LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Marcelo ve skutečném světě Marcelo ve skutečném světě Francisco X. Stork

Prostě krásné a pro mě skutečně jedinečné :-)

09.07.2015 4 z 5

Zaskočený Zaskočený Emma Chase

U prvního dílu jsem čůrala smíchy. Všechna ta přirovnání se zubními pastami, Popelkou atd...

2. díl? Asi jsem neměla čekat, že se budu opět královsky bavit. Drew byl skvělý hlavní hrdina, Kate? Natvrdlá a zabedněná.
Celé moc předvídatelné, bez špetky originality.

08.07.2015 2 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

První díl se mi fakt líbil. Mělo to spád, bylo to napínavé, oblíbila jsem si poměrně hodně postav, popisy v žádném případě nebyly na škodu.
Sem tam něco postrádalo logiku, hrdinka se občas chovala dosti prapodivně... ale celkově jsem si to vážně užila.
Z dalších dílů jsem se přemohla jen ke druhému a pak už jsem na to prostě neměla. Takovéhle umělé šroubování děje není pro mě ;-)

03.07.2015 4 z 5

Tygrovo prokletí Tygrovo prokletí Colleen Houck

Seškrtat tak o 150 stránek, protože těch nudných a zbytečných pasáží tam bylo opravdu požehnaně, vlít Kelsey do žil trochu víc rozumu, vynechat z toho nějaký ten trojúhleník... a bylo by to super čtení ;-)
Jo a stačilo by, kdyby tam bylo tak deset odstavců popisujících, jak je Rene nádherný a úžasný... nemuselo bych jich tam být milión.

02.07.2015 2 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Četla jsem anglicky, a i když jsem se stále snažila si připomínat, co je to za žánr, a že bych to měla podle toho taky brát s rezervou... prostě mi to vůbec nesedlo.
Radši si znova přečtěte Božskýho bastarda a Dublin street ;-)

02.07.2015 1 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Tak strašně ráda bych dala víc hvězdiček, ale prostě to nešlo.
Styl, jakým Richelle vytváří série zbožňuji, protože to má spád, stále se něco děje, odhalujete nové a nové věci, dostáváte různá vodítka... není to jen o tom, že spolu v prvním díle začnou chodit, na konci se rozejdou, ve druhém... atp.
Jenže tenhle závěr mě trochu zklamal. Sice bylo Super, kolik prostoru dostali Rose s Dimitrijem, ale furt jsem doufala, že u Adriana "to" bude něco víc.
Byla jsem spokojená, četlo se to hezky. Dala bych 4 hvězdičky, ale čtvrtou jsem ubrala za epilog. Nějak mi to prostě k celé sérii a ani autorce nesedlo.

01.07.2015 3 z 5

Jedna malá lež Jedna malá lež K. A. Tucker

Stejně jako první díl patří i tenhle k těm lepším z YA/NA.
Líbilo se mi, kolik prostoru autorka nechala postavám z prvního dílu, díky tomu to celé je mnohem důvěrnější.
Musím říct, že jsem se bála, že se bude Livia v některých ohledech chovat mnohem víc jako zabedněná a dělat, že o ničem neví... To by jí hned na hvězdičce ubralo ;-)

29.06.2015 4 z 5

Jak překvapit lorda Jacka Jak překvapit lorda Jacka Sally MacKenzie

No... snaha o lehce detektivní zápletku se podle mě moc nevyvedla a hlavní hrdinka mi v tomhle případě nesedla... Normálně mám tvrdohlavé holky fakt ráda, ale...

26.06.2015 1 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Tak jsem fakt ráda, že nejsem zklamaná sama.
Začátek sice sliboval, že to bude čtivé a lepší než zbytek YA/NA, ale... Přišlo mi to opravdu nezajímavé, tak nezajímavé, že jsem v půlce přestala číst a prostě si přečetla dvě poslední kapitoly. A? Byla jsem zklamaná.
Naprosto souhlasím s Lenorou - zápletka průměrného až podprůměrného hororu.

26.06.2015 2 z 5

Poslouchej! Poslouchej! Sarah Dessen

Bomba! Skvěle napsané. Takhle jsem si představovala Eleanor a Parka, ale až "Annabel a Owen" mi to dali.
Perfektní atmosféra, skvěle zvolené problémy, úžasná snaha přimět někoho porozumět. Nejvíc mě dostalo, jak mě vzpomínky Annabel nijak neiritovaly a děj nenarušovaly.
Už dlouho jsem hledala knihu, která by mě dostala a nutila o ní přemýšlet ještě po dočtení.

