Lolila Lolila komentáře u knih

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Opäť veľmi dobrá detektívka, zaujímavé prostredie, sympatické postavy....
Castillo nesklame:-)

24.03.2022 5 z 5

Cesta nožů Cesta nožů Robert Jordan (p)

Dej sa posúva pomaly dopredu, je dosť opisný, pribúdajú postavy, niektoré majú väčší priestor, niektoré skoro vôbec...., ale stále je to fantasy, do detailov prepracovaný svet, plný príbehov a postáv. Som fakt zvedavá ako toto všetko skončí:-)

24.03.2022 4 z 5

Drak Drak Conn Iggulden

Skvelé ukončenie série. Zaujímavo podaná tzv. vojna ruží, kde je veľa histórie, napätia, pútavo opísané postavy a boje medzi dvoma rodmi, ktoré sa postupne navzájom pozabíjali a nakoniec z toho víťazne vyšli Tudorovci:-).

24.03.2022 5 z 5

Dynastie Dynastie Conn Iggulden

Výborné pokračovanie. Vojna medzi Lancasterovcami a Yorkovcami pokračuje. Udalosti a zvraty v deji preskupujú sily medzi jednotlivými tábormi. Bojové scény sú strhujúce, intrigy pokračujú a dejiny sa píšu:-). Teším sa na posledný diel.

25.02.2022 5 z 5

Životem na zelenou Životem na zelenou Matthew McConaughey

Najskôr ma zaujala obálka knihy a fakt, že to napísal môj obľúbený herec:-) Kniha prekvapila, nie je to klasická biografia. Skôr sú to myšlienky o živote, poskladané aj z poznámok, myšlienok, ktoré si písal.
Opisuje svoj život v Austrálii, kde bol na výmennom pobyte, o ďalších cestách, ktoré podnikol, o tom, ako získaval jednotlivé úlohy, napr. vo filme Čas zabíjať, ktorá ho vystrelila medzi známych hercov a následne potreboval čas, aby zistil, čo chce robiť ďalej, keďže týmto filmom sa z neho stala zo dňa na deň známa osobnosť. Jednoducho, aby zostal sám sebou....
Zaujímavá, milá spoveď sympatického človeka....

21.02.2022 4 z 5

Vyhnanství Vyhnanství Simon Scarrow

Ďalší skvelý diel z tejto série. Macro odchádza do Británie, takže Cato si musí na Sardínii poradiť sám. Som zvedavá, čo prinesie ďalšia časť :-)

16.02.2022 5 z 5

Přeběhlík Přeběhlík Daniel Silva

Táto časť priamo nadväzuje na Moskovské pravidlá. Akcia, napätie, tentokrát trochu drsnejšie. Séria ma stále baví, beriem to ako "bondovskú" oddychovku:-).

08.02.2022 5 z 5

Trojice Trojice Conn Iggulden

Druhý diel opäť výborne napísaný. Nekonečné boje o trón, rozdelenie rodov, pomsty za mŕtvych, intrigy, ... to všetko pokračuje ďalej v dramatickom príbehu a výrazne ovplyvňuje anglické dejiny. Určite odporúčam všetkým, čo majú radi tento druh kníh.

03.02.2022 5 z 5

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Opäť veľmi dobrá detektívka - zamotaný prípad, ale u A. Christie nič nové:-)

28.01.2022 4 z 5

Moskevská pravidla Moskevská pravidla Daniel Silva

Opäť skvele napísaný špionážny thriller, tentokrát akcia začína v Moskve a končí v Moskve,..... Zaujímavá zápletka, sympatický hlavný hrdina, akcia, nechýbajú vtipné hlášky:-) Jednoducho - Silva nesklamal.

25.01.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Ďalší prípad, ktorý sa odohráva v zaujímavom prostredí Amišov, sympatické postavy, .... tentokrát som mala tušenie, kto je do toho zapletený.....
No a Kate už patrí do kategórie superhrdinov, ale nebudem sa pozastavovať nad nereálnosťami konania alebo situácií, do ktorých sa dostáva... Nevadí, knihy tejto autorky sa veľmi dobre čítajú.

