Literarytwins Literarytwins komentáře u knih

Pan O Pan O Lauren Blakely

Tohle bylo prostě super čtení! A přesně tohle jsem potřebovala po čtení duetu Haunting Adeline, hledala jsem něco, co mě odreaguje, hodí do těžké pohody a pobaví mě. Tohle vše jsem od této knihy dostala, takže jsem byla spokojená. Místy je třeba brát to trošku s nadhledem a celkem mě iritovala spojení jako "leštit perlu" a "kudrlinky chloupků na jejím pahorku" a zcela jistě bych se bez tohoto v knize obešla. Nicméně je to asi jediná věc, za kterou uberu na hodnocení. Nick a Harper byli skvělá dvojka a jejich příběh jsem si užila. Dost jsem se místy zasmála a autorka umí velmi dobře podat i žhavé scény mezi hlavními hrdiny, takže i v tomhle si zde přijdete na své. Na jedno delší odpoledne ideální oddechové čtení. Moc se těším na třetí díl, který bude věnovaný Nickovu bratrovi. Pan O mě asi dokonce bavil o chlup více, než Můj klenot.
P.S.: Hodně mě pobavila scéna, kdy se Spencer vrací z líbánek a pokřtí neplánovaně svou návštěvou Nicka. Za mě jeden velký palec nahoru za to, jak se ve výsledku postavil k celému tomu vztahu mezi jeho nejlepším kamarádem a jeho mladší sestřičkou a za to, co mu řekl.

20.11.2022 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Chudák Bryce a Hunt si jen tak nevrznou. To mi běželo hlavou pokaždé, když je něco náhodou přerušilo. My víme, že jsme se na to klepali po prvním díle. Jenže ta jejich dohoda? Jak bláhové Bryce, jak bláhové. Nicméně vzhledem k tomu, že před sebou mají neustále nějaký boj se ve výsledku není čemu divit. Bryce totiž jak vidí možnost dostat se do průšvihu běží mu směle vpřed, budiž jí ke cti to, že je to vždy ve jménu dobra. :) Navíc miluju její ostrovtip a ostrý jazyk. To je na téhle sérii super a baví mě, jak se psaná novodobě a bez servítek. Moc se mi líbí i vztah mezi Ruhnem a Bryce a jejich vzájemná podpora a oddanost. Zato jejich tatíček? Na facku! Sabine? Na Facku! Princ Cormac? Zpočátku na facku! Celestině jsem od začátku nevěřila. Baxian je zajímavý týpek a co mě tedy rozsekalo totálně bylo to, když jsem si (ještě než jsem se to natvrdo dozvěděla z knihy) spojila v hlavě souvislosti a odhalila to, kdo je agentka světlo dne. Jako do Hellu! A ten šílený konec? Mám asi tak milion konspiračních teorií a třetí díl tu měl být vydaný jakože včera! A je jedno, že ho ještě nenapsala, my ho prostě potřebujeme! Moc se těším, jak se to rozčísne v dalším díle a hodně mě zajímá i dějová linka Ruhna (a mě osobně i Flynna a Ithana). Obálky v téhle sérii jsou top, strhávám ale bodík za to, že je místy tahle série zmatečná a je oproti Dvorům podstatně komplikovanější, ale i tak ji miluju. (Dvory jsou ale Dvory)

03.11.2022 4 z 5

Tohle byla prostě pecka! Já do této knihy šla s tím, že půjde zase o oddychové vtipné čtení. Ze začátku jsem se trochu zarazila, protože jsem očekávala víc humoru. Naštěstí jsem ale nebyla zklamaná, protože se to záhy skvěle rozjelo a já se neskutečně bavila. Nutno říci, že to bylo hlavně díky Chrisovi. Ten byl tak správně dětinský a švihlý, ale zároveň super. Belle to s ním rozhodně neměla jednoduché. I když se tomu bránila bylo super vidět, jak si stejně probojovává cestu do jejího srdce. Moc se mi líbilo, že Chris se za žádných okolností neměnil a zůstal po celou dobu příběhu stejně skvělý. Koho mi bylo opravdu líto, byl jeho bratr. Chudák, úplně jsem s ním místy soucítila i když jsem měla úsměv na rtech a u těch jeho infarktových situací se dost bavila. Utajené dítě se mi líbilo, ale fingovaná svatba byla v mých očích ještě o fous lepší a hodnotím jí plným počtem. Nemám v podstatě nic, co by mi vadilo, abych to vytkla. Pokud do toho jdete s tím, že jde o jednoduchý příběh na odreagování a chcete se pobavit, vřele doporučuji sáhnout po této knize.

