lenyleny lenyleny komentáře u knih

Květiny - Umění aranžování Květiny - Umění aranžování Malcolm Hillier

No asi nemohu říci že "přečteno", asi jen některé pasáže, ale hledala jsem inspiraci . Našla jsem nejen inspiraci jak s květinami, ale i mnoho rad. Ke knížce se budu neustále vracet.

15.08.2019 4 z 5

Kapesní atlas ryb, obojživelníků a plazů Kapesní atlas ryb, obojživelníků a plazů Otakar Štěpánek

Perfektní učební pomůcka.

12.08.2019 5 z 5

Ze starých pověstí a legend Ze starých pověstí a legend Leontina Mašínová

Četla jsem jako žáček ,ale hlavně se mi líbily ilustrace. Četla jsem ji synovy i jemu se líbily příběhy a hlavně ilustrace . Nyní ji čtu vnučce a vybrala si ji v knihovně hlavně kvůli ilustracím. Dětské knihy by měly mít ilustrace. Kniha nás provází již třetí generaci a bude dál.

12.08.2019

Tajný život krav Tajný život krav Rosamund Young

Kniha mne potěšila a to hlavně proto, že jsem měla se zvířaty podobné zážitky a pozorování jejích chování bylo v určitém období mým koníčkem. Díky že to někdo popsal. Kniha mne pohladila po dušičce.

22.07.2019 3 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Nebylo to rozčarování, ale knize Měděný jezdec se to nevyrovnalo. I Bellagrad se mi stylem psaní zamlouval více. Trochu mi nesedlo časté vracení se v citacích k předešlému dílu. Ale na poslední díl se těším.

22.07.2019 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Knihu jsem poprvé četla již před mnoha a mnoha lety. Obsah jsem si pamatovala jen okrajově a tak když jsem našla stařičké brožované vydání této detektivky a venku ke všemu bylo ošklivo, tak jsem ji začala číst znovu. Detektivky s paní Márplovou moc nemusím , ale tato je vyjimkou. Velice mistrně napsané . Některé knihy můžete číst několikrát a neomrzí.Tato k nim patří

04.06.2019 4 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Kniha se velmi dobře čte, i když přeskakuje z minulosti do přítomnosti, nevadí to, naopak to budí pocit napětí a akčnosti. V knize je velice pěkně vykreslen ve stručnosti způsob života od začátku 20.století až po současnost. Mám ráda příběhy, které nejsou překombinované a to v této knize platí na 100%. Ke knize se asi vracet nebudu ale inspirovala mne ... asi se začnu zabývat rodokmenem naší rodiny.

17.05.2019 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Jsem ráda, že jsem si počkala na všechny díly a četla nejprve knihu Bellagrand. Pak teprve je ucelený pohled na postoj Alexandra, na jeho chování a názory. Kniha je zase velmi popisná, ale tak jsem si na to zvykla, že mi to již nevadilo (na rozdíl od první knihy). Člověk si uvědomuje při čtení této knihy jak těžká to byla doba jak co se týče války, blokády, ale i komunismu. A o co víc pro člověka, který poznal něco jiného, lepšího. Obdivuji statečnost Táni, z počátku naivní holčička ,pak chováním vyspělý a statečný člověk. Těším se na další díly.

18.04.2019 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Je pravdou, že se o krutostech z války a zejména koncentračních táborů nečte snadno,ale tato kniha vlastně umění spisovatele, vše vyjádřit a popsat mne uchvátilo. Před nedávnem jsem četla knihu Krabice živých- je to kniha s podobným námětem, ale toto je mistrně napsané. Pro mne asi nejlepší kniha od tohoto PANA spisovatele.

06.03.2019 5 z 5

Bellagrand Bellagrand Paullina Simons

Na doporučení jsem počkala na tuto knihu a nečetla jako první Měděného jezdce, který vyšel jako první. Musím přiznat, že mě trvalo dosti dlouho, než jsem se do knihy začetla a i pak mi vadilo několik věcí. Byly zde nekonečné popisy nepodstatných detailů( pohyb záclon ve vánku, uspořádání věci v domě ....) a zase chyběly určité etapy života hlavních postav. Přesto se mi román líbil a určitě si přečtu i další díly i když opět bude někdy zdlouhavé popisování okolí, oblečení ... ..,ale příběh za přečtení určitě stojí, už jen pro krásné prokreslení povah postav.

