Lili2 Online Lili2 komentáře u knih

Vůbec se mně styl zpracování nelíbil. Autorka nepřizpůsobila jazyk, jakožto sdělovací prostředek, době. Korunu všemu nasadila na straně 227 - o našich četnících psát, že jsou kurvy !!!!!!!!!!!!!!!! - "Němci po nich stříleli jako zběsilí, ale zřejmě nikoho nezasáhli, ty kurvy zmizely" (to když četníci - naši četníci byli přepadeni na služebně a utíkali před německýma kulkama). A ještě někde - "zkurvení četníci".

Ta autorka není normální. Nejspíš je potomek po Němcích, takže žádný vlastenec.

Příběh je roztahaný po celých 564 stranách jako chalupy v krkonošských stráních. Ten sex, osahávání se a líbání holka s holkou - to se sem nehodilo, nicméně celkový čtenářský požitek by to už asi nezachránilo. Žádná z postav mi nebyla vůbec sympatická.

Za mě hrůza všech hrůz.

07.02.2023

Řekni, že jsi Tachovská Řekni, že jsi Tachovská Kateřina Tachovská-Vestman

Krásné, ach ty osudy .... V první polovině jsem myslela, že tu knihu zavřu navždy, neboť se mně zdálo, že je zde více historie než "rodinné ságy", ale v druhé polovině to bylo naopak. No, závidím jim, že měli tak úžasnou karmu, že všichni v rodině spolu vycházeli dobře, což se o "jiných" nedá říct, ach jo.
Ale je zde chyba, je-li někdo jiného názoru, nechť mně to vysvětlí - zde na straně 183 autorka nazývá babičku "pravou plotňačku". Proboha, "Plotňáci" - sociální skupina odvozená od vídeňského Plattenbrüder, to bylo něco jako Pražská galérka - lidé nezaměstnaní, příležitostně zaměstnaní, prostitutky, kriminální živli atd. Kateřina měla spíš na mysli "pravou Brňačku" .

25.01.2023

Milenci na celý život / Sázka na lásku Milenci na celý život / Sázka na lásku Jan Suchl

Milenci na celý život - Jednoduchý sloh, historické události jsou až v závěru knihy, do té doby je to pro mě o ničem, až na to, že na pozadí manželství je vylíčen život prarodičů i matky autora.

Sázka na lásku - je oproti předchozí povídce živější a barvitější. Jenom mě udivuje, že autor, tedy chlap píše v er formě ženy a dost sexu je zde (i v předchozím díle) na dobu normalizace, divím se, že to prošlo.

01.01.2023 5 z 5

Malé krkonošské ticho Malé krkonošské ticho Jan Suchl

Pěkné postřehy, a ty osudy...

28.12.2022

Cukrový klaun Cukrový klaun Martin Sichinger

Souhlasím s většinou níže uvedenými komentáři. Nestalo si mi poprvé, že anotace knihy tohoto autora neladila se samotným dějem. Líbil se mi příběh vesničky z války a samotného Jindřicha. Chtěla jsem prve přečíst jen toto, ale pak jsem si řekla, abych o něco nepřišla. Člověk asi musí číst hodně mezi řádky, aby mu děj dal smysl. Ale vygooglila jsem si článek, který autora inspiroval, a jestli to byl teda on, tak to bylo o otci, který se vydal hledat syna sám na vlastní pěst. Ale celý text mně nešel otevřít - to bych musela zaplatit.
Pak jsem našla i článek ke knize a ten mne taky neladi, když se v něm píše - v souv. s těmi nacistickými pokusy odkrývá autor tajemství, proč i po letech zde lidé záhadně umírali. Kladu si otázku "Kolik lidí tady záhadně umrelo?" Jsem nepozorny čtenář či co? A že by minulost děje ovlivnila jeho přítomnost, to jsem nijak nepocitila.
Ta kniha je nějaká zakleta.

08.12.2022

Kavky nad městem Kavky nad městem Vlasta Dušková

Nedocteno a cítím, že jsem o nic nepřišla. Sloh mi vůbec nesedl. Nechápu, proč pojmenovala milence Grety Mank. Vybavil se mne ten potrhlý detektiv z americké kriminálky Muj přítel Mank a bylo po parádě.