19.10.2022 5 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

Čekala jsem takovou tu svou "klasiku" od této dvojice autorek. Musím ale říct, že jsem byla celkem příjemně překvapená a po dlouhé době jsem si jejich knihu opravdu užila. Po dlouhé době to pro mě nebylo jen "tak já si to přečtu, protože zrovna nemám co číst". Příběh Presley a Leviho se mi opravdu líbil. Zamilovala jsem si oba charaktery i jejich cestu, líbilo se mi zasazení příběhu do rodinné problematiky nejen ve vztahu k Presleyinu expříteli, ale i tématika rodinného dědictví. Navíc v kombinaci s NFL to mělo tu správnou jiskru. Co mi ale jako jediné nesedí je obálka knihy. Jednak mi na ní nesedí model k postavě Leviho jako hráče NFL, spíš bych tuto za mě neoriginální obálku zařadila k nějaké office romanci. Líbila se mi i morální dilemata a emoce, které ve mně tento příběh a některé jeho postavy dokázaly vyvolat. Hned v úvodu knihy mě dost pobavila scéna s rádiem :D Za mě téměř dokonalé pohodové čtení, které rozhodně neurazí. :)

02.10.2022 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Jedna z nejočekávanějších novinek letošního roku a musím říct, že to byla opravdu jízda! Byť se moderní převyprávění mýtu o Hádovi a Persefoně místy dost liší, vůbec to není na škodu a toto moderní pojetí má rozhodně své kouzlo a grády! Moderní pojetí Olympu a jeho prostředí, které je protkané intrikami, přehnaným pozlátkem a zákeřností, tohle vše v knize najdete v hojné míře. Bohové zde nezastupují ani tak nadpřirozené entity, jako spíš "politická zvířata" v mocenském boji. Persefona rozhodně nebyla křehoučká květinka, jakou jsem od ní očekávala, spíš byla celkem hustá rebelka a ďáblice, která se pečlivě skrývala za nacvičenou maskou. Hádes byl tajemný, nedostupný, dominantní a majetnický- přesto vše na mě místy působil mnohem jemněji, než bych od jeho postavy původně očekávala. Myslím tím, jakou měrou a rychlostí propadal Persefonině kouzlu (na druhou stranu ona byla taková střela, že se nedivím, že ho semlela jako tornádo). Jediná věc, která mi na knize vadila byla jistá pojmenování (to mi ale nevadí pouze u této knihy, ale u jakékoliv, kde se tato označení vyskytnou) typu "mušlička", "lasturka", "štěrbinka" apod. - za mě prostě ne! :D Příběh Háda a Persefony byl protkaný erotickými scénami, které za mě byly naprosto bravurně napsané a opravdu žhavé, navíc celek nepostrádal i dějovou linku a zápletku. Vše se ve výsledku tak krásně doplňovalo! Až si troufám říct, že by knize neuškodilo i pár kapitol navíc. :) Temná a smyslná obálka vše jen podtrhuje a strhávám bodík jen za ty některé názvy :)
P.S.: Po této knize si myslím, že spousta žen reorganizuje doma nábytek a vyhazuje stará křesla, ušáky a sedačky za trůn :D

08.09.2022 4 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Srovnávání se Sarah J. Maasovou moc není na místě, ALE musím říct, že já jsem si prostě styl psaní Jennifer přesto zamilovala. Jsem ráda, že holky nepíšou stejně, byla by to nuda. Navíc její vytvořený fantasy svět je zcela jiný a přesto prostě dokonalý. Ano po prvním díle bylo velmi těžké se v něm pořádně zorientovat a bylo to celkem zmatečné. Druhý díl to však z mého pohledu značně vylepšil a nebyl pro mě už takový problém se zorientovat. Co se týče její světa a příběhu, já mu prostě propadla a mrzí mě, že jsem se čtením této série takovou dobu otálela, naopak odpočítávám téměř minuty, než vyjde třetí díl (očekávané vydání myslím listopad). Ano jsou tu chybky, resp. věci, které bych vytkla, ale přesto ty knihy miluju a hned jak jsem zhltla Království těla a ohně, nadávala jsem si, že jsem si to víc nevychutnala a nedala si se čtením víc na čas. Začnu pár zápory. Trochu mě prvních pár kapitol štvala Poppy se svým chováním vůči Casteelovi, byla trošku na pěstičku pak už, přesto vše co udělal si myslím, že tam byla spousta lidí, kteří se k ní zachovali podstatně hůř. Dalším mínusem pro mě bylo občasné neustále opakování. Ať už Poppyiny touhy po bodání, nebo toho, jak je rozkošná a jak je vše nevhodné. Chápala jsem, že má spousty otázek, ale v jednu chvíli mi přišlo, že čeho je moc, toho je už příliš. Místy to jen vyplňovalo děj jako omáčka. Co ale bylo skvělé byl emocionální vývoj hlavních postav, jejich cesta za pravdou a uvědoměním a odhalování dalších záhad a tajemství. A Casteel a Kieran jsou prostě top! Celkově i přes ty drobné nedostatky to pro mě bylo hrozně čtivé a dost jsem se i nasmála. Tahle série mě prostě pohltila. A určitě bych ji neřadila mezi YA :)

