Lotka Lotka komentáře u knih

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Trochu to v první polovině pokulhávalo, jakoby autor úplně nevěděl co si s tím počít. Tápání mezi tím, jestli je to je detektivka, komedie nebo co vlastně...

22.03.2020 3 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

Pěkně!!! Je to taková správně vypracovaná detektivka. Tady se dá prostě říct, že si s tím autor práci a neodfláknul jak hlavní hrdiny, tak i příběh.

14.03.2020 4 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Celkově průměr. Docela dobře se četla. Víc asi nic.

14.03.2020 3 z 5

Syndróm E Syndróm E Franck Thilliez

Není to prvoplánová a jednoduchá detektivka, ale povedená. Hlavní hrdinové jsou skvěle napsaní. Jen mi chybí předchozí díl série, pro dokreslení pár detailů by byl potřeba. Třeba se dočkáme. A rychle na Smrtící DNA - hezky otevřený konec nám Thilliez nechal.

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Dva případy a to povedené.

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Nesedlo mi téma, nepomohlo ani umístění příběhu do Číny. S hlavní hrdinkou to Minier taky nevyhrál a celé jsem to dočetla, protože jsem tomu chtěl dát šanci. Maximálně
2,5* a zklamání.

29.02.2020 2 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Teda Angela Marsons se asi zbláznila! Tohle mi neměla dělat... Přesně taková má být detektivka...čtení do noci a říct si, že už jen jednu kapitolu, no tak ještě jednu a je skoro ráno. A k tomu ten konec. Jak to byla skvělá detektivka, stejně tak byla i smutná. Angelo Angelo!!!

23.02.2020 4 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Nejdřív mi připadalo, že je tam postav jako na orloji. Určitě bych autorce ani v nejmenším nevytýkala pomalejší spád, naopak. Jediné co, přišlo mi tam málo vyšetřovatele Bergmana.

19.02.2020 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Věra Sosnarová - žena s velkou fantazií. To asi tak na úvod. Nejedná se o autentický příběh, ale o smyšlenou fikci inspirovanou vyprávěním Věry Sosnarové. Když upustíme od pozadí jak a proč tato kniha vznikla, tak to není úplně špatné dílo. Začátek dobrý, prostředek též, ale ke konci už nuda.

16.02.2020 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Nemůžu si pomoct, ale tahle kniha je proti Tatérovi z Osvětimi a Cilčině cestě opravdu čtivá, uvěřitelná a opravdová.

16.02.2020 4 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Detektivka průměrná, ale ne špatná. Beru jako úvod do série, uvidíme jak to bude dál pokračovat.

16.02.2020 3 z 5

Jednoduché rodičovství Jednoduché rodičovství Kim John Payne

Jedna z velmi vydařených knih o rodičovství.

16.02.2020

Jednoduché rodičovství Jednoduché rodičovství Lisa M. Ross

Jedna z těch velmi vydařených knih o rodičovství.

16.02.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Velmi silný příběh...to si tak čtete a pořád čekáte co bude dál a tak čtete dál a je to tam s každou další větou, každým dalším slovem, o konci nemluvě...uff.

04.02.2020 5 z 5

Čtyřcestí Čtyřcestí Tommi Kinnunen

Skvěle propojené jednotlivé postavy.

Byl jsem číslem 7809 Byl jsem číslem 7809 Josef Rudolf

Žádné velké literární dílo se nekoná, je to spíše “reportáž”, tím více dodá příběhu autentičnost.

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

O špetku lepší než Tatér, ale mám stejný problém jako u předešlé knihy: prostě to autorce nevěřím. Příběh má sílu jen zdánlivě, hlavní hrdinka je také vykreslena dost podivně...

04.02.2020 3 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Tak tohle už je na hranici plného počtu hvězd. Skvělá! Krásný příběh s povedeným koncem.

04.02.2020 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Po prvním díle jsem čekala víc. Roztahanější a hlavní hrdinka už mě tolik nebavila.

04.02.2020 3 z 5

Rodičovština -  Jak mluvíme s dětmi a jak s nimi mluvit lépe Rodičovština - Jak mluvíme s dětmi a jak s nimi mluvit lépe Jennifer Lehr

Je to věda vychovat a neubližovat. Nemůžu se úplně ztotožnit se všemi kapitolami, ale knížka by se mohla vyfasovat už v porodnici jako povinná četba.