Lofda Lofda komentáře u knih

Jen o trochu víc Jen o trochu víc Simona Ahrnstedt

Žádná z knížek této autorky ještě nezklamala, všechno v tomhle vyprávění fungovalo jak má. Romantika, vedlejší postavy, humor, popis švédského venkova a přírody, dokonce i těch několik vážnějších témat.. Základní dějová romantická linka je možná jasná, ale ke všemu se autorka propracovala tak nějak oklikou. Čtení jsem si opravdu užila a těším se na další knihy.

09.12.2022 5 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Jako opáčko jsem si znovu přečetla všechny předchozí díly série a pak jsem navázala tímto novým závěrečným. A opět jsem se bavila! A hodně!
Děkuji autorce, tyhle náhledy JakToByloDál prostě miluju. Dokonce se zde mihlo i pár postav z vedlejší série Briar U, ale přiznám se, že tam už jsem ty vazby z paměti lovila horko těžko. Možná si časem znovu přečtu i tuto sérii, tyhle příběhy prostě mají něco do sebe ;-)

06.12.2022 5 z 5

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

Mám prostě knihy od paní Lindy ráda. Tentokrát méně akce, více humoru (hlavně s roztomilým chytrým retrívrem). Celou dobu čekáte drama a ono přijde až v samém závěru, ale nevadí, čtení jsem si užila i tak. Časem určitě sáhnu po další autorčině knize, tyhle "detektivky pro holky" psát rozhodně umí.

18.11.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Někde jsem četla, že úroveň série jde s každým dalším dílem dolů.. Dovolím si nesouhlasit. Za mě plný počet, moc hezký příběh a ještě k tomu zasněžené Alpy.. Jak já se začínám těšit, až vyrazíme někam do hor a všude bílo ;-) A také se těším na další díly této série, ještě nemám zdaleka přečteno všechno. PS: celá série má tak krásné obálky, nádhera! Myslím, že to nám v ostatních zemích mohou jen závidět..

29.10.2022 5 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Mé hodnocení není úplně čistý plný počet, reálně spíš 4,5*, i když neumím přesně vysvětlit, co mi k plnému hodnocení chybí.. Je to ten celkový pocit z knihy?
Myslím, že autorka se s tím vším opravdu poprala výborně, přestože je knížka plná smutku a nejistot, cítíte i to pomalé uzdravení a víru v hezčí dny. Mám ráda příběhy, kdy se ti dva pomalu sblížují a tady ke všemu v prostředí kavárny spojené s knihkupectvím - to je přece sen, ne?
Jen mě trochu mrzí, že nám "utekl" příběh Zoe a Noaha, podle všeho toto není první díl série. Ale třeba se ještě dočkáme?

22.10.2022 5 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Každý díl o kousek lepší.. Autorka prostě umí a já jsem zase jednou nespala a četla, protože jsem prostě nemohla jít spát a přestat číst.. Řadím mezi top romantiky, zasmála jsem (i nahlas), ale v jednu chvíli mě až zamrazilo, když všechno zapadlo do sebe. Nevím jestli věřím na osud, ale věřím, že věci plynou jak mají. A že karma je zdarma a všechno se nám jednou vrátí. Mám moc ráda knížky, kde se postupně poskládají dílky skládačky, až to všechno dává smysl - nevadí, že těch náhod bylo až moc, proto tyhle pohádky přece čtu.. Kate byla konečně jednou "hrdinka" co si nenechá všechno od chlapa líbit, tomu fandím. A nemůžu se dočkat, až se mi dostane do rukou další autorčina knížka!

17.10.2022 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Na začátku jsem se nemohla začíst, ale pak čím víc se blížil závěr, tím méně se mi chtělo se všemi rozloučit.. Škoda toho rychlého konce, přihodila bych možná i tu poslední hvězdu. Každopádně k autorce se nejspíš brzy vrátím, ten styl psaní se mi začal líbit.

13.10.2022 4 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Nesuď knihu podle obalu! Já nevím, proč je teď na každé druhé obálce polonahý chlap? Ke všemu tenhle kluk vůbec do příběhu nesedí.. A přitom se to tak pěkně četlo. Dobře, staré známé klišé šéf a podřízená, ale tady bylo něco navíc, a to spousta sarkasmu, to mi fakt sedlo ;-) No, většina těch závěrečných "překvapení" mi došla dost brzy a konec už se mi trochu táhl, ale i tak hodnotím vysoko, bavila jsem se. Za mě ideální odpočinkové/dovolenkové čtení..

06.10.2022 4 z 5

Únos do Řecka Únos do Řecka Jennie Lucas

Výběr této knížky byl čistě kvůli názvu a obálce knihy, to abych se naladila před dovolenou.. No, Řecka tam bylo minimum, zato prim tam hrál fešný Řek, protiváhou mu byla milá a vážně dost neuvěřitelně naivní Rose. A já jsem si zase připomněla, proč už Harlekýnky dlouho nečtu. No, dočetla jsem, ale už se těším na něco reálnějšího, a to mám pohádky pro velký holky fakt ráda ;-)

29.09.2022 2 z 5

Sestry Chanelovy Sestry Chanelovy Judithe Little

Budu možná příliš kritická.. Hodnotím půl na půl - samotný příběh byl zajímavý, dozvěděla jsem se spoustu pro mě nového, rozhodně neupírám autorce práci, která za knihou stojí. Plus opravdu krásná obálka. Každopádně já nevím, měla jsem pocit, že vyprávění začíná Antoinette jako malá holka a ani vypravěčka jako kdyby nedospěla? Takové poněkud naivně podané. Nicméně nelituji, že jsem se do čtení pustila, donutilo mě to najít si o Coco další informace a jsem možná zase o něco chytřejší..