18.01.2022 4 z 5

Koruna z mečů Koruna z mečů Robert Jordan (p)

Stále dobré fantasy, aj keď dej plynie dosť pomaly. Všetky postavy sa postupne vyvíjajú, posúvajú dopredu, najväčší priestor tentokrát dostal Mat. Objavia sa nové postavy, na záver nebude chýbať napätie a tiež zvraty v deji.
Určite to chce pevné nervy prekusať sa k poslednému dielu:-) ..... a možno nie, uvidím čo prinesie ďalšia časť:-).

17.01.2022 4 z 5

Vojna ruží: Búrka Vojna ruží: Búrka Conn Iggulden

Veľmi dobrý historický román z obdobia stredovekého Anglicka. Na začiatku knihy sú rodokmene, ktoré dosť uľahčujú orientovať sa vo vzťahoch jednotlivých postáv.
Román ma zaujal hneď od začiatku .... zaujímavá téma - vojna medzi rodmi známa pod názvom Vojna ruží držiaca sa historických udalostí, vierohodne vystihnuté postavy, k tomu bojové scény.... čo viac by si človek prial od historického románu:-) Určite prečítam aj ďalšie časti.

11.01.2022 5 z 5

Pán chaosu Pán chaosu Robert Jordan (p)

Niekomu sa môže zdať, že je dej natiahnutý a miestami nudný. Ale je to séria, kde všetko má svoj čas, má veľa postáv, veľa miest a udalostí.... Som zvedavá ako sa budú ďalej vyvíjať osudy hlavných hrdinov, kam ich "kolo času" nasmeruje. :-)

01.12.2021 5 z 5

Zákon neviny Zákon neviny Michael Connelly

Tento autor nesklame..... Michael Haller sa ocitá vo väzení a musí dokázať svoju nevinu. Opäť sa odhaľuje systém amerického justičného systému. Každý kto číta knihy tohto autora, vie čo môže očakávať. Je to kvalitná detektívka.

01.12.2021 5 z 5

Zrádcové Říma Zrádcové Říma Simon Scarrow

Táto séria ma stále baví. Cato a Macro sa v tejto časti rozdelia, každý plní inú úlohu. V prvej časti prevláda skôr diplomacia, ale potom sa dej rozbehne a nechýba napätie a akcia. :-) Už sa teším na ďalšiu časť.

08.11.2021 5 z 5

Pacifik: Peklo za oceánem Pacifik: Peklo za oceánem Hugh Ambrose

Téma veľmi zaujímavá s množstvom informácií o bojoch v Pacifiku. Vidno, že autor má naštudovaných veľa materiálov a tiež spomienok z bojov od vojakov, ktorí tam bojovali. Text je doplnený fotografiami, čo je super. Kniha je skôr napísaná ako kronika udalostí, a aby to bolo možno zaujímavejšie, prostredníctvom niekoľkých hrdinov. Ale nechytila ma tak ako Bratstvo neohrozených, kde osudy hlavných hrdinov prežívate spolu s nimi.

29.10.2021 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Nádherná kniha....
Prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva, rozmanitosť charakteru štyroch sestier, ich vývoj a zmena vo vnímaní hodnôt, priateľstvá, .... vo viacerých prípadoch podané s humorom. Nečakala som, že ma táto kniha "dostane":-)
Jednoducho dojímavé a veľmi milé čítanie.

19.10.2021 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Ďalšia časť série nesklamala. Zaujímavé prostredie, sympatická Kate, ktorá sa nikdy nevzdáva, napínavá zápletka,... Určite stojí za prečítanie.

08.10.2021 5 z 5

Oheň z nebes Oheň z nebes Robert Jordan (p)

Hon na Draka pokračuje.... Skvelé fantasy - veľa postáv, miest, klanov, temnota, viac dejových línií,... monumentálne. Som veľmi zvedavá aký bude seriál, ktorý sa natáča v Čechách.

27.09.2021 5 z 5