lenyleny lenyleny komentáře u knih

Zelené pahorky africké Zelené pahorky africké Ernest Hemingway

Lov zvěře mi nic neříká , ale tato kniha se mi velmi líbila. Popis krajiny a atmosféry je velmi sugestivně napsaný. Když například popisuje vedro, sálající slunce, žízeň, tak to čtenář prožívá s ním (alespoň já ano). Tato kniha od autora, kterého jsem opakovaně nečetla mne docela nadchla.

03.09.2023 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nejprve jsem viděla film a velmi se mi líbil, takový humor s nadsázkou. A na základě filmu jsem přečetla všechny následné díly. Ne každý se mi úplně zamlouval, ale byly to takové oddechovky. A tak jsem si jako oddechovku přečetla i první díl. Musím přiznat, že film se mi líbil víc. Také oddechovka ,ale asi nejpovedenější z celé série.

20.08.2023 5 z 5

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Ať si říká kdo chce co chce pes umí být přítelem. Tato kniha je i o lidském přátelství pochopení a pomoci. A tak to má být. Vztah člověka a psa je taková pomyslná třešnička na dortu .A tato kniha je o tom. Já si neumím a ani nechci představit život bez psího přítele.

04.08.2023 4 z 5

Blanka z Valois – Levandulová princezna Blanka z Valois – Levandulová princezna Hana Parkánová-Whitton

Malinko zklamala, čekala jsem více o životě Blanky z Valois . A tak trochu nemá kniha konec.

21.07.2023 4 z 5

Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Hana Parkánová-Whitton

Posloucháno jako audio kniha a musím říci že velmi hezky namluvena. Příběh mne také zaujal, ale některé romány od této autorky se mi líbily více.

30.06.2023 5 z 5

Jablko nepadlo daleko od stromu Jablko nepadlo daleko od stromu Vlastimil Vondruška

Nenadchla, ale potěšila.

30.06.2023 4 z 5

Potomci Skytů Potomci Skytů Volodymyr Vladko

Knihu jsem si vybrala na splnění bodu v čtenářské výzvě. A musím napsat , že jsem udělala dobře. Vrátila jsem se do doby, kdy jsem četla dobrodružné knihy pro mládež a četla jsem je velmi ráda. Tento příběh je trochu jiný je to tak trochu i sci-fi a o to zajímavější. Velmi jsem si u této knihy odpočinula

30.06.2023 3 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Tuto knihu jsem četla velmi dlouho, protože jsme ji četli s vnučkou a to jen když přijela na návštěvu a spala zde. A to zase není tak často. Vnučce se kniha líbila, ale dost věcí jsem ji musela vysvětlovat. Pro mne to byl návrat do mládí a oživení znalostí. Myslím si, že se k této knize vnučka vrátí později, až bude starší.

22.06.2023 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Vím, že je to klasika, ale není to tak úplně můj šálek kávy. No poprala jsem se s tím a dočetla a splněn jeden bod v čtenářské výzvě.

15.06.2023 2 z 5

Ben Hur Ben Hur Lewis Wallace

Znovu jsem viděla film, který mám moc ráda a tak jsem se rozhodla přečíst si knihu. No je to trochu něco jiného. Ale nedá se říci co je lepší. Kdybych dříve četla knihu asi bych řekla, že kniha. Obsazení ve filmu je velice dobré, takže asi oboje za jedna.

09.06.2023 4 z 5

Anna Falcká Anna Falcká Hana Parkánová-Whitton

Ano je to romantika, ale příjemná, nevtíravá a dalo by se říci oddechová. Navíc zlidšťuje našeho velikána Karla IV a to velice hezky. Jako vždy díky za takovéto knihy.

09.05.2023 5 z 5

Stopy vedou od zločinu Stopy vedou od zločinu Vladislav Štěpánek

U tohoto spisovatele jsem zvyklá, že dokáže i v krátké povídce mistrně vylíčit příběh. Je to bez "omáček" a přitom to má napětí. Tak je tomu i u této útlé knížečky.

09.05.2023 4 z 5

Poklad Poklad Alois Jirásek

Četla jsem poměrně dlouho, ale ne proto, že by mne kniha nebavila nebo, že bych se nemohla začíst. Ale proto, že jsem si vzala knihu vydanou v roce 1913 tudíž psanou krásnou starou češtinou a tu jsem si patřičně vychutnávala. Příběh jsem znala a tak jsem se zaměřila na češtinu. Jistě dá se to číst rychle, člověk si některé rozdíly ani neuvědomí, ale já jsem si je chtěla užít.

23.04.2023 4 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Hana Whitton (p)

Od této spisovatelky mám raději vyloženě historické romány. Ty s kriminální zápletkou jsou až na druhém místě. Ale musím uznat, že se i v nich najde historie. Takže jsem se pustila i do této trilogie. a musím říci, že mne nezklamala. Přiznávám, že na takovýchto příbězích se mi rozmotávají a lépe si zapamatují jednotlivé osobnosti naší historie, neboť často mají stejná jména a člověk si hned neuvědomí, která osoba je ta nebo jiná. A s příběhem si je lépe spojím

14.04.2023 5 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky Hana Whitton (p)

Tato kniha se mi líbila o malinko více než první díl. Pro mne byla i poučením o historii. Jediné, co mi docela vadilo byl trochu přehnaný závěr a rozuzlení příběhu. Ale na další díl se těším.

14.04.2023 5 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Tak trochu nepřehledné , dosti nepravděpodobné , no prostě se mi tento příběh moc nelíbil. No to se někdy stává, že mi kniha nesedne. Tak příště to již bude lepší.

22.03.2023 3 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Vím, že se k této knize zase vrátím. Vlastně nevím kolikrát jsem ji již přečetla.

19.03.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Tak tento díl u mne nějak neboduje. Asi je to i tím , že jsem ho nečetla , ale poslouchala jako audio knihu. Mám ráda nadsázku, ironii i černý humor , ale nemohu vystát zesměšňování a pohrdání. A to mi v přednesu docela dost vadilo a ubralo na humoru. Takže příště budu raději číst.

04.03.2023 3 z 5

Kněžna Ludmila: Vznešená, milovaná, zrazená Kněžna Ludmila: Vznešená, milovaná, zrazená Hana Parkánová-Whitton

Historické romány od paní spisovatelky mám raději než ty s detektivní zápletkou. I tento se mi líbil, ale .... Nevím jak to nazvat, asi méně záživný a možná i méně propracovaný. Proto jedna hvězdička dole. Ale již se těším na další historický román, který si přečtu.

01.03.2023 4 z 5

Třetí pečeť Třetí pečeť Hana Whitton (p)

Historické romány od paní spisovatelky se mi líbí více a lépe se i čtou. Ani zde to není jinak. Ale jako oddychovka skvělé. První díl se mi líbil o kapku více.

09.02.2023 3 z 5