02.12.2022

Zabiju tě pro pár stovek: Vražedný životopis Ivana Roubala Zabiju tě pro pár stovek: Vražedný životopis Ivana Roubala Ondřej Krotil

Pro mě čtivé. Věděla jsem samozřejmě, kdo Roubal byl, ale zde jsem se dočetla, jaký byl, a jak to celé bylo nebo s největší pravděpodobností mohlo být.

28.11.2022

Podivná vojna Podivná vojna Gerhard Vorel

Čtivé, jenom je to zbytečne tak dlouhé. Přemýšlím, který z těch borců na fotce je autor, ale typuji toho s tou puškou, ten je mne z nich nejsympatictejsi.

12.11.2022 4 z 5

Moje první Poncarová, jsem teprve na začátku a už v rozpacích - nad ní i nad nakladatelem: Větu "Když přišli hitlerovci, ve škole jsme hajlovali. Pak mě zbyli Hitlerjugend." - tady podle slova "zbyli" jsem si říkala -Aha, tak rodinu asi zřejmě neměla a měla jenom tudle tu partiju. V dalším kontextu už to slovo bylo s měkkým i. Tak jsem se dovtípila podle tohoto posledního kontextu - že ji zmlátili.
Tak do prdele, knihy jsou tak drahý, autor má svůj osobitý styl a kolikrát se to fakt nedá ani číst a ještě jsou v nich takové chyby !!!!!!!!!!!!!!!!
Pode mnou je 120 komentářů - nečetla jsem všechny, tak jestli na to už někdo upozornil, tak se omlouvám, že to opakuji.

17.10.2022

Panství na ostrově Panství na ostrově Maria Edgeworth

Pěkný roman, i když byl trochu tezkopadny, mohl by být i zfilmován, i s těmi komickymi scénami, kdy Petitova u pana Ronaldse zakopne o psa a zachytí se dveří. Komicky temi svými rozmary a uminenosti pro vysokou společnost v Londýně na mě působila i lady Clonbronyova.
Hned ze začátku jsem však byla zmatená z těch spousty jmen a sem tam jsem si trochu pletla Colambre X Clonbrone, Brook X Beryll.

16.10.2022 5 z 5

Dějiny pijáctví Dějiny pijáctví Jean-Charles Sournia

Souhlasím s níže uvedeným komentářem, je to ojedinělá kniha tohoto tématu, ovšem chaoticky napsaná. Škoda.

04.10.2022

Děti Vídně Děti Vídně Robert Neumann

Čteno asi před 14 lety,působilo to na mě takovým neverohodnym dojmem.

01.10.2022

Kartářka aneb nic není náhoda Kartářka aneb nic není náhoda Zdena Weinrichová

Stručně o svých schopnostech a pak k jednotlivým mariasovym kartám jejich opět stručný význam + jeden příběh ze života klientů nebo svého.
Škoda, že je tak ode mne daleko, i na její www. se nemůžu progooglit.

01.10.2022

Lázeňský dekameron Lázeňský dekameron Josef Semecký

No jó, právník, pracháč, kurevnik a ještě si dělá prdel z lidí. Nesympatický mne člověk.
Čuměl blbě na babu, která přemýšlí, než otočí korunu v ruce. Mi
lej zlatej, takových nás je v republice víc, jestli máte alespoň intuici, a dejte si pozor, aby jste mezi nás brzo taky nezapad, kór v týdle době.
Ale zase se mne líbilo, jak řekl pěkně paní Moudré pekne od plic ohledně toho čachrování se snídaněma. Ale potom, když položila špinavé nádobí na čisté, tak řvát po ní "ty debile", to už mne přišlo přes čáru.
Četbu jsem zakončila filmem Bekyně mniška, alespon jsem viděla to prostředí, kde si pracháči dopravaji, přitom ty lázně třeba až tak nepotrebuji.