09.08.2022 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Tak tohle byl můj šálek kávy! Rozhodně bych u této autorky ubrala na přirovnání k tvorbě Sarah J. Maasové. Každá z autorek má poměrně odlišný styl psaní a musím říct, že co se popisu světa/ prostředí knihy týče, tak pro mě byly srozumitelnější knihy od Sarah a lépe popsané. Z toho důvodu jsem se první cca 100 stran v knize Z krve a popela dost ztrácela a říkala jsem si chvílemi "co to sakra je" a proč jsou z toho všichni tak vyndaní. Dlouho mi trvalo, než jsem si v tom udělala trochu pořádek a lépe porozuměla tomu, kdo je Povznesený a kdo Atlanťan. Chvílemi mi i přišlo, že je to stále o jednom a tom samém dokola, že ona je Panna, Vyvolená a čeká ji povznesení a zas a znovu. Jenže pak se vše poměrně rychle rozjelo. Hodně tomu pomohla neskutečná chemie, která byla hned od začátku mezi hrdiny Poppy a Hawkem. Jejich vzájemné popichování všemu dodávalo grády a v knize tak nenastala žádná vyloženě hluchá místa v ději. Líbilo se mi, jak byla Poppy vykreslena jako taková nevinná panna, ale ve skutečnosti byla neskutečně houževnatá a byla takovým vlkem v rouše beránčím. Líbila se mi i postava Viktera, zato figura lorda Mazeena a vévody mě dokázala rozparádit vzteky do běla! Díky bohu jsem pak měla skvělý pocit zadostiučinění vzhledem k vývoji děje. :) Byť jsem brzy odhalila plot twist knihy, i tak jsem si její čtení ve výsledku neskutečně užila. Takže mé počáteční "ne tuto knihu nepotřebuji" vystřídalo hned "přidat do košíku" o pár hodin později. Kniha měla vše, co jsem od ní ve výsledku očekávala - romantiku, fantasy, intriky, tajemno, překvapivé zvraty a vášeň (na první díl série slušný rozjezd!). V závěru vypíchnu jen naprosto dokonalou stavbu a obálku knihy, hardcover verze a moc hezké grafické zpracování .Ve výsledku ubírám bodík za vlažný rozjezd a zmatečnost prostředí. Ale pro fantasy fandy to řadím do kategorie "MUSTHAVE".
4/5

31.07.2022 4 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Světový fenomén a přes 260 tisíc hodnocení na Goodreads? Ano, to je kniha Zmije a křídla noci. Po dlouhé době k nám na literární trh zavítala opravdu kvalitní, krvelačná a dějově nabitá upířina, která by rozhodně neměla minout vaši pozorost.

Příběh Orayi, lidské dívky vychované nemilosrdným upířím králem a Rhaina, upíra z nepřátelského klanu. Tihle dva na sebe narazí při účasti v nemilosrdném smrtícím turnaji Kejari připomínajícím Hunger Games. Do tohoto turnaje se však za vidinou splněného přání od nejvyšší bohyně Nyaxie všichni hlásí dobrovolně. Velmi podceňovaná chladně jednající lidská dívka si získá pozornost nejednoho účastníka turnaje jednak svými výkony, ale i nečekaně navázanými spojenectvími.

Chvilku mi trvalo se začíst a především se pořádně zorientovat ve veškeré té terminologii, rodech, druzích atd. Ideální by bylo zejména pro čtení první třetiny knihy mít daný glosář vytištěný a neustále na očích. Další věcí, za kterou dávám hodnocení dolů, byl úplně samotný závěr a to, že jsem v něm trošku přestala rozumět hlavní hrdince, která začala mít dvojí metr.

Nicméně i přes toto musím říct, že tohle dílo je neskutečně dobře zpracovanou upířinou plnou napětí. Nenudila jsem se ani chviličku. Velmi zajímavý byl samotný turnaj, jeho podstata a také to, z čeho jednotlivé zkoušky pramenily. Skvělé byly i nečekané intriky, nová tajemství a v některých ohledech i překvapivý závěr samotné knihy (ne samotného turnaje, to jsem čekala). Oblíbila jsem si neskutečně zejména Rhainův humor a jeho postavu celkově. Kdo mu nepropadne, tomu nerozumím!

Suma sumárum, tohle by určitě nemělo uniknout vaší pozornosti! Knihu rozhodně doporučuji všemi deseti!

4,3/5

Za poskytnutí knihy v rámci spolupráce moc děkuji @Humbook a @Humbookblogeri

11.03.2024 4 z 5

Kráľovstvo podsvetia Kráľovstvo podsvetia Leshiana Višňovská

Kráľovstvo podsvetia, dlouho očekávaná dark romance z pera nové slovenské autorky vtrhla do našich podvědomí poměrně ve velkém. Oku lahodící nádherná obálka a božské ilustrace, které rozhodně nejsou pravidlem a přitom z knihy dělají neskutečný poklad.

Přiznám se, že se při čtení tohoto příběhu jsem v sobě měla trochu rozpor. Velký hype kolem knihy, a tudíž vysoká očekávání vs. snaha přistupovat ke všemu s nadhledem, protože se jedná o autorčinu prvotinu. Hned na úvod ale řeknu, že se mi kniha svým způsobem líbila moc, opravdu velmi dobře se četla a až na jednu věc se mi neskutečně líbilo i to prostředí.

Pojďme ale postupně, začnu tím, co se mi na knize nelíbilo. Přišla mi velmi zarážející celá ta situace kolem Darwina (resp. postoj jeho otce a rodiny). V tomto případě to bylo nedotažené a za mě špatně, vzhledem k prostředí. Zde však dávám do placu možnost, že tato skutečnost bude uvedena na míru v pokračování této série, pokud tam dojde na zodpovězení určitých souvislostí a postojů, pak to bude v naprostém pořádku. Stejně tak nahozená udička na záhadu spojenou s Tatianou, kde jsme také nedostali rozuzlení některých otázek. Co mi ale na této knize vadilo nejvíc, tak byla samotná hlavní hrdinka Vivian. Nerozporuji, že se ve světě mafie nenajde jediná čistá duše a nerozporuji ani to, že byla nešťastná z domluveného sňatku, to ani v nejmenším. Co mi ale vadilo, byla její až přemrštěná sebelítost a fňukání. Navíc na mě působila absolutně nepolíbená mafiánským prostředím. Divila jsem se, že ji nesežralo zaživa už dávno. Vzhledem k faktu, že vyrůstala pod stejným otcem, jako Darwin bych očekávala alespoň trochu ostřejší lokty, či nějaké mafiánské rysy. Takto na ve mně spíše budila ten dojem, že jde o ženu, kterou někdo unesl a do tohoto nehostinného prostředí nedávno vhodil. Slovně se totiž oháněla, jak nevěří a není naivní, činy už tomu tak bohužel tolik neodpovídaly. Osobně jsem velmi zvědavá na její přerod ve druhém díle.

