linda_pauer linda_pauer komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Musím uznat, že mám z knížky takové rozporuplné pocity... Děj jako takový byl velmi dobrý - jako film by to určitě bylo super, ale nevyhovoval mi styl, jakým je to napsané. Na začátku jsem neměla tušení, která bije, skoro ničemu jsem nerozuměla, a stále čekala, až to tam bude vysvětlené. Po zhruba sto stranách se to zlepšilo, a tedy jsem měla možnost zaměřit se na děj. Ten se rozjel poměrně slušně. Dovolím si říct, že je to originální a dobře rozplánované. Vždycky se něco děje, pak chvíli ne, a pak zase něco - to mám ráda. Jako celek knihu hodnotím za velmi povedenou a pouštím se do pokračování, jelikož kniha končí celkem otevřeně.

11.04.2021 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Knížka mě bavila víc, než jsem čekala. Ze začátku jsem se trochu lekla, když jsem zjistila, že hlavní hrdinka je dítě, ale nakonec mi to vůbec nevadilo. Hodně jsem se do toho ponořila, za což mohl hlavně dokonale vytvořený svět - to je za mě největší plus. Všechno, co v knize bylo, jsem si dokázala perfektně představit.

13.01.2020 3 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Třetí díl se mi líbil. Sice se mi četl hůř než ty předešlé, ale spíše kvůli tomu, že jsem mezi tím měla poměrně velkou pauzu, a chvíli mi trvalo, než jsem se chytla. Samotný text ale odsýpal a u čtení jsem se nenudila. Také jsem ocenila to, že už tam nebylo také omáčky okolo a každou chvíli se tam něco dělo - tedy aspoň mi to tak přišlo. Konec krásně rozehraný.

30.03.2022 4 z 5

Devět nocí Devět nocí Zuzana Strachotová

Druhý díl se mi líbil víc, než první. Už kvůli tomu, že jsem dostala odpovědi na svoje otázky z prvního :D Celkově se to ale líp četlo - autorka prostě umí psát. Na tomhle příběhu se mi hrozně líbí, že věci tam nejsou jen černé a bílé. Někdy i dobří lidé musí dělat špatné věci - budí to dojem skutečnosti. A člověka do donutí s postavou přemýšlet..

30.05.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Kdokoli, kdo má rád YA fantasy a nevadí mu mladší hlavní hrdinka, by si tuhle sérii měl určitě přečíst. Druhý díl mě bavil stejně jako první, nikde nepokulhává. Děj je rozvržený tak, že jakmile dočtete jednu část, chcete se pustit do další.
Nejvíc mě asi bavila poslední třetina. Tam jsem opravdu četla a četla, bez pauzy.
Konec mě vytočil :D

13.01.2020 3 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Autorka psát rozhodně umí, jelikož i když mě začátek příběhově moc nebavil, četl se velmi snadno a rychle. Vyloženě bavit mě to začalo zhruba v jedné třetině - tam mi přišlo, že akce střídá jinou akci - navíc to bylo napsané tak dobře, že jsem si připadala jako součást příběhu... a najednou byl konec :D Knize z hlediska příběhu bych dala tak tři hvězdy, ale vytvořenému světu rozhodně pět!

10.03.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Po tom, co jsem dočetla první díl, a byla poměrně nadšená, začátek dvojky mě dost zklamal. Byla tam jedna naprostá zbytečná (za mě) část, která nebyla úplně krátká. Opět jsem se do toho zakousla až po cca 100 stránkách, odkud to pak už zase nabralo grády. Za největší plus považuji to, jak na mě kniha dýchla. Jako bych tam byla. Dát příběhu takový reálný pohled, je velký talent :-)

24.04.2021 3 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Určitě originální nápad. Myslím, že takhle draky ještě nikdy nikdo nepodal. Rozhodně mě to bavilo. Většinou se moc nechytám, když má kniha víc dějových linek. Většinou je totiž aspoň jedna nudná. Tady to nebylo. Všechno mě bavilo a - stejně jako psal čtenář pode mnou - se to všechno pak začalo proplétat do sebe.

07.06.2020 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Líbilo se mi to více než jednička. Ta mě začala bavit až ke konci. A v takovém duchu, v kterým jednička končí, dvojka ihned začíná. Četlo se mi to samo. A příběh byl určitě poutavější než v prvním díle.

23.12.2019 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Myslím, že k této sérii se není třeba vyjadřovat. :-) Miluju jí a vždycky budu.

