LexiS LexiS komentáře u knih

Město zrady Město zrady Martina Čekalová

A zase jsem si připomněla, proč se vyhýbám českým autorům.
Už u prvního dílu jsem psala, že autorka nějak zapomíná věci dovysvětlit a u tohoto dílu se to nezlepšilo, možná to bylo naopak ještě horší.
Druhý díl se mi líbil o něco míň než první. Jak tu píše spoustu čtenářů přede mnou, je to nedotažené. Bitva narváná na posledních pár stran, nejasné scény, nedořešené věci... Škoda. Ale tak dalo se to.

18.04.2022 3 z 5

Město duší Město duší Martina Čekalová

Tak jsem po dlouhé době sáhla po české fantasy a na začátku trošku litovala.
Autorka jakoby úplně zapomínala vysvětlovat docela zásadní věci, jako třeba odkud se Raven a kluci znají, co přesně jako měli kontrolovat ve škole a proč, proč nemůžou opouštět Soulcity?
Myslela jsem, že Raven bude v novém městě vlastně jediná, když je téměř nemožné se z toho města dostat a ono ne. Skoro všichni ve škole (vlastně jen kromě Chrisstiana) duše měli. Co znamená být "radar" a čím je zvláštní se vlastně taky úplně nedozvíme.
No musím říct, že jsem z toho byla celá trošku na nervy. Ale abych jen nekritizovala, oceňuji námět - možná lehce inspirovaný Zlatým kompasem (kdo ví), ale bylo super, že duše nebyly jen okrajové doplnění příběhu, ale vystupovaly tam téměř pořád. U toho mě ještě trochu mrzí, že až na jednu opici tam všichni měli jako svou duši šelmu (vím, že je to tam vysvetlené, ale i tak)
Dalším plusem je obálka, takhle pěknou obálku jsem snad u české knihy ještě neviděla.
No a ve finále, když se dostanete přes ten krkolomný začátek a přehlédnete trochu toho klišé, tak dostanete docela fajn nenáročný příběh, který rychle utíká.
Opravdu jsem si to nakonec užila a je to teda na českou fantasy podle mého nadprůměrné. Jsem zvědavá na druhý díl.

11.04.2022 4 z 5

Syn času Syn času Deborah Harkness

Dlouho jsem měla tuhle knihu na svém TBR listu a dlouho jsem se jí vyhýbala, asi ze strachu, že nebude tak dobrá jako původní série.
Navíc jsem si říkala, že celá kniha o historii Marcuse nebude až tak zábavná. Jak mile jsem byla překvapená, když jsem dostala hned tři pohledy, ze kterých je kniha psaná. Velmi mě potěšilo, že je zde zahrnut i pohled Diany a víme, co se klube z čarodějo-upírských dětí.
Kniha opravdu nezklamala a je to naprostá bomba, krása. Navíc se člověk i dobře pobaví. Autorka prostě umí.

07.04.2022 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Tak jsem to taky doklepala a můj názor je, že prostě nevím.
Jsem tak ovlivněná filmy, že jsem ty knihy vlastně jen přečetla, ale nic moc z nich neměla. První díl celkem fajn, druhý díl za mě teda nic moc a třetí díl asi nejlepší, nejspíš proto, že se tak strašně moc od filmové adaptace liší.
Prostě už asi taky nejsem cílová skupina, ale na zahnání nudy to stačí. Celou sérii bych zhodnotila 3/5.
A teď se vrhám na divergentní povídky, ať to mám komplet.

21.03.2022 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha rozhodně neurazí, ale že by to byla nějaká bomba, to se říct nedá. Je pravda, že jsem značně ovlivněna filmem, který se mi (světě div se) líbil o fousek víc než kniha.
Uvidíme jak si povede druhý díl.

15.02.2022 3 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Teda tak tohle byla jízda. Kniha nacpaná akcí od první do poslední stránky. Tenhle díl byl o tolik lepší než jednička, jsem naprosto nadšená. Sice jsem si přála, aby byl v druhém díle Cardan častěji a to se mi úplně nesplnilo, ale všechno to vynahradily nepředvídatelné zvraty a intriky. A ten konec... Za mě super, opravdu jsem to nečekala. Těším se na třetí díl.

10.02.2022 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tahle kniha mě nadchla tím, že hlavní postava není typická hrdinka,na které jsem zvyklá. Opravdu se mi líbí, že Jude zajímá hlavně způsob jak se dostat k moci, dodává to celé knize pořádný šmrnc.
Každopádně nevím jak je to možné, ale přišlo mi, že kniha utíká rychle a pomalu zároveň. Autorka má zvláštní styl psaní, na který jsem si musela zvyknout. Kolikrát bych se vůbec nezlobila, kdyby některé scény více rozvedla.
Nejzajímavější postavou za mě byl jak jinak než Cardan, doufám, že v dalším díle ho bude o trochu víc.

08.02.2022 4 z 5

Dívka, had, trn Dívka, had, trn Melissa Bashardoust

Tak tahle kniha mě opravdu překvapila, čekala jsem prostě průměrnou oddechovku, nic zvláštního. Ale wow, to mě opravdu nadchlo. Už jen ta obálka, je naprosto nádherná a nebojím se napsat, že to je jedna z nejhezčích knih, kterou mám v knihovně.
A ačkoli LGBT tématiku úplně nevyhledávám, tady mi to docela sedlo. Opravdu krásný a hlavně originální příběh. Jsem moc spokojená.
Jen by mě teda zajímalo, jak se jí podařilo samotné vylít plnou vanu vody :D

01.02.2022 4 z 5

Poslední život prince Alastora Poslední život prince Alastora Alexandra Bracken

Trošku utahané, ale příjemná oddechovka. Nejlepší je hašteření mezi Prosperem a Alastorem.

26.01.2022 2 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Tuto sérii považuji za mistrovské dílo, opravdu dokonalé. A víc se k tomu snad ani psát nemusí.

23.01.2022 5 z 5

Strašlivý příběh Prospera Reddinga Strašlivý příběh Prospera Reddinga Alexandra Bracken

Tak upřímně jsem čekala trošku něco víc.
Někdy mi přišel styl psaní tak zvláštní, že jsem ani nevěděla, co se vlastně stalo, což je trošku mrzí.
Každopádně ano, je to vyloženě pohádka, takže pro mladší čtenáře určitě super. Pro starší spíš, když si chtějí trochu oddechnout.
Stránky rychle utíkají a některé vtipy jsou moc povedené. Dám šanci i druhému dílu.

18.01.2022 2 z 5

Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Očekávání od knih bych si měla zakázat, protože pak jsem tak akorát zklamaná. Světla nad močálem jednu dobu byla opravdu všude a zaujala mě především užasnou obálkou i anotací, navíc to bylo zase něco trošku jiného než jsem zvyklá číst. Ale tohle za mě moc nevyšlo, nápad skvělý a realizace nic moc.
První polovina ubíhá velmi pěkně a až na to, že skoro-bludička má utopit nějakého Lukáše, to bylo velmi chytlavé. Mám problém s českými jmény v knize (ano, je to jen můj problém). Každopádně chápu, že bludičky musí topit i lidi z Česka. Každopádně Diviše jsem už málem nevydýchala.
Druhá polovina už je opravdu kámen úrazu, kdy jsem měla dojem, že autorka se jen snaží nabrat nějaké stránky navíc, ať to teda doklepe aspoň na těch 300. Celkově mi kniha přišla taková plochá.
Korunu tomu nasadil ultra rychlý konec, který mě spíš vytočil. Po druhém dílu už teda neprahnu.

23.09.2021 3 z 5