24.09.2022 1 z 5

Jdi za zeleným světlem Jdi za zeleným světlem Edvard Valenta

Krásné, čtivé, k zamyšlení.
Bylo zfilmovano někdy v r. 1968, leč film jsem nikde nenašla.
V novém zpracování si v roli zubaře Krofty představuji Zdeňka Svěráka, když představoval vilu novému najemci:
"Paní Kozáková, je možné sehnat někde dřevo!"
"Těžko" řekla domovnice
"Tak vidite. Je to vzácnost. Uprostřed lesa."
Nebo
"A všiml jste si té paničky....? Kdyby jste si s ní něco začal.. on by vás prostě něčím klepl a bylo by".
"Něco takového by mě nenapadlo. Ostatně jsem ji ani neviděl."
"Uvidíte ji a napadne vás to."
Úžasné.

02.09.2022 5 z 5

Jak Anděla viděla anděla Jak Anděla viděla anděla Marie Poledňáková

No, to se paní režisérka vyznamenala. Tak za prvé, od kdy se jezdí na školu v přírodě v říjnu, sotva co začal školní rok? Za druhé, ještě k tomu na 3 týdny, to se snad jezdívalo o prázdninách na pionyrske tábory, ne ??!! Za třetí, ještě k tomu do Alp, jo v době utahování opasků. Musím si klepat na čelo, měla jsem paní režisérku za inteligentnejsi dámu.
Ale kdoví, třeba v Práglu tomu tak bývalo. Oni určitě mívali některé věci extra. My na Moravě ale ne.
Chlapi typu Luboš by se neměli ženit ani vázat. Otvírá se mne z něho kudla v kapse. Chudák Anna. Anděla by měla dostat pořádně přes hubu.
Bóže, ještě že to ne natočila!!! Bez Holyho by to stejně nebylo ono.

15.08.2022 odpad!

Po stopách krádeže Písecké Madony Po stopách krádeže Písecké Madony Jan Měšťan

Fakta střídající se se současností, kdy je autor píše.
Záhada je to pořád, kdoví proč to tolik zajímalo StB a ministerstvo. Jestlipak se ještě někde obraz objeví, kdoví...
Byla jsem překvapená, kolik tady za Husáka pracovalo Jugoslávců, kteří v souvislosti s vykrádáním památek byly vyslýcháni taky, neboť je udal nějaký vězeň.
Poznatky z knihy jsem si doplnila reportáží J. Klímy. To je taky nějaká karma v rodině Josefa, který buď v sebeobraně nebo jako komplice zabil údajného vykradače Jihočeských a telčských památek. A zlodějova karma taky. Kdo má prý s obrazem zlé úmysly, tomu se stane něco škaredého a kdo má naopak dobré úmysly, tomu zase něco hezkého.

24.07.2022

S karmou v zádech S karmou v zádech Zdeněk Tarvan

Popravdě řečeno čekala jsem barvitejsi vyprávění, když už se rozhodl vydat svůj životopis knižně. Co se týče manželek, je mi ho líto. Čert ví, co z toho je karma a co zákon přitažlivosti - co vyzařujeme, to přitahujeme, prý. Většinou semetriky mají chlapy co prachy vydělají a ještě skáčou kolem domácnosti a snášejí modré z nebe.
V politických otázkách se s ním neshodnu. EU je podle mě náš hrob, dělají z nás jenom větší blbce než jsme, a listopad 89 byl předem naplánovaný.
Jo, a potraviny kvalitní nebo kvalitnější nemame, spíš naopak.

14.07.2022

Hon na Slušovice Hon na Slušovice Miroslav Žák

Hodně informací, až mně z toho šla hlava kolem. Ale ono to tak asi bylo.
Jsem překvapená, když v nějakém nedávném dokumentu se S.Devátý nechal slyšet, že pro podepsání Charty ho vylili ze Slušovic, přitom v knize se píše, že se zde přijímali i lidé vylití ze strany, podepsající Chartu atp. No a pak se dál dočítám, jak Slušovicím po revoluci šlapal na paty, aby je zničil. Tak nevím......

21.06.2022

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Krásný příběh, i jsem si pobrecela, ááách ty osudy, ty karmy. Jenom celkový požitek z knihy kazila "er forma", kterou to bylo napsáno. Působilo to jako popis, jako pomlouvani všech zúčastněných.

04.06.2022 4 z 5