Po stopách krádeže Písecké Madony

Po stopách krádeže Písecké Madony https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464493/bmid_po-stopach-kradeze-pisecke-madony-AWu-464493.jpg 4 1 1

Autor knihy hledá okolnosti a pozadí vyšetřování tajemné krádeže obrazu Písecké Madony, ke které došlo v roce 1975 v píseckém kostele Narození Panny Marie a která dodnes vyvolává řadu domněnek a pochybností. Případ zasahoval až do nejvyšších pater politiky, měl mezinárodní dosah a uvedl do pohotovosti bezpečnostní složky státu.

Lili2
24.07.2022

Fakta střídající se se současností, kdy je autor píše.
Záhada je to pořád, kdoví proč to tolik zajímalo StB a ministerstvo. Jestlipak se ještě někde obraz objeví, kdoví...
Byla jsem překvapená, kolik tady za Husáka pracovalo Jugoslávců, kteří v souvislosti s vykrádáním památek byly vyslýcháni taky, neboť je udal nějaký vězeň.
Poznatky z knihy jsem si doplnila reportáží J. Klímy. To je taky nějaká karma v rodině Josefa, který buď v sebeobraně nebo jako komplice zabil údajného vykradače Jihočeských a telčských památek. A zlodějova karma taky. Kdo má prý s obrazem zlé úmysly, tomu se stane něco škaredého a kdo má naopak dobré úmysly, tomu zase něco hezkého.

Kniha Po stopách krádeže Písecké Madony je v