Liduka Liduka komentáře u knih

Budeš tam? Budeš tam? Guillaume Musso

Opět skvělá kniha. Myslím si, že jakmile je na obálce uveden tento autor, tak člověk může očekávat pouze další skvost do své sbírky. Na konci jsem si už myslela, že mě nemůže nic překvapit, ale opak byl pravdou. Nádherně zakončená kniha. Už se nemůžu dočkat, až vyjde nějaká nová kniha.

25.05.2017 5 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Skvělá kniha, kterou jsem hltala od začátku do konce. Moc se mi líbilo, jak autorka zachytila postupně se měnící povahy jednotlivých postav.

10.04.2017 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. To jak se v knize střídala minulost se současností dodávalo knize šmrnc. Caroline mi bylo dost líto, jak jí neustále stírala média, hlavně když hlavní vinu nesl v podstatě její manžel.

06.03.2017 5 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Po velice dobrém rozjezdu následovalo trochu zklamání. Kniha byla psaná sice atraktivním způsobem (každý z pasažerů tam měl vlastní kapitolu, kde bylo popsáno, co dělal před osudným letem), ale stejně mi to přišlo na hodně místech nezáživné a navíc jsem asi čekala lepší důvod toho, proč spadlo ono letadlo. Nějaký pořádný skandál, bombu, která by mě donutila sednout si na zadek, ale nic takového se nestalo. Za mě tři a půl hvězdičky.

16.12.2016 3 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Naprosto perfektní kniha, u které jsem uronila i slzu. Úplně jsem cítila Clařinu beznaděj a kdybych byla na jejím místě, tak bych se z toho asi doslova zbláznila. Stále jsem čekala, zda se objeví Bruno a zachrání ji a vduchu proklínala její rodiče, že jsou tak bezcitní. Konec mě dost překvapil.

06.10.2016 5 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

Tohle je moje třetí kniha od autorky a musím říct, že zatím byla nejslabší. Děj se dost vlekl a byl hodně předvídatelný, navíc začal být zajímavý až poté, co se Harry vrátil zmilovaný z Thajska do Anglie ke své ženě. A jak už tu někdo psal, bylo tam najednou až moc velkých překvapení. Za přečtení přesto ale stojí.

02.06.2016 4 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

(SPOILER) Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale pak se děj pěkně rozjel. Myrtu i Butlera jsem si oblíbila. S Artemisem jsem měla trochu problém, vzhledem k tomu, že to byla záporná postava. Další díl si ale určitě přečtu.

04.02.2024 4 z 5

Portrét Portrét Nikolaj Vasiljevič Gogol

SPOILER: Přečteno kvůli čtenářské výzvě. Musím říct, že mě to docela překvapilo. Nečekala jsem, že kniha bude místy až trochu hororová, ale rozhodně můžu doporučit k přečtení. Líbila se mi i druhá část, kdy jsme se vlastně dozvěděli něco o samotném umělci, který portrét namaloval. Každopádně bych takový obraz nechtěla mít doma.

25.05.2023 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Charlotte Link

Tak tohle byla jízda. Nemohla jsem přestat číst a potřebovala se dozvědět, co Jerome provedl. SPOILER: Tak nějak jsem tušila, že do toho Selina nějakým způsobem bude zapletená a to se mi i potvrdilo. Mimochodem, byl to fakt pěknej šmejd. Divím se Nathalii, že s ním po tom všem chtěla ještě být, když se k ní choval tak jak se choval. Byla jsem taky trochu zklamaná, že se nakonec nedala Nathalie se Simonem dohromady. Ale kniha je rozhodně super.

22.05.2023 5 z 5

Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Šárka Miková

Skvělá kniha, která konečně rozděluje děti podle charakteru a nehází je do jednoho pytle. Snažila jsem se ve výchově syna použít "nevýchovu" a ještě další metody, ale nic mi u něj nefungovalo. Teď už jsem konečně pochopila proč. Popravdě jsem myslela, že jsem jako máma selhala, protože syn je ukázkový ESTP a tudíž neuznává autority a na příkazy nereaguje a všichni mi předhazují, že je rozmazlený. Vůbec mi přijde, že má jako ESTP samé "lepší" povahové rysy, které mě doteď dost rozčilovaly. Teď už jsem ale alespoň zjistila, že to co dělá, nedělá schválně, ale už je prostě takhle nastavený. Bohužel já jsem ISFJ, takže mi dává dost zabrat. Každopádně knihu doporučuji k přečtení, alespoň tak nahlédnete do duší svých potomků.