Sice jsem si chvílemi i říkala, že to není ani tak dark romance...to se však naštěstí ve druhé polovině knihy vykompenzovalo a v tomto ohledu bylo vše v pořádku. Co bylo na tomto příběhu kromě skvostné obálky ještě naprosto skvělé byl samotný Kasian. Jeho zpracování dávám jedničku s hvězdičkou. Po dlouhé době mi někdo naservíroval chladnokrevného zmetka se vším všudy a dobrého morally grey bad boye. Za to patří autorce velké díky. Zároveň bylo až na jeden fakt opravdu super zpracované prostředí mafie.
Suma sumárum, kniha se mi opravdu líbila, jen by to chtělo některé věci ještě dotáhnout.

4/5 s odřenýma ušima

Tímto moc děkuji děkuji vydavatelství Venupress a autorce Leshiana Višňovská za poskytnutí knihy k recenzi v rámci spolupráce.

28.02.2024 4 z 5

Každý tvůj nádech Každý tvůj nádech Jennifer L. Armentrout

Tato série je pro mladší čtenáře, první dva díly mi to však ale vůbec nevadilo a příběh Layly se mi opravdu dost líbil až na pár drobností. Bohužel nevím, čím to je, ale už je to od autorky druhá série, u které jsem totálně ztroskotala u třetího dílu, který pro mě vždy byl zlomem k horšímu.

Bodík dávám za pěknou obálku knihy a celkově všech v sérii. Dalším bodem si cením toho, že zde konečně dostáváme alespoň nějaké odpovědi na otázky, jako například, co je ve skutečnosti Layla zač (i když se nadřete, než se tam dostanete), nebo například za to, že Jennifer konečně rozpletla milostný trojúhelník a hlavní hrdinka se konečně rozhodla, komu patří její srdce (já byla s výsledkem maximálně spokojená). A v neposlední řadě jsem ráda, že takový Roth zůstal alespoň trochu normální, což se bohužel nedalo říct o Layle. Jako dlouho mi už žádná hlavní hrdinka nelezla takovýmto způsobem na nervy. Chvílemi jsem se chtěla rozeběhnout hlavou proti zdi, protože proboha proč Laylo... Celou sérii mi také neskutečně vadilo to, jak jí Zayne oslovoval "Lalinko". Jenže teď zpětně si říkám, že je to sice příšerný, ale chápu to. Ona se tady opravdu místy chovala, jako kdyby nedávno teprve sundala pleny.

V závěru mi přišlo, že by šlo rozhodně ubrat na stránkách a osekat tak tu tunu zbytečně omáčky kolem, která příběh zbytečně uměle natahovala. Dost tam bylo navíc i sáhodlouhé Layliny úvahy, které se motaly stále dokola jako vítr v bedně. No a ten závěr tedy nic moc. Celkově mám některé postavy dost ráda, ale přiznám se, že jsem ráda, že jsem sérii uzavřela. Ya mám sem tam ráda, ale musí být dobře napsané a tato kniha pro mě moc nefungovala.

16.12.2023 3 z 5

Zrádná touha Zrádná touha Danielle Lori

Přináším vám recenzi na tuto mafiánskou dark romanci. Danielle Lori zaujme nejednoho čtenáře nejen neotřelými a krásnými obálkami, ale také svým stylem psaní a pohledem do světa mafie. A na tuto dvojici jsem se speciálně těšila.

Důvěřivá dcera Alexe Michailova, která se na svět dívá zásadně skrze růžové brýle, se jednoho dne rozhodne vzepřít svému nalajnovanému životu a přáním svého otce a odcestuje navzdory zákazu do Moskvy. Jenže místo setkání s otcem zjišťuje, že celý život žila ve lži a odhaluje nejedno nepříjemné tajemství. Navíc Moskva a její rodná zem vůči ní není zdaleka tak přívětivá. Dostala se totiž do spárů samotného ďábla.

Ronan své přezdívce dostává v plném rozsahu. Pokud máte rádi řádné bad boye, tak si zde zcela jistě přijdete na své, Mile totiž dává co proto, ale ani ona mu není nic dlužná a nebojí se mu jako jedna z mála vzepřít, aniž by u toho přišla o život, či končetinu. Užívala jsem si to, jak si nechtěl dlouho přiznat, do jaké míry mu na tom malém blonďatém postrachu záleželo.

Vzájemná chemie mezi hlavními protagonisty byla skvělá. Nicméně něco málo na hodnocení musím strhnout dolů. Zhruba kolem poloviny knihy na mě začal být děj celkem táhlý a nic extra se tam nedělo, myšlenky utíkaly od čtení jinam. Možná bych ubrala na počtu stránek a dodala tak ději na dynamice. Závěr byl naopak zase až moc uspěchaný. Z čista jasna se najednou vše vyřešilo, ukončilo a některé věci mohly být za mě více rozpracované a objasněné. Nicméně i tak si ode mě tato mafiánská lahůdka odnáší slušné hodnocení a věřím, že se najde nejeden čtenář, který si tento diametrálně rozdílný pár zamiluje. Ne nadarmo se říká, že protiklady se přitahují, že?

