Oheň z nebes

ŠTVANICE NA VYVOLENÉHO HRDINU Z LEGEND ZAČALA… a Kolo času se otočilo již popáté! Jen málokterému klasickému fantasy cyklu se na tuzemském knižním trhu dostává takové péče jako monumentální sáze Američana Roberta Jordana. Nakladatelství FANTOM Print se rozhodlo neponechat nic náhodě a nové vydání série vypravilo do světa nejen v elegantní jednosvazkové úpravě, nýbrž také s původním, avšak revidovaným překladem Dany Krejčové. Nemluvě o tom, že ročně vyjdou tři až čtyři díly, takže pokud Vyvolení v čele s Temným nevstoupí do našeho světa, aby plány FANTOM Printu překazili, bude sága kompletní v horizontu několika málo let. Pátým dílem jsme se tak „přehoupli“ lehce přes první třetinu. Oheň z nebes se nese ve znamení divokého honu na ústředního protagonistu Kola času, Randa al’Thora, přezdívaného Drak Znovuzrozený, který byl vyvolen, aby se postavil temnotě. A tak se situace ve světě, který si bere to nejlepší z klasické tolkienovské fantasy, ještě více komplikuje a hrdinové musejí napnout veškeré své síly, aby páté kolo přežili… Tentokrát proti Randovi totiž nestojí pouze voje zla, které se snaží povolat zpět Temného, ale do přediva intrik se zapojí i Elaida, nová amyrlin Aes Sedai. Drak Znovuzrozený je ale připraven – jak se blíží Poslední bitva, sbírá armádu, která by mu měla pomoci zvítězit. Vydejte se proto do víru bitev, lásek a hrdinství a vězte, že „Kolo času se otáčí a věky přicházejí a odcházejí, zanechávajíce za sebou vzpomínky, jež se mění v pověsti. Pověsti blednou v mýty a dokonce i mýty jsou dávno zapomenuty, když se věk, jež je zrodil, vrátí. Ve třetím věku, věku proroctví, jsou svět a čas v rovnováze. Co bude i co je by mohlo padnout do rukou Stínu.“ Vyvolení jsou volní a již připravují plány na velký den návratu, kdy bude Temný opět volně kráčet po zemi. A nedílnou součástí jejich plánu je polapení Draka Znovuzrozeného. Elaida, nově jmenovaná amyrlin Aes Sedai, také pomýšlí na polepení Draka Znovuzrozeného. Ví, že se Temný každou chvíli osvobodí, že se blíží Poslední bitva a že Drak Znovuzrozený se jí musí zúčastnit, aby se Temnému postavil, jinak je svět odsouzen k ohni a zkáze. Elaida musí zajistit, že Drak Znovuzrozený půjde na svou předpovězenou smrt. A Rand al‘Thor, sám Drak, skrytý ve starobylém městě Rhuidean, čeká, až se pod jeho zástavou shromáždí válečné klany Aileů…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175225/ohen-z-nebes-175225.jpg 4.380

Kolo času 5.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

The Fires of Heaven, 1993

Kniha Oheň z nebes

denniys

Toto je první díl této série, se kterým jsem měla problém. Části s Randem a Ailey mě vyloženě nebavily, naštěstí kapitoly z pohledu hrdinek ( Ninyeva, Elain i Egwain ) to zachraňovaly. Jsem velmi zvědavá na pokračování - hlavně situace kolem Moiran mi přijde neuzavřená.

Lolila

Hon na Draka pokračuje.... Skvelé fantasy - veľa postáv, miest, klanov, temnota, viac dejových línií,... monumentálne. Som veľmi zvedavá aký bude seriál, ktorý sa natáča v Čechách.

Deia

Po štvrtej časti, ktorá mi prišla vážne dobrá, som sa na túto naozaj tešila a aj táto časť ma teda veľmi bavila. Kolo času sa otáča a to naozaj poriadne. Síce niektoré dejové linky plynuli tak pomaličky, nebolo v nich veľa akcie, ale všetky mi prišli veľmi zaujímavé. Ako som písala už predtým, rozsah tejto série je skutočne epický a opäť sa mi to potvrdilo – na tých 550 stranách sa toho deje tak veľa (pričom niekedy mi príde, že skutočne sa toho deje ale málo), pritom niektoré postavy sa tu tentokrát ani nevyskytovali, napríklad Perrin, čo je škoda, lebo toho mám celkom rada (ale na druhú stranu, nebola tu ani Faile, čo je, naopak, skvelé). Tiež mi už postava Mata až tak nevadí, už aj ten mi začal pripadať veľmi zaujímavý, aj keď trošku ma hnevá to jeho popieranie toho, kým je. Čo mi ale začína vadiť, je strašná tvrdohlavosť a zaťatosť ženských postáv, vadilo mi to hlavne v kapitolách Egwain a Nyneivy, občas (teda celkom často) som mala chuť im poriadne vraziť. Celkovo ženské postavy sú v tejto sérii veľmi dominantné a aj keď väčšinou obľubujem silné ženské hrdinky, tu mi to už začína vadiť.

Luigi1

Nemám co bych k tomu víc dodal,nádhera.

SkcSAM
29.10.2020

Piaty diel za mnou a zas Jordan bravúrne zvládol hlavne druhú polovicu knihy.Rand ma v tejto knihe ťažkú úlohu ako veliteľ, ale skôr aj keď nechce ako politik. Matt s jeho novými schopnosťami znova zaujal. Pred týmto dielom som to až tak nepocitoval, ale v tomto diely mi niektoré ženské postavy liezli na nervy,hlavne Elain a Nyneiva. Perrin chýbal, ale verím že autor to s ním rozbalí v šiestom diely.

Denisa.knizky
06.08.2018

Dalsi clanek do me oblibene sagy. Vice neni treba dodavat. Jsem velkym fandou.

TomTomis
20.04.2018

Další díl s hrdiny ságy. Kniha se mi četla dobře, i když jsem ji nečetl na jeden zátah. Dějové linie se rozbíhají, postav přibývá. Přijde mi , že díky pokračování jsou některé linie neuzavřené. Tak se po čase pustím do dalšího dílu. Snad úplně nezapomenu, kdo je kdo:)

Punkpele
20.10.2014

Nádherná kniha jako každá z této série
Není co dodat