10.05.2023 5 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

SPOILER: Parádní zakončení celé série. Jenom mě konec dost naštval. Popravdě jsem tak nějak doufala, že Sophie skončí s Calem.

03.01.2023 5 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Druhá kniha se mi líbila stejně jako první, no a ten konec byl úžasný - tedy myslím jako napínavý a plný zvratů, které jsem nečekala. Hned se jdu vrhnout na poslední díl.

02.12.2022 5 z 5

Jedináček Jedináček Mie So (p)

Tahle kniha byla fakt jízda. SPOILER: Musím teda říct, že jak jsem četla, že chtěla Hajong rozřezat kočku, tak se mi udělalo hodně nevolno. No a ten konec? To jako vážně? Ta holka byla fakt spratek. Čekala jsem spravedlnost a místo toho jsem byla pěkně naštvaná. Navíc nechápu, jak může otec dát vlastní malé dceři léky, které dokážou druhého zabít a jestli věděl, že Hajong její matka ubližuje, tak proč si jí nevzal do vlastní péče.

24.09.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Naprosto famózní kniha, kterou jsem od začátku do konce hltala. Oba hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a doufala jsem, že Kiva nějak přežije všechny zkoušky. SPOILER: Konec mě hodně překvapil, hlavně to zjištění o Jarenovi no a Kiva mě teda pěkně naštvala. Myslím, to jak napsala vzkaz rodině, že chce získat zpátky korunu. Chudák Jaren, bude ho chtít využít a on jí tak miluje. Další díl si samozřejmě přečtu.

24.07.2022 5 z 5

Ztracený anděl Ztracený anděl Catherine Cookson

SPOILER: Moc krásná, i když smutná kniha. Tak nějak jsem doufala, že Irene najde třeba zalíbení v jednom z mužů, kteří s Bellou žili a že najde svoje štěstí. Přesto, i když měla dost těžký osud, tak mě velmi dojal ten konec, jak našla svého syna. Musím přiznat, že i slza ukápla a to se mi u knih moc často nestává.

03.04.2022 5 z 5

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Tak tohle byla jízda. Škoda, že název naznačoval obsah knihy. Hltala jsem ale stránku za stránkou a byla zvědavá, jak do té smrti otce, byla Dawn zapletená. A nebyla jsem rozhodně zklamaná. Dost drsné, co udělá vlastní dítě.

16.02.2022 5 z 5

Píseň o Viktorce Píseň o Viktorce Jaroslav Seifert

Knihu jsem přečetla kvůli čtenářské výzvě. Básně normálně vůbec nečtu, protože nikdy nevím co tím chtěl autor říci :-D Kupodivu se mi ale líbila a dalo se i poznat, jaká je myšlenka. Za mě tedy doporučuji.

03.09.2021 5 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

(SPOILER) Bohužel mě kniha trochu zklamala. SPOILER: Romantická linka se v podstatě nekonala. Až na konci se něco začalo dít. Taky mi přišlo, že Maddie využívali snad všichni kdo v knize vystupovali. Občas bych jí nejraději propleskla. Alespoň, že Seth byl zlatíčko.

20.07.2021 3 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Kniha se mi moc líbila. Byla nabytá vánoční atmosférou a oba hlavní hrdiny jsem si zamilovala. Ty jejich společné aktivity bych také chtěla zkusit :-)

17.12.2020 5 z 5

Emma, faun a zapomenutá kniha Emma, faun a zapomenutá kniha Mechthild Gläser

Mě se kniha moc líbila. Začátek byl tedy trochu rozvláčnější, ale jakmile začala Emma psát do knihy, tak to začalo být zajímavé. SPOILER: Moc se mi líbilo jak se autorka inspirovala Pýchou a předsudkem a romantické chvilky s Darcym se jí moc povedly. Jen mě mrzí, že v knihovně nedošlo k polibku - moc by se to tam hodilo a dívky si přece mohli všimnout až poté. Njn ta moje romantická duše. Příjemným zpestřením byla také pohádka od "spisovatelky" a jednotlivé úryvky z magické knihy. No a ta strašidelná atmosféra. Prostě to celkově bylo opravdu moc dobré. Rozhodně doporučuji k přečtení.

03.11.2020 5 z 5