Zdráhavý věštec

Zdráhavý věštec https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392135/bmid_zdrahavy-vestec-uQ2-392135.jpg 4 32 14

Třiasedmdesátiletý Norbert Zelenka byl vždycky spíše nenápadný muž, který žil osaměle v ústraní. Když se však dostane do finančních potíží, objeví se u jeho dveří tři bláznivé důchodkyně, které mají plán. Rozhodnou se využít Norbertova pozorovacího talentu a naučí ho vykládat karty. Postupem času se Norbert stane vyhledávaným životním rádcem nejen mezi turisty, ale i mezi místními obyvateli. Když však jednoho dne zmizí po jednom z jeho výkladů dívka, musí Norbert napnout všechny své schopnosti, aby ji přivedl zpátky domů.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Reluctant Fortune-Teller , 2018

luccilla
13.07.2023 4 z 5

Hezká nenáročná knížka na léto

pegasek
23.06.2023 4 z 5

Je to taková lehká, nenáročná kniha,ale zajimava

Debbra
30.05.2023 2 z 5

Tento žánr není ten, který bych záměrně vyhledávala, ale kniha mě oslovila především obalem a rozhodla jsem se jí dát šanci. Příběh mě nijak nenadchl, ale určitě ani nezklamal. Jak tady většina píše, je to knížka, u které se dá dobře oddechnout.

Staráknížka
01.05.2023 5 z 5

Hezké pohodové čtení, poučila jsem se o vykládání karet. Nikdy není pozdě udělat něco se svým životem. I když si říkám, že v sedmdesáti to už není to co v šedesáti, pořád jsem zvědavá co ještě bude

Atara16
31.07.2022 5 z 5

Usměvavá knížka na jeden večer aneb když se tři důchodkyně snaží "nacpat" do jednoho mužského života :-)

valeria0031
02.05.2021 3 z 5

Příjemné čtení. Zhltnuto za jedno odpoledne se skvělým pocitem na srdci.
Postavy přirostou k srdci. Ke všem si vytvoříte vztah (nebo vám lezou na nervy).
Jako spousta jiných knih Vám připomene, že máte možnost svůj život měnit (i když vám je 80 let jak tvrdí autor).
Zároveň je to zajímavé nakouknutí do toho, že role kartáře nebo jasnovidce může často spočívat v naprosto přirozených schopnostech.
Hvězdička dolů za někdy až přehnané a trochu falešné vypětí, že postava sama tomu nevěří, kýčovité opakování toho faktu. Zároveň u některých postav přetaženy věci do krajností. Ale to jsou maličkosti, které rozhodně nebrání si knížku užít ;)

Kexina
15.01.2020 5 z 5

Krásný milý příběh, takové lehké večerní čtení.
A za mě i pěkný beletristický náhled do způsobu práce věštců a kartářek a jim podobným.

Dani25
15.12.2019 3 z 5

Milá aj zábavná kniha na jeden večer

BratrO
09.12.2019 5 z 5

Pohodová jízda s partou důchodců a připotomělým úsměvem na tváři během čtení.
Až Keziah Frost vytasí s další knihou, určitě si ji nenechám ujít

Parwana
12.10.2019 4 z 5

Krásná a milá odpočinková kniha, takové pěkné pohlazení pro duši. I když mě téměř celou dobu čtení neskutečně s*ala Carlotta a té holčičce, která s Ivy hodila o zem, bych zakroutila krkem.

Jana_Hlus
01.08.2019 3 z 5

Maličko "pohádkový" příběh s kapkou psychologie a životního nadhledu, nicméně poselství, že nikdy není pozdě se něco nového naučit, mi přišlo velmi pozitivní. Doporučovala bych tuto knížku zejména ve chvíli, kdy nám tak nějak není dobře na duši. (3/5).

katerina5544
27.04.2019 3 z 5

Mila a pohodova knizka.

eva.haf
10.03.2019 4 z 5

Zábavný a napínavý příběh s trochou psychologie. Charakteristika uvedená na obale: Feel-good román o přátelství, osamělosti a zrání na sklonku života, knihu velmi dobře vystihuje.

bbara155
07.03.2019 5 z 5

Milá kniha, která ve mně zanechala velmi příjemný pocit. Už jen za to si ode mě zasloužila pět hvězd.

americká literatura

Autorovy knížky