26.09.2022 3 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Bylo nebylo.. Další pohádka pro velký holky, po které občas tak ráda sáhnu a tak ráda se ztratím v jiném světě. V rámci žánru hodnotím vysoko (no co, další chudá hodná panna svého bohatého prince našla - já si čtení užila) a vážně doufám, že se dočkáme i dalších dílů série..

18.09.2022 4 z 5

Královský návrh Královský návrh Leila Meacham

Ryanova pomoc se mi kdysi četla mnohem líp, takže tentokrát docela zklamání.. Danova identita mi byla jasná dřív než se vůbec objevil, i když závěr vlastně překvapil, to ano ;-) Třetí hvězdička je za nádhernou obálku, já totiž miluji pivoňky (ahaa, zato hlavní hrdinka růže, no nevadí, stane se.. ;-) ) Každopádně další (novější) knihy autorky už čekají, časem se do jejich čtení určitě pustím.

17.09.2022 3 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Vlastně se mi to špatně hodnotí.. Celé je to jedna velká bláznivá romantická komedie, kdy hlavní hrdinka je až příliš ztřeštěná, on je naopak superúžasný, všichni záporáci jsou megazáporní, vtipní přátelé jsou příliš vtipní.. Dobře se mi to četlo, ale asi toho na mě bylo trochu moc, moc praštěné, moc všeho.. Nicméně jsem ráda, že jsem dočetla až do konce, ono ne-poděkování na závěr mě vážně dostalo. Klobouk dolů, autorka je vážně číslo!

12.09.2022 3 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Příjemné překvapení - podle anotace jsem čekala vlastně jasný příběh "podle šablony", ale zpracování bylo víc než povedené. Děj se vyvíjí, není nouze ani o nějaký ten zvrat a ke všemu malá Dauphine. Ty dětské postavy umí čtení tak hezky oživit a zároveň čtenáře pobavit. Moc hezký příběh, byť závěr byl už zbytečně natažený, ale přimhouřím oko. Jak ráda bych teď vyrazila někam do Francie, nejlépe na jachtu ;-).. aach..

08.09.2022 5 z 5

Ďábel v přestrojení Ďábel v přestrojení Lisa Kleypas

Můj první historický román od této autorky (i když ne první knížka od ní).. No, vzala jsem to pěkně odzadu, jak jsem pak zjistila, ale nevadí, časem se jistě propracuji i k předchozím dílům.. ;-) Tak zase někdy, paní Liso, budu se těšit.

08.09.2022 4 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Druhý díl za mě lepší než první, o něco uvěřitelnější. Mám ráda to vzájemné handrkování, ono známé "nejvíc zlobím tu holku ze třídy, která se mi nejvíc líbí" ;-) Příjemná oddychovka..

26.08.2022 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Váhám nad hodnocením, nakonec to vidím tak na 3,5*. Bylo to čtivé, milé, ale tak nějak nevím? Začátek mě bavil, a to dost, ale čím víc se blížil konec, tím méně se mi vše zdálo reálné a oba dva mě začali víc štvát než bavit. Ale tentokrát mě hodně bavily vedlejší postavy, takže jdu zkusit druhý díl a třeba ještě nějakou tu hvězdičku přihodím? ;-)

20.08.2022 3 z 5

Manželkou podruhé Manželkou podruhé Melanie Summers

Někdy si člověk myslí, že mu osud naložil příliš a víc už neunese.. Tohle bylo moc krásné vyprávění, smutné i veselé, plné krásných myšlenek, hledání sebe sama, naděje i smutku a zklamání. A pak se zas sebereš a jdeš dál, protože "to, jak prožiješ každý den, pak v součtu dá dohromady celý tvůj život."..
Za mě jednoznačné doporučení, nic není jak se zdá, stejně tak jako v životě, a to je nakonec to úžasné..

16.08.2022 5 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Asi jsem měla přílišná očekávání, přeci jen autorky už znám, ale tady mi nesedlo vlastně skoro nic.. Jediný vtipný moment "oprav skříň" ;-) Sorry, za mě tentokrát ne.

10.08.2022 2 z 5

Strom života Strom života Susan Wiggs

Tohle vyprávění mě opravdu hodně bavilo, tak hezky poklidně plynulo.. Líbil se mi vývoj příběhu i postav, vše do sebe postupně začalo hezky zapadat. Jen ta poslední část jako by ztratila dynamiku, začala jsem se v tom všem už trochu ztrácet a přestala Annie rozumět, co vlastně chce. Závěr vše napravil, vyjasnil a já se určitě podívám i po dalších knihách této autorky, její styl psaní se mi líbí, hodně.

04.08.2022 4 z 5