lotofhs lotofhs komentáře u knih

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Nevím jak to Maas dělá, ale tenhle díl byl zase lepší, jak předešlý. Miluju tuhle sérii!♡

19.02.2018 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

No tak tohle bylo šílené čtení... za mě nejhorší kniha, co kdy Colleen napsala. Děj byl neskutečně nerealistický, dialogy to samé a chování některých postav, to se snad nedá ani komentovat. Nečetla jsem první díl a po tomhle to ani neplánuji. Nevím co mě vytáčelo víc, jestli Dean a jeho chování, nebo překombinovanost zvratů. Bylo toho prostě až moc a na člověka to působí opravdu zvláštně. Nelíbilo se mi ani, jak Daniel (nejlepší kamarád Deana) měl několikrát homofobní narážky a jde vidět, že kniha je psaná v roce 2013 a nyní by si to už autorka nemohla dovolit. Nevím, jestli to bylo myšleno ze srandy a jako část postavy, ale i tak mi to přišlo zbytečné.
Nejdivnější asi bylo Deanovo nulové respektování hranic a celkově mi nesedělo, jak se občas ke Sky choval... a být po uši zamilovaný v 5 letech a aby to člověkovi vydrželo do 18? No nevím... asi to není můj šálek čaje. Autorka snad neumí napsat knihu, kde by nepopisovala toxického hlavního mužského protagonistu.

26.01.2024 2 z 5

Tajná historie Tajná historie Donna Tartt

3,5 hvězdiček
musím říct, že kniha mě ze začátku hodně bavila, pohltila mě svojí temnou atmosférou, elitní skupina studentů řečtiny, autorka krásně vykreslila povahy hlavních postav, myslím si, že na podzim, je tahle knížka úplně nejlepší, protože se pohybujeme v univerzitním prostředí, kniha je taková ponurá, opravdu temná a něco mě na ní, zaujalo natolik, že jsem jí nemohla položit
Líbí se mi fakt, že Richard je nespolehlivá hlavní postava, která nám představuje děj svýma očima, jenže problém je, že člověk občas neví, co si přikrášluje, své "kamarády" hodně romantizuje, vidí je jako dokonalé a to má velký dopad, jak vnímáme zbytek party. Během příběhu mlží, lže, chce zapadnout do bohaté smetánky, jenže nemá tušení, jak vlastně zvrácení všichni jsou. Na oko dokonalá parta, uvnitř už zas tak ne.

jenže nějak od strany 300, mi přišel děj hrozně vleklý, nudný, zbytečně moc popisu a možná někomu to vyhovovalo, ale za mě kdyby kniha byla o dvě stě stran nebo o sto kratší, tak se nic nestane... opravdu některé pasáže mě absolutně nebavili a některé zase byli výborné. Nelituji, že jsem si ji přečetla, ale znovu, bych do toho asi nešla.

09.09.2022 3 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Tak u téhle knížky, to bylo, jak na horské dráze. Chvíli mě bavila, pak zase ne, pak zase jo. Musím uznat, že začátek byl pekelně nudný, popisný a akce nikde nebyla. Člověk očekává, krvavý, temný fantasy román, ale tohle mělo daleko k tomu. Pár zápletek se mi líbilo, třeba vůbec nechápu, co se stalo jedné sestře ke konci. Nejlepší z té knížky byl asi konec a scéna v lese s medvědem, to aspoň chvíli mělo nějaký spád.
Postavy... neoblíbila jsem si ani jednu. Bohužel kniha nedává šanci si někoho opravdu zamilovat. Ze sester jsem asi měla nejradši Mirabellu, ale ani ke konci mě nepřesvědčila, že je to dobrá postava. Co se týče mužských postav, tak to je tragédie, jediný snad Luke mi přirostl k srdci, ale ten tam byl jen bokem. Bohužel postavy jsou nudné a ploché. Chyběla mi tam nějaká pořádná záporná postava.
Musím se i přiznat, že mi nevyhovoval děj z tří pohledů, bylo to na mě někdy chaotické a až přílíš...
Takže asi tak... četla jsem už pár fantasy, ale tohle mě tak nechytilo, těšila jsem se, až knihu dokončím a nevypadá to zatím, že bych měla šáhnout po dalším díle. Neláká mě to.
Měla jsem od knihy hodně velká očekávání, skrz námět, který je fajn, vlastně jen ten mě držel při tom, abych knihu dokončila, těšila jsem se na epický fight mezi sestrami a nakonec... no uvidíte samy. :D za mě asi 2,5-3 /5.
Nejhorší je na tom, že nápad je to skvělý, kdyby jen autorka víc si pohrála se světem, přidala víc detailů, přidala víc hloubky do pár postav, udělala jednu skvělou zápornou postavu, tak je to úplně o něčem jiném..

