LisaEla LisaEla komentáře u knih

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Kniha je velmi čtivá, napínavá, určitě stojí za to.

03.03.2024 5 z 5

Brána osudu Brána osudu Agatha Christie

Víc jak polovinu knihu jsem se přemáhala, abych ji vůbec dočetla a bohužel nestálo to za to. Kniha nemá náboj, napětí ani pořádnou zápletku a i rozluštění je takové nějaké nedokončené. Neustále opakování frází, kdy někdo něco od někoho slyšel je úmorné. Ačkoli mám ACh ráda, tuhle knihu si už nikdy znovu nepřečtu.

12.02.2024 odpad!

Šedá jako popel Šedá jako popel Ursula Poznanski

Dobře se čte, napínavá, s prvky thrilleru. Doporučuji.

06.03.2023 4 z 5

Vzdálená místa Vzdálená místa Filip Klouda

Kniha je spíš detektivka než thriller. V polovině mi přišla trochu stereotypní, opakující se, závěr byl nicméně napínavý. Hlavní hrdinka působí nesympaticky nejen kvůli nadměrné a všudypřítomné konzumaci alkoholu. Podruhé bych asi ale nečetla.

06.03.2023 3 z 5

Temný stín noci Temný stín noci Tess Gerritsen

Knihu jsem přečetla, ale klidně mohla být o třetinu kratší. Začátek ok, uprostřed stagnace a opakování se, konec má pak spád. Kniha nenadchne, ani neurazí.

27.02.2023 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Knížka se mi hodně líbila, byla napínavá, závěr ale lehce přitažený za vlasy. Každopádně má spád a řekla bych, že patří spolu s Trhlinou a Tmou k tomu nejlepšímu od Kariky.

27.02.2023 4 z 5

Belinda a tajemný výlet Belinda a tajemný výlet Jolka Krásná

Sedmileté dceři se moc líbila, je napínavá a poutavá. Těšíme se na druhý díl.

12.02.2023 5 z 5

Když má panda dovolenou Když má panda dovolenou Martin Vobruba

Knížka je plná velmi pěkných příběhů o zvířátkách ze zoo, doplněna nádhernými ilustracemi. Bohužel celkový dojem kazí "básně", které nemají hlavu ani patu.

12.02.2023 5 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Jitka Ludvíková

Horší detektivku jsem už vážně dlouho nečetla. Je to slátanina o ničem.

17.12.2022 odpad!

Kitty a první noční dobrodružství Kitty a první noční dobrodružství Paula Harrison

Knížka se dceři /6 let/ moc líbila, přečetly jsme během jednoho dne. Napínavá, děj má spád, hezké grafické zpracování. Určitě doporučuji všem milovnicím koček.

06.05.2022 5 z 5

Kitty a kouzelný Zlatý tygr Kitty a kouzelný Zlatý tygr Paula Harrison

Četly jsme s 6ti letou dcerou, která miluje kočky a byla nadšená. Hezké je i neobvyklé grafické zpracování knihy se spoustou obrázků. Škoda, že jsou zatím jen 2 díly.

06.05.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Za mě opět super kniha, která se čte jedním dechem. Kdo má styl MK rád, určitě nebude zklamaný.

28.09.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Další super knížka MK, čte se jedním dechem. Krásně vykreslené prostředí, člověk má pocit, že to tam opravdu zná. Čtení je pohodové, zápletka není překombinovaná, vysvětlení na konci je logické.

02.01.2021 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Krásně vykreslená příroda Beskyd, včetně horských samot. Kniha se čte jedním dechem, moc se líbila.

28.12.2020 5 z 5

Míšovo tajemství Míšovo tajemství Eduard Petiška

Knihy od E. Petišky milujeme, ale tato mi přijde trošku slabší v porovnání s ostatními. Nicméně je to pěkná knížka a určitě bych doporučila.

21.11.2020 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Knížka se mi líbila, měla spád, možná bych pár stran ubrala. Také jsem ocenila, že množství postav bylo celkem omezené, takže jsem se v nich neztrácela. Takové pohodové čtení. Robin mi byla moc sympatická a Cormoran vlastně taky.

06.08.2019 4 z 5

Agatha Raisinová a zločin na ostrově Agatha Raisinová a zločin na ostrově M. C. Beaton (p)

První knihy mi připadaly takové typicky anglické. Tento zatím poslední díl se mi asi líbil nejméně - vyšetřování mi přišlo takové pořád dokola. Na fakt, že Agatha je lehce střelená, jsem si zvykla, ale to, že i James Lacey se chová jako idiot mi přijde již trochu přehnané. Jako oddechovka ok.

05.08.2019 2 z 5

Agatha Raisinová a manžel na zabití Agatha Raisinová a manžel na zabití M. C. Beaton (p)

Na tomto díle jsem ocenila, že jsme se něco víc dozvěděli z minulosti Agathy. i ve vztahu k Laceymu mi připadala normálnější a vtipnější. Nicméně detektivní zápletka postrádá trochu víc hloubky. A méně vražd někdy znamená více, tak jako v prvních dílech. Opět mám poznámky k překladu, jakoby měl překladatel místy problém najít správné slovo ze současné spisovné češtiny - působí místy lehce rušivým dojmem.

16.07.2019 3 z 5

Agatha Raisinová a výletníci z Dembley Agatha Raisinová a výletníci z Dembley M. C. Beaton (p)

První tři díly byly dost dobré, nyní mi příběh přišel trochu překombinovaný. Výhrady mám rovněž k překladu - některá slova se používala tak možná v první polovině 20. století, několik českých slov jsem nikdy předtím neslyšela - že by nějaké nářečí? Nebo si překladatel prostě vymyslel.

16.07.2019 3 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Četla jsem po letech podruhé a musím říct, že opět se mi líbila - oddychová, nenáročná, taková anglická pohodička.

16.07.2019 4 z 5