lidunka1 lidunka1 komentáře u knih

Lentilka pro dědu Edu Lentilka pro dědu Edu Ivona Březinová

Toto je jedna z nejlepších knížek pro děti jako jsem četla. A vůbec neuškodí, když si ji přečtou i dospělí. Ovšem úplně nejlepší:-) by bylo, aby si ji četla celá rodina.

21.09.2015 5 z 5

Umění zahálky aneb rozkoš z nicnedělání Umění zahálky aneb rozkoš z nicnedělání Ulrich Schnabel

Kniha je výborná. Už slouho jsem si nevypisovala z knihy tolik moudrých vět. Není o lenosti, ale o umění žít opravdu svůj život, umět ho vychutnávat, přemýšlet nad ním.
Jediné, co mi kazilo dojem byla nedokonalá grafická úprava. Škoda, to mohlo nakladatelství vylepšit.

21.09.2015 5 z 5

Jak jsem sebrala odvahu Jak jsem sebrala odvahu Barbora Šťastná

Knížka mi mluví z duše. Neustále z ní něco vypisuju. Jsme s autorkou stejně "mladé" a máme podobné názory. Umí psát vtipně, velmi otevřeně a inspiruje mě. Díky.

05.09.2015 5 z 5

O líné babičce O líné babičce Alena Kastnerová

Jedna z nejvtipnějších knih, jaké jsem kdy četla.

02.09.2015 5 z 5

Slyšet a odpovídat Slyšet a odpovídat Marie Rút Křížková

Kniha je velmi dobře koncipovaná. Čte se "sama". Marie Rút Křížková je ženou statečnou a velmi zajímavou.

01.09.2015 4 z 5

Můžeš-li udělat radost, musíš Můžeš-li udělat radost, musíš Jiří Stránský

Jediné, co mě mrzelo, že je knížka tak stručná....

30.08.2015 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Mně knížka velmi zklamala......

17.08.2015 2 z 5

Honzo, ahoj! Setkání s Janem Balabánem Honzo, ahoj! Setkání s Janem Balabánem Jan Balabán

Jan Balabán byl člověkem velmi zajímavým. Jeho "prokletím" byl myslím takový zvláštní existenciální smutek. Almanach Honzo, ahoj poskytuje opravdu pestré pohledy jeho přátel, příbuzných, kolegů a čtenářů. Díky, že knížka vznikla.

29.07.2015 5 z 5

Prosím Tě, mami Prosím Tě, mami Henry Cloud

Často nevíme, z čeho naše problémy pocházejí, proč nás něco rozčílí, proč se nám něco nedaří. Je dobré hledat kořeny problémů. Vztah s matkou je jedním z nejdůležitějších v životě a psychologové Cloud a Towsend umí:-)

29.07.2015 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Knížka je čtivá, přečetla jsem ji za dva dny. Co mě přišlo trochu přitažené za vlasy bylo rychlé otěhotnění hlavní postavy. Mrazilo mě při pomyšlení kolik dětí se nenarodilo kvůli pokoutným potratům. A taky si myslím, že to ta paní Anna skoro nemohla zvládnout starat se o tolik dětí, které se jí rodily po roce. Ale budiž. Prostě kus červené knihovny v tom je, ale paní Körnerová psát umí.

27.07.2015 4 z 5

Byla jsem madam Mao Byla jsem madam Mao Anchee Min

Knížka mě zklamala. Prolínají se tam dvě roviny - vyprávění v ich formě a povídání spisovatelky a mně to nějak nesedlo. Nedočetla jsem.

23.07.2015 3 z 5

Deprese jako šance Deprese jako šance Anselm Grün

Kniha není špatná, ale na Anselmu Grünovi je poznat, že sám deprese nikdy neměl....

22.07.2015 4 z 5

50 x Ježíš 50 x Ježíš Anselm Grün

Jedna z nejlepších knížek o Ježíši jako jsem četla.

22.07.2015 5 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Kniha mi dala opravdu moc - kdo se chce dozvědět o čínské historii ve 20.století a poznat zrůdnost komunistické ideologie, ať si knihu přečte. A autorka píše výborně.

22.07.2015 5 z 5

Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Nedostatečný pocit vlastní hodnoty Heinz-Peter Röhr

Tato knížka z pera zkušeného psychoterapeuta je výborná a doporučovala bych ji vlastně každému člověku. Nejprve rozebírá, co způsobuje, že člověk nemá dostatečný pocit vlastní hodnoty. V druhé části knihy píše o antiprogramech a ve třetí nabízí řešení. Mám ráda knihy, díky kterým můžu změnit svůj život k lepšímu a tato k nim patří.

16.07.2015 5 z 5

Perličky dětství Perličky dětství Věra Gissingová

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem za večer. Když nedávno umřel N.Winton, tak jsem si přečetla obě knížky paní Gissingové. Je moc dobře, že je jako svědectví napsala.

08.07.2015 5 z 5

Nicholas Winton a zachráněná generace Nicholas Winton a zachráněná generace Věra Gissingová

Tato knížka mě zase povzbudila ke konání dobra a připomněla mi, jak se máme výborně v roce 2015 v Česku.

07.07.2015 4 z 5

Nonstop Eufrat Nonstop Eufrat Veronika Bendová

Tuto knížku jsem přečetla jedním dechem za večer. Autorka zřejmě žije v církvi, zná bibli a je i dobrou psycholožkou. Je schopna vidět věci ze všech stran a umí se do svých hrdinů vcítit. Několik mých přátel kněží odešlo ze služby a jsem ráda, že jsem si tuto knížku mohla přečíst.

01.07.2015 5 z 5

Dáma, která měla ráda čisté záchodky Dáma, která měla ráda čisté záchodky James Patrick Donleavy

To je tak veselý název, že si tu knížku musím půjčit.

29.06.2015

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Z této knížky jsem byla nadšená. U nás v knihovně jde z ruky do ruky.

29.06.2015 5 z 5