08.08.2022 3 z 5

Skryté pravdy Skryté pravdy Mathilde Aloha

Na tuhle knihu, jsem se hodně těšila, protože jsem na ní viděla dobré recenze ze zahraničí. Za mě to bylo vcelku dobré, jenže něco mi tam chybělo. Přišlo mi že, kniha postrádá nějakou větší zápletku či děj, ano víme, že Milu někdo pronásleduje a snaží se zjistit něco o své rodinné historii, ale trvá to celou knihu, než nakonec přijde nějaká akce a je to napínavé.
Děj se tak docela táhne, čte se lehce, ale nečekejte žádnou velkou akci, ta je až ke konci knihy, ale zase na druhou stranu se tím víc těším na druhý díl, pokud se ho rozhodnu koupit. Počítám s tím, že tam bude více akce, více rozuzlení tajemství a intrik.
Příběh bych tak shrnula, že Mila se dozvídá o své rodině, snaží se učit dospělému životu, vidíme tu začátky v nové práce, shledání s někým, kdo ji v minulosti přirostl k srdci, ale náhle ji opustil, seznamujeme se s korejskou kulturou a také vidíme, jak si Dixie plní své sny. V kontrastu tu vidíme Travise, který nežije v luxusním apartmánu, nemá vlastního řidiče a na vše, co chce mít si musí vydělat sám. Snaží se prorazit ve světě modelingu, kde ne, vždy to je jednoduché.

Mezi plus dávám sobecky, že se děj odehrává v mém milovaném New Yorku, mám ráda, když se knihy a seriály odehrávají zrovna tam. Také dávám plus autorce za hlavní hrdinku, kterou reprezentuje Korejka, což se v mnoha knihách nevidí a bylo fajn, se něco dozvědět o kultuře, jídle, nějaké ty slovíčka. Opravdu tu jde vidět, že autorka má ráda korejskou kulturu, kpop, kdramata a vše s tím spojené.:D

Určitě bych dala i plus postávám, asi nejvíce jsem měla ráda Travise, který mi přišlo, že to měl v knize nejtěžší a ukazoval nám čtenářům, jiný pohled světa člověka v New Yorku, který se živí modelingem a ne vždy může dělat, jen to, co chce. Jeho minulost, je opravdu složitá a tím víc respektuji, jeho sílu dál pokračovat.
Mila mi také celkem přirostla k srdci, nemůžu si na ní stěžovat, až na občasné nedokonalosti v její komunikaci s ostatními, možná kdyby si vybudovala lepší vztah s rodinou a Travisem, tak by dost věcí vyřešila. Ale od toho by nebyla žádná zápletka, že?

Dala bych tři a půl hvězdičky, ale to tady nejde, tak si vytvořte názor svůj. Podle mě se jedná o průměrnou young adult knihu.

04.11.2021 3 z 5

Warcross Warcross Marie Lu

Tahle knížka je skvělá! Jsem moc ráda, že jsem dala na chvály mých oblíbených booktuberů a nakonec se do ní pustila. Za prvé musím říct, že asi v polovině knihy mi bylo naprosto jasný, kdo bude Zero, je to hodně očividný a nepřekvapilo to snad nikoho. Přesto jsem se do knihy začetla, nemohla jsem se odtrhnout a Warcross mě pohltil. Myslím si, že Marie má skvělé popisování, které člověka vtáhne do děje a jen tak nepustí. Líbilo se mi jak popisovala virtuální realitu a dokázala jsem si to vše představit. Hodně lidí to srovnává s Ready player One, já tuhle knihu nečetla, tak to srovnávat nemohu. Je mi líto, že vedlejší postavy neměly více prostoru a nemohli jsme poznat Ashe, Hemmi, Roschera.
Jsem ta co se do Hidea od prvního setkání zamilovala a doufám, že nejsem jediná, kdo ho pořád i po tom co... No spoilers :)
Potřebuji nutně nový díl.