13.11.2019 5 z 5

Tohle nemělo, za mě, s Harry Potterem nic společného...

13.11.2019 2 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Knížky upířích deníků se mi hrozně líbí. Je to trošku naivní, někdy neuvěřitelné, ale pro mě je to taková oddechovka. Nepřečetla jsem je všechny, protože po 10.knize už mě příběh unavil, ale prvních šest dílů jsem žrala docela dost.

11.12.2019 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Já tedy nevím... S touhle sérií je to nahoru a dolů. Jeden díl mě baví, další zase ne. Příběh pátého dílu se vydal nějakou cestou a já vždycky přemýšlela, proč. A vlastně jsem na to ani nepřišla. Proč se stalo, to co se stalo? Vždyť se to dalo úplně vynechat.. Kdyby měla kniha méně stránek, nevadilo by mi to, ale po dočtení jsem byla fakt naštvaná, že jsem se s tím crcala tak dlouho. Jak jsem psala u trojky, celkový dojem nebyl špatný, ale číst to byl děs..

25.11.2019 3 z 5

Magie vítězí Magie vítězí Ilona Andrews

Všechny díly jsem přečetla po sobě a prakticky v kuse, takže se mi to celé trochu slívá dohromady. Každopádně kdybych to měla hodnotit jako sérii, určitě jsme na nějakých 65%. Zamilovala jsem se do světa, kterému asi každý musí propadnout, vše je popsané tak akorát, aby tam bylo místo i pro čtenářovu fantazii. Nechyběla akce, zápletky vždy zaujaly, ale samozřejmě byla i hluchá místa - a čím jsem byla v sérii dál, tím jich bylo více. I když to celé hodnotím dobře, jsem ráda, že tato kniha byla poslední, jelikož už to bylo tak akorát. :-)

07.01.2024 4 z 5

Elementum Elementum Jiří Dittrich

Když jsem začala číst, nebyla jsem si vůbec jistá, jestli jsem udělala dobře. Začátek byl takový, že jsem to autorovi prostě nevěřila, navíc mě to nijak neupoutalo. Zlomilo se to až někde u páté kapitoly, pak se to četlo samo.
Popisy prostředí a magických schopností byly naprosto perfektní. Všechno krásně vymyšlené.
Příběh samotný je zajímavý, ale dynamika se objeví až na konci. Celá kniha na mě působila spíš jako takové seznámení s příběhem.

01.03.2020 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl se nesl v podobném duchu jako první. Dobrý začátek, prostředek o ničem, dobrý konec. Tady mi ten prostředek ovšem přišel ještě nudnější, než u prvního dílu. Ty jejich porady? Málem jsem usnula...
Krajové části to ale zase zachránily a kniha jako celek se jeví docela dobře.

24.02.2020 3 z 5

Sedm kamenů Sedm kamenů Alaksej Šein

Podle obálky to vypadá na ,,SUPER TAJEMNOU KNIHU,, , ale bohužel mě to nijak zvlášť nenadchlo. Čte se to dobře, je to skvěle napsané, ale v příběhu jsem se bohužel nenašla..

08.02.2020 2 z 5

Koruna ze světla Koruna ze světla Lenka Dostálová

Z tohoto dílu je cítit už něco trochu jiného, než z těch dvou předchozích. Člověk by to asi nazval prostě tak, že ,,už jde do tuhého,,. Je tu víc násilí, méně humoru... Ale mně to rozhodně nevadí, tenhle díl mi přišel asi nejlepší!

PS: Obálky mi připomínají knihy Upířích deníků nebo Tajného kruhu :D

08.02.2020 4 z 5

Labyrint osudu Labyrint osudu Lenka Dostálová

Když jsem četla jedničku, bavilo mě to, ale přišlo mi, že čtu jednu z tuctových knih (jak už u prvních dílů bývá) . Až tady mi přišlo, že si příběh našel nějakou svou originálnější cestu. Určitě mě to bavilo více než první díl. Bohužel mi zase vadila postava Ley. Ne charakterem, ale jak je vytvořená.
Poslední třetinu knihy bych ohodnotila pěti hvězdičkami, tam jsem se od toho nemohla odtrhnout! ....jo a obálka je boží!

25.01.2020 4 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Tohle se fakt četlo samo. Určitě nejlepší díl ze série. Nevím, čím konkrétně to bylo, ale hltala jsem to!

23.12.2019 4 z 5