LivieBorova LivieBorova komentáře u knih

Krásná kniha!

11.11.2021 5 z 5

Tak tohle je klasika plná klišé, ale člověk přece nesmí brát nic dogmaticky, pokud se nad obsahem zamyslíme, zjistíme, že to není tak špatné, ty základní myšlenky a věřím, že to některé lidi pomůže nasměrovat.

Příliš vysoká očekávání Příliš vysoká očekávání Karolina Hošek

Já žádný očekávání neměla, našla jsem ji v čekárně u doktora naprosto nečekaně. Přečetla jsem 74 stran a bavila jsem se. Ne, že bych se smála nahlas a jásala nad genialitou textu, ale to já od knih vlastně nepotřebuju. Jako odpad bych ji rozhodně nehodnotila. Je to oddechovka, ale není to špatné! Příště jí možná dočtu, ale spíš doufám, že ne, nechci už znovu k doktorovi.

Hořím Hořím Simona Bagarová

Je to poměrně těžké čtení, ale podnětné, k zamyšlení

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Byla to jiná kniha než na které jsem u autora zvyklá a líbila se mi.

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Možn jsem se v téhle knize nedozvědla nic nového, ale pomohla mi utřídit si myšlenky, a to se taky počítá.

23.11.2020 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Tohle je moje nejoblíbenější kniha a možná taky i nejoblíbenější spisovatel. Líbí se mi způsob jakým píše, volba příběhů i postav. Všechny jsou tak uvěřitelné. Tahle kniha je psaná bez patosu a to je důležité.

Vítězové nad Kartágem Vítězové nad Kartágem Jiří Kovařík

Přečetla jsem celou sérii, komentář napíšu sem k prvnímu dílu, protože platí o všech dílech.
Je to úžasné, moc dobře napsané. Plné informací, skvěle podané. Myslím, že série zaujme i lidi, kteří této literatuře běžně neholdují.

20.03.2024 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Tohle je nejhorší kniha, která se mi kdy dostala do ruky. Prosím, nečtěte ji. Hlavně nemocní by ji neměli číst. Je to absoluní blábol. I Mateřídouška vám dá víc.

03.12.2023 odpad!

Čtyřlístek Čtyřlístek Jaroslav Němeček

Moje dětství, moje láska. Absolutní pocity štěstí a nostalgie, kdykoliv toto vydání vyndám z desek v knihovničce, které mi před lety obřadně předala má maminka.

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Skvěle napsaný román vybočující z toho, co se dnes píše, rozhodně bych netipovala, že ho napsala žena (kvůli vykreslení mužského hrdiny a jeho myšlenkových pochodů). Autorka se obsahově i stylem posouvá.

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Super, moc mě to bavilo.

Beránek Beránek Lenka Procházková

V některých částech knihy jsem se ztrácela a musela jsem si dohledávat, co některé jinotaje vlastně znamenají, celou dobu jsem si ale pochvalovala autorčinu práci s jazykem, moc krásná kniha.

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Tohle bylo vážně skvělé!

03.01.2024 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Je to sice plné klišé, na druhou stranu je ta kniha milá a dobře napsaná, takže si z toho člověk poměrně dost informací odnese nezatížen balastem.

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Velice chytré a překvapivé.

13.06.2023 5 z 5

Stalo sa prvého septembra (alebo inokedy) Stalo sa prvého septembra (alebo inokedy) Pavol Rankov

Nejsem zvyklá číst knihy ve slovenštině, ale tohle bylo tak dobře napsané, že jsem svou neznalost jazyka našich milých sousedů překonala, pár věcí se doučila a knihu si díky tomu užila. Je to velmi dojemný příběh o přátelství. Takových není nikdy dost.

13.06.2023 5 z 5

Hlas poznání Hlas poznání Don Miguel Ruiz (p)

Tohle už je o něco slabší text než Čtyři dohody, ale fanoušci autora a jeho mouder si jistě přijdu na své.

17.10.2020 2 z 5

Čtyřlístek Čtyřlístek Jaroslav Němeček

Tak tohle je moje dětství. Přesně tohle vydání jsem měla po tátovi, takže už bylo takový hezky ošmataný... Pořád ho mám schovaný pro svoje děti.