06.03.2019 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Na základě komentářů jsem od knihy očekávala hlavně oddechové čtení, a to se potvrdilo. Velice čtivě napsané se spádem i hlubším zamyšlením, které však nebylo nudné.

05.02.2019 5 z 5

Loď komediantů Loď komediantů Edna Ferber

Tento román bych definovala jako přívlastkový. Popis všeho ať již osob, děje, krajiny se neobejde bez mnoha přívlastků. (jeden nestačí někdy je jich i deset).Ale dá se na to zvyknout a není to na úkor děje a kvality popisu. Prostě trochu jinak psaný román. Mně se moc líbil.

16.01.2019 4 z 5

Pražské pověsti Pražské pověsti Václav Cibula

Tuto knihu jsem vybrala pro předčítání pro jednu starší paní, která se nedokáže déle soustředit a tak pro ni nemohu číst romány nebo delší povídky.Tato kniha je však ideální ,neboť její jednotlivé pověsti jsou krátké srozumitelné a napsané krásnou češtinou a navíc z Prahy kde paní žije a Prahu má moc ráda. No a moje srdcovka to je i s ohledem na ilustrace od pana C.Boudy.

11.01.2019

Krabice živých Krabice živých Norbert Frýd

Tuto knihu jsem jako doporučenou literaturu na střední škole nedočetla . Nyní jsem se k ní vrátila. Člověk má po tolika letech již na vše trochu jiný náhled a tak se mi dnes již kniha i styl psaní líbil. Doporučuji přečíst. Jen mi trochu vadilo, že je tam až moc znát podtón doby, ve které vznikla. Jako by ti správní lidi mohli být jen "straníci komunisté".

10.10.2018 3 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) To by se zvěrolékaři stát nemělo (1. a 2. díl) James Herriot (p)

Jsou knihy které nadchnou, jsou knihy které se nám nelíbí. A existují knihy, ke kterým se vracíme třeba několikrát a pro mne je to právě kniha "To by se zvěrolékaři stát nemělo". Nejsem si jistá proč, ale asi pro tu čistotu pojetí života ,života lidí i zvířat. Prostě je to oddechové a zároveň plné života. Díky za takové knihy.

08.08.2018 5 z 5

Nesmrtelný kovboj Nesmrtelný kovboj Mirko Pašek

Tak trochu jiná kovbojka, ale zaručeně v tom dobrém slova smyslu. Kniha má perfektní styl, spád, nemá hluchá místa, naprosto věrohodný děj. Za takové knihy dík. "Oddechovka" na vysoké úrovni . Pouze si myslím, že knihu ocení až dospělí čtenář ne děti.

15.07.2018 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) James Herriot (p)

Tuto knihu jsem poprvé četla asi před 30 lety. Velice se mi líbila a působila na mne jako živá voda. A tak když jsem potřebovala dodat trochu životního elánu, sáhla jsem po ní znova. Příběhy spojené se zvířaty jsou prostě ++++++ Díky za takové knihy

06.06.2018

Ďáblův mlýn na Orinoku Ďáblův mlýn na Orinoku Karl Reiche

Je to starší styl detektivky, trochu více popisný než spádový, ale to je to co já mám ráda. Velmi čtivé,nenáročné a prvotřídní překlad. Prostě skvělá " oddechovka".

01.05.2018 4 z 5

Kleopatra Kleopatra Aleksander Krawczuk

Kniha mi leží v knihovně pěkně dlouho a nějak jsem neměla odvahu se do" knihy faktů" začíst. A to byla chyba. Z knihy jsem přímo nadšená. Autorovi tleskám. Vlastně to není ani kniha faktů , ale spíš román, ale ani ten to není. Takto perfektně podanou historii jsem již dlouho nečetla. Kdyby bylo možné dala bych i více hvězdiček.

22.03.2018 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Pokračování knihy Kocour Bob mne nezklamal. Mám ráda optimismus a z konce této knihy přímo tryská. Díky!!!! I když je v životě mnoho zla a pesimismu, tak jeden silný příběh dokáže prosvětlit svět kolem nás.

26.02.2018 5 z 5