21.06.2015 5 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Už obálka je zavádějící. Ne že bych zrovna kvůli obálce ubírala knihám hvězdy ;-) ale hlavní hrdinka je dle popisu zrzavá a má světlé oči :-D
Ale jinak? Styl vyprávění? Nic moc. Eden? Natvrdlá a lezla mi na nervy... děj?

Radši takhle: pokud vás baví téma cestování časem, ale nemusí to být zrovna něco opravdu dlouhého a opravdu složitého... tak si přečtěte Čas mezi nám. A pokud máte radši svižnější děj, více akce a více otázek, tak vřele doporučuji Včera tě budu milovat.

19.06.2015 1 z 5

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Nemohla jsem se rozhodnout mezi 3 a 4 hvězdami.
Nakonec jsem se rozhodla pro vyšší hodnocení, protože se to četlo samo a kniha vlastně ani neslibovala, že se v ní budou řešit nějaké zásadní filosofické otázky nebo to bude něco víc než romantická oddychovka.

Měla bych k tomu dost výhrad, ale knížku jsem si užila, hlavní hrdinové mi nepřišli nijak zvlášť nadutí a konec byl uspokojivý.

19.06.2015 4 z 5

Deset polibků Deset polibků Sarah MacLean

Jedním slovem? Roztomilé.

Zápletka pěkná, žádné zbytečné okolky, hlavní hrdinové sympatičtí...

19.06.2015 4 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Sarah Dessen

Ze začátku se mi to doopravdy líbilo. Resp. tak prvních pár stránek, protože mi opravdu vyhovoval styl psaní.
Jenže ta hlavní hrdinka mi neskutečně pila krev. A celkově to bylo takové o ničem. Rozhodně by to nemuselo být tak dlouhé...

18.06.2015 2 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Jedním slovem? Nedotažené. Sice se to četlo hezky, ale....
Spousta hezkých momentů a maličkostí, které by si zasloužily více prostoru. Takhle byly jen zmíněné a konec. Dál se s nimi nepracovalo a byla to hrozná škoda.
Možná autorka měla zvolit jedno téma a toho se držet. Pak by to působilo uceleněji. Možná je to přísné, když některým prvoplánovým červeným knihovnám dávám 4 hvězdičky, ale takové knížky si na nic nehrají a dostanete od nich přesně to, co čekáte.

A teď ještě spoiler, kvůli kterému kniha přišla o hvězdičku.
Fakt mi hlava nebere, že někdo nechá pedofila, aniž by na něj podal trestní oznámení. Že to neudělá oběť, to ještě beru. Ale, že to pak neudělají ostatní, kteří o tom ví?! Když nejsou v žádné bezvýchodné situaci?!

15.06.2015 2 z 5

Výjimečná Výjimečná Kristin Cashore

Líbila se vám Královna z Tearlingu? Tak tohle bude taky :-)
Narazila jsem na ni úplně omylem, tak jsem si přečetla o čem to má být, pro jistotu zkusila první stránku a pak už jsem ji tam prostě nemohla nechat ;-)
Svižné, dobrodružné s lehce detektivní zápletkou. Žádní dokonalí nebo ukňouraní hrdinové.

08.06.2015 4 z 5

Tak trochu úžasní Tak trochu úžasní Dawn French

Tohle, má být bestseller plný humor? Můj šálek kávy to tedy v žádném případě nebyl.
Jediné, co mi vyloudilo pousmání? Když si "maminka" stýskala po své zoufalé "emo dcerunce" neb nafintěná "dcerunka" barbína jí vyhovovala ještě méně.

08.06.2015 1 z 5

Neslušná sázka Neslušná sázka Kieran Kramer

Roztomilé naivní romantické erotické... prostě přesně takové, jak každý čeká.

08.06.2015 3 z 5

Princové mají přednost Princové mají přednost Kieran Kramer

Už jen obálka mluví za vše. Hlavní hrdinka má mít blonďato-rezavé vlasy a takhle nějak má spíš vypadat nenáviděná ruská princezna.
Zkrátka se to celé nějak nepovedlo.

08.06.2015 2 z 5

Zapomnění Zapomnění Cat Patrick

Možná jsou 3 hvězdičky málo, ale čekala jsem víc.
Četlo se to hezky, mělo to zajímavý nápad, sem tam tam byl nějaký hezký zlom nebo nečekaný vývoj, se kterým si autorka doopravdy šplhla, ale něco tomu chybělo.
Tu knihu jsem přečetla, nic se mnou neudělala a obávám se, že u mě upadne v "zapomnění".

28.05.2015 3 z 5