27.11.2018 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Wow, wow, wow. Nevím co víc říct na tuhle knížku. Je naprosto výborná.

03.04.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Nemůžu se dočkat dalšího dílu, který je snad prý i lepší než jednička. Ze začátku jsem se nemohla dostat do děje, bála jsem se, že se bude číst špatně, ale zmýlila jsem se. Absolutně jsem si zamilovala atmosféru v téhle knize. Všechny ty gangy, město prostě úžasný! Co dále je úžasný tak jsou postavy. Ano miluji Kaze. Jesper je vtipný, Wylan je roztomilý, Inej statečná, Nina je naprosto úžasná a s Matthiasem tvoří super dvojku. Popravdě nemůžu se rozhodnout, kterému páru fandím nejvíc. Neměla jsem vůbec tušení, jak se dostanou do Ledového paláce vůbec jsem nečekala ten konec. Kdyby se Kaz nepodíval na Inej!! No prosím kohokoliv ať přeloží, co nejdřív druhý díl.

22.12.2017 5 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Tak tohle nebylo nic pro mě. Musím říct, že mě nalákal popis knihy - kariéra v módním průmyslu a New York - kombinace, kterou mám moc ráda
Ale nějak mi to nesedělo. Nedokázala jsem si oblíbit ani jednu postavu a především Chase. Chápu, že má být arogantní a nemáme ho mít ze začátku rádi a ke konci se najednou změní v miláčka, avšak tohle u mě nějak nenastalo. Nelíbilo se mi, jak je namachrovaný, pořád někoho shazuje. Mám ráda, když je postava chladná, ale zde se to mísilo s arogancí, která byla otravná. Nelíbilo se mi, jak Maddie pořád shazoval ať už se jednalo o její oblíkání ani se mi tu nelíbilo, jak si ani jeden nedokázali vyříkat jednu jednoduchou věc.
Neříkám kniha není úplně špatná, ale za mě teda nedoporučuji, protože se konec hodně táhl a mohlo to být kratší o cca 100 stran.

27.06.2023 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Wow. Ani nevím, co poradně napsat o téhle knížce. Byla neskutečně temna, brutální, deprimujici, hlavní postavy mě fakt štvaly! Upřímně jsem nečetla nic takového, kde by každá postava byla extrémně nepříjemná, nedokázala jsem se s žádnou ztotožnit. O to asi, ale šlo, aby ten příběh, byl o neco víc drsný. Nakonec mě “vrah” překvapil, nevím proč, ale nečekala, jsem takový konec.

Kniha je čtivá, autorka má skvělou slovní zásobu, dokázala vykreslit atmosféru výborně, občas jsem měla z Bena divne pocity, Libby mě s*ala svoji povahou. Patty byla chudák a zároveň loutka, která životem jen tak proplouvala a trápila se. Asi její příběh mě nejvíc deprimoval. Komu bych ukopla hlavu je Diondra, opravdu špičkový psychouš :D

Za mě mužů jen doporučit, pokud mate radi thrillery, napínavé knihy, příběh, který se pomalu rozuzluje a neobvykle postavy, tak určitě stojí za to. :)

01.02.2021 4 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Popravdě tohle bylo slabý. Dlouhé popisy, málo dialogů, táhnoucí se děj a možná se to rozjelo okolo 150-200 stránky. Nebavilo mě to a musím říct, že po dvou dnech, co jsem jí četla nemám páru, co se v knížce dělo, což asi vypovídá o tom, jak moc mě bavila. A to jsem se na ní tak těšila. Bohužel mě to nechytlo.

23.04.2018 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Málo, kdy se stane, že mě knížka nudí tak, že jí musím odložit a už si jí nikdy nevzít a tohle je jeden z těch příběhů. První díl z téhle série je asi nejlepší (furt nic moc ale prokousala jsem se aspoň) ostatní už jsem musela odložit a prostě tohle nee.

11.06.2017 2 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Další super knížka od Forman ♥ mám ráda její styl psaní a knížka mě bavila!

15.12.2016 5 z 5