Liduka Liduka komentáře u knih

Touha a klam Touha a klam Janet Tanner

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila. Začátek se sice velmi dobře četl, ale nic moc se tam nedělo. Až když se pak autorka dala do líčení života Dinah a Steva tak to začalo být opravdu zajímavé a konec byla jedna velká jízda. Moc se mi líbila i romantická vsuvka Mikra a Maggie.

19.04.2024 4 z 5

Řeka snů Řeka snů Ashley Carrington (p)

(SPOILER) Kniha byla naprosto úžasná. Bylo tam velké množství zvratů a já se nemohla odtrhnout. Dafné byla velmi silná žena a dřela jako kůň. Její matka a sestra byly opravdu hrozné a během čtení jsem se nestačila divit, čeho všeho byly obě schopné a obzvláště Heather. Nicméně důvod, proč jsem nedala pátou hvězdičku je konec, který mi tedy vzal dech a taky to Dafnino chování vůči Scottovi a až přehnaný workoholismus. To vážně autor nemohl vymyslet nějaký lepší konec, kde by se Dafné se Scottem vzali, potom co všechno si vytrpěli?

01.04.2024 4 z 5

Nezkrotná nevěsta Nezkrotná nevěsta Catherine Coulter

(SPOILER) Byla to úžasná kniha plná vtipu, romantiky a tajemna. Musím říct, že i konec, kdy jsem se dozvěděla, kdo za útoky stál, se opravdu povedl. Jedna osoba mi byla podezřelá už tak v půlce knihy, ale i tak mě konec dost překvapil.

27.03.2024 5 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

(SPOILER) Byla to opravdu krásně napsaná kniha, i když o velmi těžkém tématu. Lex i její rodiny mi bylo líto, protože ztráta milovaného člověka velmi bolí a hlavně si pak každý říká, co mohl udělat jinak, aby to tak neskončilo a má výčitky. Na druhou stranu chápu i Tye, udělat to rozhodnutí, že tu už nechce být muselo být velmi těžké. Nechtěl nikomu ublížit, ale zároveň věděl, že takhle dál žít nechce.
Doufala jsem, že se Lex a Steven dají zase dohromady a byla jsem za to moc ráda.

17.03.2024 5 z 5

Povstání kolosu rhodského Povstání kolosu rhodského Peter Lerangis

Podle mě je to velmi povedený první díl. Jacka jsem si oblíbila a líbilo se mi zažívat s vyvolenými jejich dobrodružství. Jsem zvědavá na pokračování.

16.03.2024 4 z 5

Láska na jedno kliknutí Láska na jedno kliknutí Cyril Massarotto

(SPOILER) Mně se kniha moc líbila. Mám ráda dopisování dvou lidí. Jakmile se ale oba sešli, tak jsem byla úplně ztracená a říkala si, proč vlastně každý z těch dvou tvrdí, že ho ten druhý v restauraci opustil a byla zvědavá na rozuzlení. Konec byl ale moc povedený. Byla jsem sice naštvaná na Paula, že odešel, ale v zápětí jsem se dozvěděla, že to bylo naoko. Takže za mě super.

17.02.2024 4 z 5

Tajemství srdce Tajemství srdce Šárka Váchová

Moc hezký příběh o Jiříkovi a Zlatovlásce podaný trochu jinak.

15.02.2024 4 z 5

Co mi řekneš, pohádko? Co mi řekneš, pohádko? Danuška Stránská

(SPOILER) Moc hezká kniha. V každém příběhu prožívá nějaké zvířátko jednu z neřestí a během něho dojde k její nápravě.

06.02.2024 5 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

(SPOILER) Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst, ale pak se děj pěkně rozjel. Myrtu i Butlera jsem si oblíbila. S Artemisem jsem měla trochu problém, vzhledem k tomu, že to byla záporná postava. Další díl si ale určitě přečtu.

04.02.2024 4 z 5

Strašidlář - Mezi námi vílami Strašidlář - Mezi námi vílami Hynek Klimek

(SPOILER) Spoiler: Kniha je moc pěkná, krátké příběhy se hodí na čtení před spaním. Akorát na můj vkus končí hodně příběhů špatně.

04.02.2024 5 z 5

Vždy přijde jaro Vždy přijde jaro Julie Garwood

(SPOILER) Kniha se mi líbila. Autorka krásně zkombinovala vyšetřování loupeže a romantiku. Bylo moc fajn sledovat, jak se oba šerifové postupně zamilovávají každý do jiné dámy. Zvrat s Rebekou jsem nečekala a dost mě překvapil.

06.01.2024 4 z 5

Láska přes mobil Láska přes mobil Bianka Minte-König

Kniha se mi celkem líbila, ale byl to takový zlatý průměr. Mám ráda tajné dopisování, ale obsah těch SMS mi přišel takový dost zvláštní. Určitě se z toho dalo vytěžit víc. Škoda.

31.12.2023 3 z 5

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

(SPOILER) Knížka se mi celkem líbila. Akorát mi přišlo, že ty dopisy teda moc zamilované nebyly, tak nechápu jak se prostřednictvím nich mohli do sebe zamilovat. Každopádně Beatrix byla skvělá a moc jsem si její výstřednost oblíbila. Jen ten konec se mohl trochu zkrátit, poté co se vzali jsem už přeskakovala stránky.

23.12.2023 4 z 5

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

(SPOILER) Byla to příjemná kniha a překvapilo mě i jaká těžká témata se tam řešila. Bohužel jsem se moc nedočkala romantiky. Až na konci a taky mi tam trochu chybělo, jak to vlastně bylo dál, jestli Matt Amy vyhledal nebo ne

04.12.2023 3 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Opět skvělá kniha od Kate s detektivní zápletkou. SPOILER: jen ten konec s tím kdo je Theo mi přišel malinko přitažený za vlasy. Ale i tak mohu knihu rozhodně doporučit.

26.11.2023 5 z 5

Past na Sněhurku Past na Sněhurku Krystyna Kuhn

SPOILER: Moc se mi to líbilo. Napětí se dalo krájet a konec překvapil, i když jsem v průběhu knihy tušila, kdo za vším stojí. Hlavní hrdinka mi ze začátku ale lezla na nervy, jak byla protivná, což se ale změnilo. Jako další plus připočítávám i romantickou linku.

28.08.2023 5 z 5

Esmeralda Esmeralda Delia Fiallo

SPOILER: Kniha, která už patří skoro mezi klasiku. Přečetla jsem ji kvůli čtenářské výzvě. Taky jsem kdysi sledovala telenovelu, která se mi moc líbila. Jen mě tam stejně jako v knize štval José Armando, tím jak se zachoval k Esmeraldě. Tak nějak jsem si přála, aby se provdala za Alvara.

23.08.2023 4 z 5

Druhý neznámý Druhý neznámý Martin Griffin

SPOILER: Bylo to moc fajn. Pořád jsem si lámala hlavu, kdo je ten lump a věřila jsem spíše druhému příchozímu. Konec uměl překvapit.

23.08.2023 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

SPOILER: Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická a nechápu, proč jí Petr, po tom co mu udělala ještě poslal květiny.

23.08.2023 3 z 5

Čarovný kámen Brisingamenu Čarovný kámen Brisingamenu Alan Garner

Byla to vcelku zajímavá kniha plná akce a prchání, jen ta jména byla otřesná.

10.08.2023 4 z 5