Za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji @Knihy Dobrovský

02.12.2023 4 z 5

Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Twisted Hate: Nenávist na ostří nože Ana Huang

Můžete mi prosím vás někdo říct, proč se o téhle knize nemluví víc? Tohle mě totiž dobře vystřelilo z trenek. Twisted Hate je přesně jedna z těch knih s diskrétní obálkou, která skrývá neskutečnou nálož žhavosti. Já si zatím zamilovala každý jeden díl z této série, říká se však, že má tato řada vzestupnou tendenci. A já se pod toto tvrzení podepisuji!

Kdyby mi někdo před otevřením této knihy řekl, že Josh Chen bude z chlapů, které jsme v této sérii zatím blíže poznali, to největší zvíře, nevěřila bych mu. Nicméně od nějaké kapitoly 18 jsem jen sbírala bradu ze země a zbytek knihy dočítala usazená napůl v lednici.

Co se Jules týče, smekám celkově před touto dvojicí hlavních hrdinů klobouček. Nic si nedarovali a dali enemies to lovers romanci nový rozměr. Neskutečně jsem si jejich příběh užila a jejich slovní potyčky a pošťuchování byly skvělé. Dvě ztracené duše žijící schované za pečlivě vystavěnou zdí, dva lidé pocházející z dysfunkční rodiny, dva totální protipóly...přesto se však k sobě neskutečně hodí a vzájemně se doplňují. Miluju ten příběh, i když po tom, co se stalo po Julesině přiznání, jsem trpěla společně s ní. I tak bych této knize dala klidně 10/5.

Další věc, kdo mě dost bavil byl, Alex společně s Joshem zejména v poslední třetině knihy.

Twisted Hate je za mě zatím nejlepším dílem série a já jsem zvědavá, zda je Christian se Stellou trumfnou, protože tam já mám velká očekávání a na jejich příběh se moc těším. Doufám, že brzy dorazí i v překladu k nám.

16.11.2023 5 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

Dlouho očekávaná a celosvětově hajpovaná harémová romance, která tu povězme si opravdu ještě nebyla! Hned v první řadě bych chtěla vyjádřit své znechucení zpracováním v "našem" podání. Obálka a samotný název se opravdu, ale opravdu nepovedly a je to tak spíš do knihoven našich babiček a rozhodně ne pro současnou literaturu. Co se cz překladu týče, nechci být sprostá, ale ta osoba, co to měla pod palcem by měla jít na hodinu, děs a hrůza, chyby, nesmysly, šílené názvy. Hlásek jako konipásek a volky-nevolky? Ne díky, babi.

U této recenze začnu netradičně hned hodnocením a pak se rozepíšu a určitě se nevejdu s textem, takže pokračování hledejte v komentářích.

Této touch of taboo harémové romanci nebudu asi udělovat hvězdičkové hodnocení, protože se to ve mně hodně pere ( kdybych však jo musela, dala bych kolem nějakých 3,5/5).

Naprosto jedinečná obálka, do které jsem se ihned zamilovala a naprosto jedinečný název z hlubším a pro mě skvělým významem. Dlouho jsem si knihu šetřila na krásné podzimní počasí a o to víc jsem si užila atmosféru příběhu. Credence je přesně tím druhem knihy, která své čtenáře rozděluje na dva tábory, buď ji zbožňujete, nebo vám nesedne. Já jsem přesně někde na pomezí. Miluju obálku, název, myšlenku, kterou autorka chtěla předat, miluju svým způsobem i příběh. Miluju tam to téma rodinného zklamání, zlomené duše a to kolem.

Zajímavé na této knize je, že každému i vadí něco jiného :D. Někomu vadí dlouhé popisy, někomu pomalejší rozjezd. Já třeba nemohla překousnout velkou část knihy samotnou hlavní hrdinku. Tiernan byla za mě tak max. 2/10 a rozhodně pro mě byla nejslabší ženskou hrdinkou, kterou jsem od autorky četla. Hrozně mě vytáčela svým spratkovským chováním a místy se chovala fakt, že bych jí frazila takovou, až by druhou chytla o futra. Ne, nesedla mi a vadilo mi její totálně místy hysterické a hodně nelogické uvažování. Opravdu jako kdyby měla bipolárku.

Kdo mě z hlavních hrdinů ještě trochu zklamal tak byl Jake. Sice super, co se snažil dělat pro Tiernan za to palec nahoru a chápu i jeho osamělou zlomenou duši, jenže jako rodič u mě tedy naprosto selhal. A to od momentu, kdy ho konfrontoval Noah a za to, jak se i po dané konfrontaci zachoval, jeho sobeckost mi tady opravdu vadila. Za mě jedno velké NE. Naštěstí se pak on i Tiernan ke konci srovnali a příběh vytáhli nahoru.

Já bych trochu zpomalila i konec, který byl celkem unáhlený a na poslední chvíli. Ale líbilo se mi, kterým směrem je všechny autorka nakonec posunula.

