Kleopatra

Kleopatra https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47004/bmid_kleopatra-Kgo-47004.jpg 4 19 5

Populárně vědecký životopis legendární egyptské královny je zasazen do širšího rámce dějin starověkého světa. Vyprávění polského historika představuje Kleopatru nejenom jako ženu velkého osobního kouzla, ale také jako cílevědomou panovnici a schopnou diplomatku, která dokázala prospěchu říse podřídit své vlastní zájmy. Spolu s Kleopatrou autor oživuje desítky dalších historických osob a dějů a vytváří tak poutavý obraz života v Egyptě v 1. století př. n. l.... celý text

Kabuky
30.05.2022 5 z 5

Perfektní.

TheMelorry
21.04.2019 3 z 5

Kniha plná faktů o egyptské královně Kleopatře. Rozhodně je velmi zajímavá a obsahuje mnoho důležitých informací. Neuškodilo by jí ale trochu více čtivost. Jedná se o suché vykládání faktů, což je škoda, protože potenciál kniha má.

Popko
11.11.2018 2 z 5

Kniha mě nezaujala, bohužel :-(

lenyleny
22.03.2018 5 z 5

Kniha mi leží v knihovně pěkně dlouho a nějak jsem neměla odvahu se do" knihy faktů" začíst. A to byla chyba. Z knihy jsem přímo nadšená. Autorovi tleskám. Vlastně to není ani kniha faktů , ale spíš román, ale ani ten to není. Takto perfektně podanou historii jsem již dlouho nečetla. Kdyby bylo možné dala bych i více hvězdiček.

Atanone
27.04.2017 5 z 5

Kniha faktů,která se čtejako román

Kleopatra starověk starověký Egypt

Aleksander Krawczuk