lenyleny lenyleny komentáře u knih

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

10.01.2017 4 z 5

Nedělejte poplach Nedělejte poplach Farley Mowat

Nemáte dobrou náladu, někdo vás naštval nebo vás prostě nic nebaví.... Přečtěte si tuto knihu a svět je náhle světlejší, přijatelný a možná i veselejší.

03.01.2017 5 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Pro mne krásná kniha, která mne nadchla hlavně stylem- klasický ruský román. Takovéto knihy jsou nezapomenutelné (stejně jako např. Vojna a mír). To jsou knihy, na které si musíte udělat čas, uvelebit se někde, kde je vám dobře a začíst se a vychutnávat si styl hloubku, děj a myšlenky. Není to kniha do tramvaje nebo metra.Já mám prostě ráda klasické ruské romány a proto mne tato kniha okouzlila.

24.12.2016 5 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

I když je to více jak rok, tak tento příběh nemůžu dostat z hlavy. Nádherně vyprávěný příběh s opravdu nečekaným závěrem. Smutný, ale i takový život je. Proto si vážím každé hezké chvíle. Třeba i s takovouhle knihou.

Radost až do rána Radost až do rána Vladimír Páral

Moje srdcovka od pana Párala. Jeho styl psaní, popis postav a prostředí, ....11111. I filmové zpracování se mi moc líbilo.

Tak jsem si knihu po více letech znovu přečetla a mám z ní stále dobrý pocit . Prostě stále moje srdcovka.

Království za story Království za story Petr Šabach

Mám ráda povídky, ale tyto mi nějak nesedly. Za týden jsem již nevěděla o čem byly, vzpomněla jsem si jen, že jsem je četla.

18.11.2016 2 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Podle toho jak je u nás doma tato knížka ohmataná se dá snadno usoudit, jak byla a je všemi milována. U nás doma patří do VIP řady knížek. Všem doporučuji zařadit do dětské knihovny. Přeji hezký požitek a radost.

Špalíček pohádek Špalíček pohádek František Hrubín

Tato kniha by měla být v každé knihovně pro děti. Klasické pohádky,ano s těmi by se mělo u dětí začínat. A samozřejmostí u dětské knížky by měly být krásné obrázky, tak jako je to u této knížky. Již se těším na to , až ji budu číst a ukazovat mým vnoučatům.

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Není co dodat, klasika zůstává klasikou, nádhera zůstává nádherou a krásná a čtivá poezie zůstává nesmrtelnou.

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Když jsem tuto knihu četla ve třetí třídě, tak se musím přiznat, že se mi nelíbila. Asi za to mohl styl psaní. Po padesáti letech jsem si knihu přečetla znova a nyní jsem na ní nenašla nic co by mi vadilo. Hezký příběh,i styl psaní vnímám nyní jinak - prostě se mi kniha líbila více než v dětství.

17.11.2016 4 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Kniha je nejen krásný a dojemný příběh kocoura Dewey, ale je i velmi ojedinělým způsobem popsán život ve státě Iowa, městečku Spencer a rodině autorky Vicki a taktéž vřelý vztah nejen autorky k domovu. V celé knize jsou krásné myšlenky o vztahu člověka k člověku a člověka a zvířete. Jedna z nich např."Uvědomili jsme si, když jsme tam tak společně stáli, že pouhými slovy to, co jsme k Deweymu cítili a cítíme, vyjádřit nedokážeme. Nedalo se nijak snadno vysvětlit, v čem byl tak jedinečný." Kniha je krásná příběhem i formou.

30.10.2016 4 z 5

Paní z Šedivého domu Paní z Šedivého domu Eduard Fiker

Detektivka na rychlé čtení, ale velice dobře postavená zápletka, takže hned nevíte kdo je vrah. Malinko mi vadil velice rychlý a strohý závěr s vysvětlením skutečností. Detektivky tohoto autora mám velmi ráda, bohužel se již moc nevydávají a sehnat je v starších vydáních již není tak snadné.