Na závěr si pojďme říct, že zde je opravdu důležité přečíst si, o čem kniha pojednává, než se do ní čtenář pustí, protože rozhodně není pro každého a určitě ne pro konzervativní čtenáře. Mně nevadilo téma, ani harém, bohužel pro mě ale nebyl úplně dobře zpracovaný, tam byly rezervy pro zlepšení a doladění chyb.

A koho bych si vybrala já? Já jsem rozhodně tým Kaleb. Mně jeho persona učarovala od samotného začátku a byť byl místy lehce psychopatický, já mu plně rozuměla a fakt se mi líbilo zpracování jeho postavy.

Takže abych to shrnula, Knihu svým způsobem miluju a z knihovny rozhodně originál nepůjde, určitě si ji někdy znovu i přečtu, ale také s rukou na srdci říkám, že jsem od ní čekala asi mnohem víc. Za mě si to rozhodně přečtěte, ale v originále (samozřejmě kdo můžete).

11.11.2023 3 z 5

Asher Black Asher Black Parker S. Huntington

V první řadě bych moc chtěla poděkovat @knihydobrovsky za poskytnutí knihy k recenzi.

A teď k samotné knize. Nebudu lhát, tenhle kousek mě zaujal nejen anotací, ale také obálkou. Zpětně si však říkám, jak hodně mimo mísu ten přebal knihy je. V tomto případě bych určitě volila původní originální verzi. Pro mě cca 35 letý borec v bundě s cvočky, který spíš vypadá, jako by se toulal měsíce po ulici, rozhodně nesedí na hlavního hrdinu tohoto příběhu.

Pojďme se ale podívat i na samotný příběh. Asher Black je autorčinou první knihou, tudíž jsem od ní neměla vysoká očekávání. Koncept děje i zápletka za mě byly super, mně se ten nápad prostě líbil. Předstírané zásnuby? Já říkám proč ne. Jenže u toho skoro i skončíme. Kdyby tam nebylo zabíjení tak za mě tedy vůbec nejde o dark romanci, byť je zde zmiňované mafiánské prostředí. Samotný Asher byl pro mě spíš takový medvídek s výhružným pohledem a drsnou pověstí. On sám byl prostě super a nic mi na něm, co se jeho charakteru týče nevadilo. S Lucy už to bylo bohužel o poznání horší. U ní jsem to měla jako na horské dráze, místy super a pobavila jsem se, místy jsem zase protáčela oči a přišla mi opravdu velmi dětinská a chvílemi i jednoduchá. Dost tu pokulhávala i vzájemná chemie mezi hlavními protagonisty. Ano, jde sice o slow-burn romanci, ale já jim to prostě nevěřila. Nebýt nadržené Lucy, tak by se snad nic ani nestalo.

Hřebíčkem do rakve pak byla přehnanost až absurdita některých scén a věcí. Chvílemi jsem si připadala jako při sledování Johna Wicka šmrncnutého s Brucem Waynem a možná i oni by se proti Asherovi styděli a byli chudí příbuzní. Autorka v mnoha věcech dost ustřelila a zde bych se rozhodně řídila heslem "méně, je někdy více".

V sérii určitě neplánuji pokračovat, nicméně autorce jako takové určitě šanci dám, přece jen šlo o prvotinu, takže spousta věcí je pochopitelná. Takže hurá na Darling Venoma!

3/5 s odřenýma ušima

17.10.2023 3 z 5

Dedička ruže Dedička ruže Majka Danihelová

Kdyby recenze mohla začínat gifem, v tomto případě by to byla žena s ušmudlaným obličejem od sazí, šokovaným výrazem a doutnajícími konečky vlasů. Přesně tak nějak asi vypadám po dočtení Dedičky ruže. Tato mladinká slovenská autorka se toho totiž rozhodně nebála a vhodila do československého literárního světa neskutečnou bombu. Dlouho jsem kolem této série tančila a dle ohlasů veřejnosti jsem od ní měla dost vysoká očekávání. V tomto případě byla mnohonásobně naplněna!

Autorčin jedinečný styl psaní vás pohltí hned od prvních stran příběhu, který vás ihned lapí do svých spárů. Nečekejte nějaký pomalý rozjezd. Dědička ruže vás uchvátí svým nabitým a rozmanitým dějem, kdy akce střídá napětí a vše je protkané spletitou pavučinou tajemství. Stačilo pak, aby Majka vložila do literárního kotlíku špetku romantiky a dokořenila to pikantností a dílo bylo dokonáno. A ta neskutečná chemie mezi Violet a Brooksem?

Příběh Violet, která se vydává na cestu pomsty, kdy hodlá očistit jméno své rodiny a nastolit spravedlnost, ji dostává do velmi nebezpečných situací plných zvratů a šokujících momentů. Velmi brzy ji to dostane na rozcestí, kdy se musí rozhodnout mezi tím, po čem touží a tím, co se od ní očekává. Bude se držet na své honbě za spravedlností plánu, nebo podlehne svým touhám a vše se tak značně zkomplikuje?

Je libo notnou dávku boje, prostředí satanistické sekty, drogové dealeřy, intriky, či staré křivdy? To vše dostanete v tomto neskutečně nabitém knižním balíčku. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak samotná obálka s dokonalou ořízkou. Jednoduše smekám klobouk před Majkou. Pokud existuje láska na první přečtení, tak tahle kniha je toho důkazem. Troufám si říct, že Dedička ruže je rozhodně jednou z nejlepších knih, které jsem letos četla.

