Třetí pečeť

V příběhu zasazeném do středověké Anglie po roce 1180 se opět setkáme s některými protagonisty předchozího románu Sedmý hřích se trestá smrtí – vedle Grace je to její manžel Simon de Wallray, rodina Cliffordových a abatyše kláštera Godstow. V jeho okolí dojde k vraždě a další na sebe nenechá dlouho čekat. Smrt půvabné dvorní dámy královny Eleanor připisují všichni zpočátku jejímu milenci. I smrt královského rádce vypadá jako loupežnému přepadení. Ale zločiny se začnou množit a Grace, která se ze své pravomoci ujme vyšetřování, záhy zjistí, že za nimi stojí předivo podlých intrik namířených proti králi. Trvá jí ale nějakou dobu, než odhalí složitou síť motivů několika vražd, které ji dovedou k pachateli, jímž je nositel třetí královské pečeti. Stačí však přijít včas, aby zabránila další vraždě?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174186/treti-pecet-174186.jpg 3.912

Grace (2.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Třetí pečeť

Danuše7
08.07.2017

kniha má napínavou zápletku, boj o moc je nesmrtelný

Tevik
28.12.2016

Nevím jestli se o detektivce , kde jsou vraždy dá napsat oddychovka , ale pro mě ano . Čtivá , hezky napsaná.

TeaPeter
18.09.2015

Minulé knize jsem trochu volnější tempo odpustil, přece jen to byl úvod do série a představení postav. Nicméně tato kniha tempo nezrychlila - spíše naopak. Kromě toho jsem se nemohl zbavit dojmu, že dějové schéma se opakuje. Suma sumárum je to příjemná, nicméně nenáročná knížka. Ideální na dovolenou.