Povstání kolosu rhodského

Jack McKinley je obyčejný kluk s neobyčejným problémem. Zabíjí ho vzácný gen zděděný po předcích z dávno zmizelé civilizace. Gen ničí Jacka tím, že mu dodává zvláštní schopnosti, které jiní lidé nemají. Tyto schopnosti však Jack bude potřebovat, protože musí zachránit svět. Dávná civilizace zmizela, když jí byl uloupen zdroj síly a rozdělen do sedmi magických Schránek. Ty byly ukryty na různých místech světa. Jack a jeho přátelé musejí Schránky najít dřív, než padnou do nesprávných rukou. Pokud Schránky nenajdou, nikdy se nevyléčí, zmizelý svět opět povstane, oceány se přesunou a život, tak jak ho známe, v podstatě skončí. Nikdo se Jacka neptal, jestli chce být hrdina. Prostě se jím musí stát. Dobrodružství začíná knihou Povstání kolosu rhodského, prvním svazkem nejnovější série mistrovského vypravěče Petera Lerangise....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180877/big_povstani-kolosu-rhodskeho-xms-180877.jpg 3.950

Sedm divů světa (P. Lerangis) 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Egmont (ČR)

The colossus rises, 2011

Kniha Povstání kolosu rhodského

pipa36
20. listopadu

Dobrodružná kniha pro náctileté - jako dospělý čtenář mám co vytknout (našlo by se toho opravdu spousta), ale četla jsem zároveň se synem (cílová skupina), který knihu shledal zábavnou, vtipnou, napínavou a dobrou.
Příběh třináctiletého Jacka, kterému se při cestě do školy zamotá hlava a probudí se na zvláštním místě, které víc než nemocnici připomíná supermoderní vězení. Zjistí, že v sobě nosí gen dávno zaniklé civilizace, a kdyby se jednou za čas nepodroboval operačnímu zákroku, mohl by umřít. S nově nalezenými přáteli, se kterými sdílí stejný gen a tudíž i stejný osud, se tak vydává vstříc dobrodružství na záchranu nejen vlastního života, ale vlastně i celého světa.
Jak říkám - z pohledu dospělého to bylo spíše jednoduché a místy chaotické čtení, nicméně pravdou je, že to bylo i napínavé a vtipné. V hodnocení jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdami - nakonec dávám za 3, abych měla nějaký manévrovací prostor pro další díl.

TeoK7

supr knížka, těším se až si přečtu další díly, akorát škoda, že jsou přeložené jen 3 díly :(

berka4151
19.07.2019

Občas zmatené popisy, jinak si myslím, že by se mladším dětem(9-10 let) mohlo líbit.

Niky91
30.06.2019

Pěkný děj. Bohužel u nás nevydali celou sérii.

Slugterra
23.08.2017

Supeer kniha a zajímavý příběh. Už se těším na další díl...

maky11
12.04.2016

Parádní knižka, která zabaví... má děj, který vás jen tak nepustí!

P-man
14.02.2016

Myšlenka děje je zaručeně originální a zajímavá. Ale to je tak vše.

Attia
19.06.2015

Samotný nápad je zajímavý a relativně dobře zpracovaný, avšak podle mě je autor strašný zmatkář. Obzvláště v jeho popisech jsem se dokonale ztrácela, občas i při akčních scénách. Jakoby se mu v hlavě odehrávaly myšlenkové pochody, které nestíhal přepsat na papír. Některé věci jsou na celé knize silně nedotažené.
Ale jelikož má kniha opravdu velká písmena, hravě si ji přečtete třeba za dva dny. Doporučuji ji o trošku mladším čtenářům, kteří mají rádi akční knihy s špetkou historických faktů a trochou tajemna.