08.08.2023 5 z 5

Neznámý žalm Neznámý žalm Laura Thalassa

K návratu za Handlířem jsem se poměrně dost dlouho dokopávala, nicméně jsem vážně ráda, že už mám přečteno a nelituji. Nebudu vám ale mazat med kolem pusy, dost dlouho mi trvalo, než jsem se dokázala pořádně začíst. Asi za to může má averze k dlouhým popisům čehokoliv. Popis Jinosvěta mě úplně dvakrát nebavil, alespoň v první třetině knihy rozhodně ne.

Co mě ale čtenářsky rozpumpovalo, byl příchod Temperance na scénu. Ten mě bavil moc a ihned i podmanil mou pozornost, miluju její hlášky a celkově její působení v knize. Další, kdo tomuhle dílu dodal na kouzlu hodnocení, byl samotný Desmond. Já ho prostě miluju, navíc ty jeho "touch her and die" vibes naprosto žeru! Co se týče samotné Callypso, říkám si, kolik by vždy ubylo v knihách problémů, kdyby spolu hlavní hrdinové uměli adekvátně komunikovat a nezatajovat si věci...

Celkově knihu hodnotím dost vysoko, byť byl rozjezd celkem pomalý a kostrbatý, druhá polovina nabitá napětím a zvraty to rozhodně zachránila a nemálo mě navnadila na "velké finále" série. V tomhle případě mi ani nevadilo, že onen "padouch" nebo alespoň jeden z nich byl dost lehce prokouknutelný.
4,5/5

14.07.2023 4 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Vi Keeland patří mezi stálice. Sice její tvorba patří do té vanilkové kategorie, kterou u mě v recenzích najdete. Přeci jen nemůžu číst neustále takové prasárny, občas to chce zcela jednoznačně také odlehčit a oddechnout si.

Pozvánka od Vi Keeland mi přesně toto dopřála. Knihu jsem zhltla, krásně se četla a než jsem se nadála, dočítala jsem epilog. Bavila jsem se hned od prvních dvou kapitol. První setkání hlavních hrdinů bylo vskutnu originální a moc se mi líbila jejich vzájemné pošťuchování již od prvních slůvek. Můj vnitřní Colombo sice odhalil zápletku snad v první možné sekundě, kdy to bylo možné, podotýkám však, že i přesto mě Vi Keeland dokázala překvapit. Některé věci jsem přeci jen nečekala a to, že těch tajemství bude o něco víc! Rozhodně této knize dávám palec nahoru na celkový námět, za oba hlavní hrdiny i prostředí, ze kterých pocházeli. Stellinu rodinu bych si však s radostí nechala ujít. Naopak Hudsonova byla naprosto boží, v této knize jsem si neskutečně oblíbila i postavy Olivie a Fishera. Další plus připisuji tomu, že nejde o klasickou otřepanou office romanci šéf-sekretářka.

A teď si trošku sundáme ty růžové brýle a pojďme si říct, že mušličku bych možná ještě rozdýchala, ale vážně nechci znovu už číst "Přirazila ke mně boky a já sál a srkal,"...SRKAL? Pojďme si příští knihu prosím užít bez mušliček, srkání a bytelných údů Ubrala bych i trochu těch miláčků,kteří se dostavili v hojném počtu a poměrně brzy.

Kdo ale hledáte něco fajn ke čtení, hezkou romantiku a také dávku humoru tak směle po Pozvánce sáhněte

4,5/5

30.06.2023 4 z 5

Věž Věž Skye Warren

Skye Warren vtrhla svou knihou Pěšec na náš trh erotické literatury a zaujala poměrně veliké množství zdejších čtenářů, mě nevyjímaje. Její příběh byl poměrně originální a krásně ho osvěžovalo zakomponování řecké mytologie a šachové tematiky. Jenže jak jsme prvním dílem vyjeli na horské dráze vzhůru, Jezdec mě zase hodně rychle vrátil nohami na zem. Byla to pro mě prudká jízda kvalitou dolů. Opravdu jsem doufala, že věží bychom se mohli na této cestě opět dostat vzhůru na vrchol a zachránit tak celkový dojem z celé série. Bohužel se však velké finále nekonalo. Naopak vozík z dráhy tentokrát zcela vykolejil.

Hlavní hrdinka Avery mi přišla, že je opravdu blázen. Nebylo tomu však z důvodů, kterých se sama obávala. V jednu chvíli tvrdila A a vzápětí konala B. Ze závěru Jezdce jsme čekali velkou zápletku a tajemství. Zhruba do dvou třetin knihy však čteme pouze myšlenkové pochody Avery doplněné o pokusy filozofování. Nic neříkající omáčka, která vás sune slimáčím tempem do konce. V momentě, kdy se tam konečně začne něco dít a my lapíme padoucha a odhalíme podivné a záhadné hlasy, Avery zasáhne a její srdce by s tím nedokázalo žít. A já se ptám, to jako vážně? Opravdu jsme celou knihu čekali na tohle? Zápletka měla poměrně slušná potenciál a celkově i nápad této série. Bohužel však zůstal absolutně nevyužitý. Autorka to podle mě ne úplně šťastně uchopila a výsledné zpracování tomu značně odpovídalo.

Největší korunu tomu už pak dodalo neustále omílané oslovení "Malá Panno". Ne už opravdu ne, děkuji, Gabrieli. A vzhledem k tomu, že jde o erotickou literaturu, vyjádřím se ještě k erotickým scénám, a to krátce. To bylo strašné. No, posuďte sami.

