lenyleny lenyleny komentáře u knih

Poslední Lucemburk Poslední Lucemburk Hana Parkánová-Whitton

Protože je to již několikátá kniha od paní spisovatelky , tak jsem si na její styl psaní zvykla a knihy se mi čtou dobře, i tato. Velmi mne vždy potěší poslední kapitola , kde se děj knihy srovnává se skutečností.

29.01.2023 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Musím přiznat, že se mi do čtení moc nechtělo a to hlavně z důvodu objemnosti a váhy knihy. Ale spisovatelův styl psaní a propracovanost postav , no kdo by se do toho nepustil. Nelituji jedním slovem nááááááááádhera. Četla jsem déle , ale vychutnala jsem si to. Již se fyzicky připravuji na druhý díl.

16.01.2023 5 z 5

Háčkovaná krajka: Záclonky a polštářky Háčkovaná krajka: Záclonky a polštářky Eva Bednářová

Knihu jsem měla dlouho na stolku a důvodem byl návod na háčkovaný a vyšívaný polštář. A protože byl dokončen mohu knihu odložit zpět do knihovny. To však neznamená, že se k ní někdy nevrátím , námětů je v ní dost a proč to nezkusit.

16.01.2023 5 z 5

Soukromá vichřice Soukromá vichřice Vladimír Páral

Nemohu napsat nic jiného než typické pro spisovatele. To byla poslední kniha, kterou jsem od tohoto spisovatele ještě nečetla. Ale bohužel jsem ji četla až nyní a ne v mládí, jako ty ostatní. Tehdy se mi líbily. Nyní v pokročilém věku a ohledem na dobu tomu již tak moc není. A tak říkám jen "typické".

27.12.2022 2 z 5

F. L. Věk II. F. L. Věk II. Alois Jirásek

Několikrát jsem viděla seriál vysílaný televizí, skoro nikdy jsem si ho nenechala ujít , až nyní mi nějak proklouzl. A tak jsem se rozhodla si román přečíst. A nelituji. Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. Z knihy mám krásný pocit. D o p p o r u č u j i.

F. L. Věk IV. F. L. Věk IV. Alois Jirásek

F. L. Věk V. F. L. Věk V. Alois Jirásek

F. L. Věk III. F. L. Věk III. Alois Jirásek

F. L. Věk I. F. L. Věk I. Alois Jirásek

27.12.2022 4 z 5

Sedmý hřích se trestá smrtí Sedmý hřích se trestá smrtí Hana Parkánová-Whitton

Historické romány od paní spisovatelky se mi líbí víc. Historické detektivky mám zase raději než ty současné. takže vlastně spokojenost . Mohu doporučit.

17.11.2022 4 z 5

Nemilovaná Nemilovaná Virginia Cleo Andrews

Od autorky jsem přečetla již několik knih a musím přiznat že tato se my líbila asi nejvíce. Překvapivě velmi rychle mne vtáhla do děje, jen některé pasáže byly trochu víc popisné, ale nebylo jich mnoho, Těším se na další díly. Styl psaní této spisovatelky je velice specifický ,opravdový a pro mne strhující.

27.10.2022 5 z 5

Pod milostnou lunou Pod milostnou lunou Jarmila Urbánková

Poezii mám ráda, ale zde jsme se s autorkou nějak míjely. Nevadí. Ale musím přiznat, že některé verše dušičku pohladily.

27.10.2022 2 z 5

Zimní královna Zimní královna Hana Parkánová-Whitton

Čtivé, někdy trochu červená knihovna, ale jinak velmi dobrá oddechovka. Z historického hlediska nehodnotím , tuto část dějin moc neznám.

27.10.2022 3 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Posloucháno jako audio a asi proto se mi tento díl velmi líbil. Knihy této paní spisovatelky mám velmi ráda, jsou čtivé, mají spád a vůbec mi nevadí dokreslování skutečností. Základ je pravdivý a zbytek hezky dokreslený i když někdy zavání červenou knihovnou.

27.10.2022 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Julie Tottman

Filmy Herry Potter jsem nesledovala, ale kvůli této knize jsem se na dva z nich podívala. Všichni zvířecí herci byli senzační i Tesák. Já prostě knihy o psech miluji a ani tato nezklamala. No a foto na obálce je velmi výmluvné. To si člověk musí knihu vzít a přečíst.

14.09.2022 5 z 5

Karel IV. Karel IV. Hana Parkánová-Whitton

Jiné pojetí vylíčení života Karla IV, takové lidštější. Docela mi to sedlo. Velice dobře se mi to četlo. Nečekala jsem od toho životopisné strohé texty, ale příběhy opírající se o známá fakta. A proto se mi to velmi líbilo

05.09.2022 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Po babičce a dědovi zbylo docela dost knih a mezi nimi i romány o školákovi Kájovi. Jen mi chyběl první díl a tak jsem se do přečtení nepouštěla. Tak jsem si první díl půjčila a začala se sérií dílů. Tak první dočten. Neurazí, nešokuje jen mile pohladí.

23.08.2022 4 z 5

Král básník Václav II. Král básník Václav II. Vlastimil Vondruška

Škoda ,již dočteno, ale zařadí se mezi knihy, ke kterým se ještě určitě vrátím.

23.08.2022 5 z 5

Africký příběh lásky Africký příběh lásky Daphne Sheldrick

Knihu jsem si vybrala na základě čtenářské výzvy a nelituji. Popisuje opravdu nelehký , ale naplněný život. Život se zvířaty je vždy o něco bohatší a život se slony je ještě ke všemu fascinující. Jen jsem dala o jednu hvězdičku méně, protože si myslím, že by si tato zpověď
a příběhy ze života této ženy zasloužily třeba i více knih, aby to nebylo tak jak se u nás říká "nahňahňané" .

07.08.2022 4 z 5

Král rytíř Přemysl Otakar II. Král rytíř Přemysl Otakar II. Vlastimil Vondruška

Opět velmi zdařilé, čtivé i když jsem ji četla déle absolutně není při ní nuda . Já tyto knihy čtu déle, neboť stále dohledávám fakta . Ale musím přiznat že již méně často než když jsem začala číst první romány od spisovatele Vondrušky nebo paní Vaňkové.

05.08.2022 5 z 5