Loginus Loginus komentáře u knih

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Nejlepší Kepler kniha, alespoň za mě. Ale jestli to stačí, abych to vážně opěvoval? Ehm, tak to asi ne.

07.06.2017 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Ze série mě bavilo asi nejvíc, ještě s Písečným mužem.

07.06.2017 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Po prvním díle jsem měl pocit, že to je nějaký jiný svět. Hodně akce, kombinací, plné neschopných policistů. Skoky z místa na místo mi připomínali Kulhánkův Noční klub. Ale špatné to není. Neříkám. Celkem to udrželo tempo, ale nenazýval bych to detektivkou. Snad akční thriller..

07.06.2017 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Dávám čtyři z pěti za dobře zvládnutý přítomný čas, který dal překladatelům jistě zabrat. Je to docela zajímavé a kniha mě nenudila, ale na top to rozhodně není. Celkově lepší průměr a docela mě pobavila i pokemonská cesta.

07.06.2017 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Končím se sérií, protože život není tak dlouhý. Tohle už vážně ne. Dočíst to bylo utrpení a musel jsem to dát na etapy. Nebudu psát konkrétní věci, hodnotící to už shrnuli obstojně dole. Nemyslím tím ty, kteří nasypaly hvězdný full house.

07.06.2017 1 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Docela dobrá detektivka, ale kniha mě nedokázala tak zaujmout. Překombinované, ale neříkám že špatné.

07.06.2017 2 z 5

Knihy džunglí Knihy džunglí Rudyard Kipling

Nemá cenu nic psát. Miluji to.

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Mám dojem, že Holdstock má mimořádně vypjatou fantasii. Tahle kniha mě hodně chytla, alespoň její první půle. Ten nápad je skvělý a seznamování s lesem, jeho pravidly i mytágy dokáže pohltit. Později je to zamotanější a složitější, přesto první díl dokáže udržet. Hodnotím možná víš než bych chtěl, protože další díly už jsou kapku šílené. A bohužel se to stupňuje. Četl jsem všechny, ale další hodnotit nechci. Nevím jak. Možná až si dám nějaké vhodné prášky..

07.06.2017 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Dunk... Duncan Vysoký. Je to dobrá věc. Odehrává se dlouho před znovuobjevením draků, tudíž magii nehledejte. Spíš rytířský epos z Martinova světa, trošku(víc) naivní jako je jeho hrdina. Moc mi nesedlo seznámení hlavních aktérů, ale nechci spoilerovat.
Potěšily narážky na postavy které už známe, třeba odporný malý Frey. A nemám výhrady proti autorově zálibě v heraldice, užívám si ji i když někomu bude jistě lézt kapku(opět možná víc) na nervy.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Po Malazské sérii má druhá nejoblíbenější věc z žánru fantasy. Autor je stabilně dobrý, nenudí. První díl skvěle seznámí se světem a určitě chytne. Oproti tv seriálu nedělá logické chyby a to si cením.

07.06.2017 5 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Tahle knížka u mě odstartovala dlouhý zážitek z celé série Malazu. Není dokonalá a některé z dílů ji předčily, ale je první. Zasloužené maximální hodnocení