lenyleny lenyleny komentáře u knih

Eliška Přemyslovna Eliška Přemyslovna Hana Parkánová-Whitton

Po knížce "Poslední láska císaře Karla" velice příjemná změna . V této knize je více historie, dějinných fakt a nechybí i romantika a děj má spád. Možný je i fakt, že osoba Elišky Přemyslovny mi byla z Přemyslovců vždy nejsympatičtější. A vlastně ze všech panovníků. Musím si opatřit druhý díl této trilogie a doufám, že mne stejně potěší.

15.12.2021 5 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Nenadchne, neurazí. Do jisté míry oddechovka. Prostě to nemůžu srovnávat třeba s knihou Psí cesta. No ale stejně si s odstupem doby přečtu i další díly.

22.10.2021 4 z 5

Lékaři Lékaři Henry Denker

Tak nevím jak knihu ohodnotím. Začátek knihy se mi moc líbil , mělo to spád a vtáhlo mne to do děje velice snadno. Ale potom nastal zlom, kniha začala být moc popisná a tak trochu nudná . Ale znovu zlom a opět je to velice čtivý román, který nechcete odložit. Takže závěr všechno napravil. Ale stejně plný počet hvězdiček knize nedám.

30.06.2021

V zámku a v podzámčí V zámku a v podzámčí Božena Němcová

Viděla jsem film, poslouchala jako audio ,ale knihu jsem nečetla a tak mne k přečtení knihy vlastně dovedla čtenářská výzva. A nelituji. Je to jiné než filmové zpracování. Nedá se říci jestli lepší, nebo horší. Prostě jiné.

19.04.2021 4 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

I druhý díl mne nadchnul. Tato rodinná sága je pro mne tak nějak srdcovkou a důvod je v tom, že pocházím ze severu Čech. A všechna města a obce, které se zde vyskytují znám velmi dobře a osobně. Takže se těším na pokračování. Dočetla jsem právě v době, kdy se začal prodávat třetí díl a tak si ho neprodleně musím koupit .

04.10.2020 5 z 5

Slunečný den Slunečný den Ljubov Fjodorovna Voronkova

Při hledání nějaké knihy, kterou bych četla své vnučce, jsem narazila na tuto ohmatanou knihu. Je to knížka, která mi hned připomněla mé dětské prázdniny u babičky a dědy. Krásný melodický hlas dědy když mi ji četl a babiččino napomínání abychom již přestali a já šla spát. Krásná knížka a hezký příběh. Snad se bude vnučce také líbit.

11.08.2020

Jin jóga Jin jóga Kassandra Reinhardt

Dala jsem si k vánocům a mohu všem doporučit. Přestože jsem již vyššího věku, je mi kniha inspirací a skoro denně podle ní cvičím . Je zde stručně a velice přehledně popsána každá pozice i s velice dobrými fotkami. Velmi prospěšný dárek.

14.01.2020 5 z 5

Nespoutané ženy Nespoutané ženy Janice Woods Windle

Knihu jsem dostala asi před třemi roky a nějak se mi do přečtení nechtělo. Ale docela mile mě překvapila. Četla se dobře, měla spád a byla celkem přehledná. Jediné s čím jsem měla problém, bylo mnoho jmen a někdy jsem se v nich ztrácela a musela zpětně hledat kdo je kdo. V tom pomohl trochu rodokmen obou rodin. Jsem ráda,že jsem se k přečtení velice dobře napsané knihy odhodlala.

11.12.2019 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

I když jsem nečetla předchozí díly, byl to pro mne čtenářský zážitek. Není tomu co vytknout. A určitě si přečtu další knihy od tohoto autora. Kniha má všechna nej -- čtivost, spád, nádherný jazyk a vypravěčský styl.

23.10.2019 5 z 5

Študáci a kantoři Študáci a kantoři Jaroslav Žák

Po letech jsem si tuto vtipnou knihu s laskavým humorem musela znovu přečíst.Jestli je nadčasová a platí i pro současné študáky nevím, ale pro mne je to připomínka mládí.

22.07.2016 5 z 5

Opustíš-li mne Opustíš-li mne Zdeněk Pluhař

Román je napsán velmi sugestivně, člověk při jeho čtení opravdu pocítí tíseň a beznaděj. Na první pohled se mohlo zdát, že je román napsán tak , aby byl poplatný režimu, ale je napsán opravdu mistrovsky a pravdivě.

17.01.2016 4 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Tento příběh se mi líbil, ale občas byl až moc překombinovaný. Celkově oddechovka.

24.05.2024 5 z 5

Anežka z Kuenringu Anežka z Kuenringu Hana Whitton (p)

Romantický příběh s historickým pozadím . Ale nějak moc mne nenadchl .

28.02.2024 3 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Mno.... asi jsem čekala něco jiného, ale jako takové shrnutí obou dílů asi ano. A ještě jedna poznámka k překladu, prosím kočky ani psi nepelichají, ale línají. Pelichají třeba slepice.

16.02.2024 3 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky Hana Whitton (p)

Tato kniha se mi líbila o malinko více než první díl. Pro mne byla i poučením o historii. Jediné, co mi docela vadilo byl trochu přehnaný závěr a rozuzlení příběhu. Ale na další díl se těším.

14.04.2023 5 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Tak trochu nepřehledné , dosti nepravděpodobné , no prostě se mi tento příběh moc nelíbil. No to se někdy stává, že mi kniha nesedne. Tak příště to již bude lepší.

22.03.2023 3 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Tak tento díl u mne nějak neboduje. Asi je to i tím , že jsem ho nečetla , ale poslouchala jako audio knihu. Mám ráda nadsázku, ironii i černý humor , ale nemohu vystát zesměšňování a pohrdání. A to mi v přednesu docela dost vadilo a ubralo na humoru. Takže příště budu raději číst.

04.03.2023 3 z 5

F. L. Věk III. F. L. Věk III. Alois Jirásek

Několikrát jsem viděla seriál vysílaný televizí, skoro nikdy jsem si ho nenechala ujít , až nyní mi nějak proklouzl. A tak jsem se rozhodla si román přečíst. A nelituji. Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. Z knihy mám krásný pocit. D o p p o r u č u j i.

27.12.2022 5 z 5

Nemilovaná Nemilovaná Virginia Cleo Andrews

Od autorky jsem přečetla již několik knih a musím přiznat že tato se my líbila asi nejvíce. Překvapivě velmi rychle mne vtáhla do děje, jen některé pasáže byly trochu víc popisné, ale nebylo jich mnoho, Těším se na další díly. Styl psaní této spisovatelky je velice specifický ,opravdový a pro mne strhující.

27.10.2022 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Julie Tottman

Filmy Herry Potter jsem nesledovala, ale kvůli této knize jsem se na dva z nich podívala. Všichni zvířecí herci byli senzační i Tesák. Já prostě knihy o psech miluji a ani tato nezklamala. No a foto na obálce je velmi výmluvné. To si člověk musí knihu vzít a přečíst.

14.09.2022 5 z 5