Tu druhou část rozptyluje jeho ruka, kterou mi sjíždí dolů po bříšku. Níž a níž, až k chumáčku chloupků, které mi narostly, co jsem ležela v posteli. Každodenní hygiena nezahrnovala holení a já si najednou plně uvědomím ten přirozený stav mého těla. Nezdá se, že by se mu to hnusilo. Jeho pták se mi opírá zespodu do zadečku, když mezi prsty probírá ty jemné kudrliny. Hladí mě bez naléhavosti, skoro jako nějaké zvířátko, jako by to mohl dělat celé hodiny, nebo dokonce dny.

Jediná škoda, že tato série má tak nádherné obálky. Za ni a za celkový prvotní nápad zápletky dávám body do hodnocení, zbytek pro mě bylo bohužel zklamání.

18.06.2023 2 z 5

Habibi Habibi Baja Dolce

Také se vám stává, že když se ke knize vrátíte s odstupem času, vnímáte ji zase trochu jinak? Já to tak měla u Habibiho. Měla jsem možnost v rámci ambasadorství si tento cz překlad přečíst s předstihem a jsem za to velmi ráda. Možná k tomu přispělo i to, že mám ve slovenštině přečteného i Candyho a vím zase o chlup více, nicméně to byla znovu parádní jízda.

,,Ukážu ti svět bez cenzury" - Jak velmi pravdivé a absolutně trefné toto je. Máte rádi dark romance a nebaví vás otřepaná klišé ve stylu hrdinka potká hrdinu, jiskření, erotika, zápletka, bum happy ending, svatba, děti, stáří důchod a tak dále? Tak směle doporučuji sáhnout právě po Habibim.

Autorka vnesla na cz/sk trh svěží průvan. Tato její dark romance je absolutně nevyzpytatelná, plná napětí, humoru a originálních zápletek a dějových zvratů, které si s vaší myslí pohrají hned několikrát. Nečekejte žádný pocukrovaný a přikrášlený příběh o mafiánech. Habibi je všechno jen ne tímto druhem příběhu. Harry (alias HABIBI) je absolutně skvěle napsaná postava a neskutečný zmetek, který vás nejednou zvedne ze židle, ALE já vám garantuji, že si ho prostě zamilujete a propadnete jeho kouzlu. Není to žádný cukroušek, ale muž s temnou minulostí, která z něj vytesala nemilosrdného chlapa, jímž je dnes. Chlapa, který nemá zkreslené představy o světě a již dávno zahodil růžové brýle. Jeho temným zkaženým rájem totálně otřese hurikán ve formě Cassie, která se stane jeho literární svěřenkyní. Na oko byste nemohli najít větší protiklady, ale jak se to už říká, protiklady se přitahují, že?

Já vám ještě povím, co přesně na téhle knize tolik miluju. Miluju styl, jakým je celý příběh napsaný, bez kudrlinek, s naprosto precizně použitým ostrým jazykem a adekvátním množstvím vulgarismů, které tento příběh jen perfektně podkreslily.
Miluju postavu Habibiho, která je opravdu drsná a místy hnusná, ale líbí se mi, že zůstává přese vše věrný sám sobě. Líbí se mi jak u něj není typický přechod z Big bad bosse na podpantofláka, ale jeho city jsou opravdu velmi postupné.
Miluju zápletku a zvraty knihy, které pro mě byly absolutně osvěžující a v neposlední řadě absolutně zbožňuji, že nejde jen o klasické protiklady. Miluju to, jakým stylem Baja poukázala na to, že na světě není vše jen černobílé a tak, jak se na první pohled zdá. To, že na oko slušný člověk v sobě může skrývat neskutečné monstrum a naopak lidé, kteří vypadají jako vyvrhelové z pekla mohou být ti nejmilejší a nelaskavější lidi. Snaha oprostit se od stereotypů a o tom to přeci je.
Tuto knihu nebudu bodovat. Samozřejmě nic není absolutně bez chybičky, to není žádná kniha. Ale tenhle příběh rozhodně je a měl by být jedním z těch, které si chcete přečíst a "prožít si ho".

18.04.2023 5 z 5

Slušný vybavení Slušný vybavení Lauren Blakely

Lauren píše své příběhy z pohledu hlavního hrdiny a ne ženy, což se mi u ní opravdu líbí. Tato romance situovaná do pracovního prostředí celkem ušla, řadím ji však spíš mezi průměrné knihy. Na odpočinek dobré čtení, bohužel z trenek vás to ale nevystřelí... Jak já říkám taková kniha, která neurazí, ale ani vysloveně nenadchne. Za mě je to asi zatím nejslabší díl ze série Můj klenot. Přišlo mi, že se autorka v mnoha pasážích snažila být vtipná a bylo to už na sílu. Myslím si, že kdyby se zde Lauren více zaměřila na dějovou linku a ne na sáhodlouhé popisy pikantních scén, tak by to knize velmi prospělo. Naštěstí zde byli sympatičtí hlavní hrdinové, kteří to vyvážili, ale zachránilo to až posledních pár kapitol. Za mě zde bohužel i celkem zbytečné epilogy, takové "o ničem", samotný příběh skončil sám o sobě pěkně.
A nakonec bych snad jen dodala, že doufám, že už si nikdy v popisu erotické scény nepřečtu slova jako "pahrbek" a "chlemtat"...

21.02.2023 4 z 5