29.09.2016 4 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Mám ráda rodinné ságy (což je vidět na mé knihovně ) a tak jsem si hned koupila a jako první jsem četla Poselství růží. Sen o Somersetu - prostě druhá nádhera od této spisovatelky. Jsou spisovatelé, kteří vás svým vypravěčským umem vtáhnou do děje již po prvních stránkách a vykreslí osoby tak, že si je umíte okamžitě představit. A toto vše se odehrálo po přečtení prvních stránek i mně. Prostě nezapomenutelné čtení se vším všudy.

03.09.2016 5 z 5

Carevnina dcera Carevnina dcera Carolly Erickson

Nevím je-li dobré uvádět historicky známé postavy a vymyslet si k nim skoro vše. Základ by měl být pravdivý, zde tomu tak nebylo. Přesto se mi kniha líbila.

24.07.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetla. Slohově je to katastrofa. Erotika ano ,ale opravdový spisovatel ji umí popsat jinak.Prostě to není styl , který by stál zato číst.

22.07.2016

Študáci a kantoři Študáci a kantoři Jaroslav Žák

Po letech jsem si tuto vtipnou knihu s laskavým humorem musela znovu přečíst.Jestli je nadčasová a platí i pro současné študáky nevím, ale pro mne je to připomínka mládí.

22.07.2016 5 z 5

Já a tropy Já a tropy Ludmila Vítovcová

Čekala jsem trochu něco jiného. Autorka chtěla popsat vše,ale je to příliš nahuštěné a vlastně se v tom ztrácí.Až konec knihy je méně nahuštěný a trochu víc jako kniha vzpomínek a zážitků. Jinak autorku obdivuji, já , i když mne nazývali " životním dobrodruhem" bych se k takovéto cestě neodhodlala a ještě s tak malými dětmi, smekám.

11.07.2016 3 z 5

Tři v háji Tři v háji Michal Viewegh

Zpočátku příjemné čtení, sledovat názor na jednu situaci ze tří pohledů je hezký prvek. Ale od poloviny knihy se to jaksi dějově "zvrtává", přestává to mít realitu, hlavně poslední kapitoly a navíc to nemá konec. Není to můj "šálek kávy".

10.06.2016 2 z 5

V neustálé nejistotě / Vyděrač / Poslední slib / Modrá sféra V neustálé nejistotě / Vyděrač / Poslední slib / Modrá sféra Jeffery Deaver

Kniha V neustálé nejistotě mne nenadchla a tato autorka má lepší knihy. Tento žánr, kde je dosti násilí jí asi nesvědčí.
Kniha Vyděrač se mi líbila, i když na můj vkus je někdy až moc popisná v místech , kde to není třeba a někdy zase přeskočí na jiný děj a člověk si musí domyslet. Možná je to tou zkrácenou formou.
Poslední dva tituly mne asi zaujaly nejvíc. Poslední slib je perfektní nenáročná oddechovka, máte-li špatnou náladu, doporučuji přečíst. Nejvíce se mi líbila poslední kniha Modrá sféra. Možná že odborníkům připadá, že se moc vysvětluje,ale nám skoro PC negramotům to vyhovuje. Velice dobře čtivé, má to spád. Není to klasická detektivka a o to se mi děj lépe četl.

02.06.2016 4 z 5

Pád Paříže Pád Paříže Ilja Erenburg

Mám ráda knihy s vynikajícím stylem. A to kniha Pád Paříže jednoznačně je. Je zřejmé, že politika je stále stejná, lidé kolem ní mají stále podobné vlastnosti, používání intrik a záludností se v různých obměnách opakuje a to vždy, ať se odehrává v jakékoliv době,jakémkoliv století. Ale v této knize je malá odchylka v popisu, která ale byla asi nutná s ohledem na dobu a zemi ve které spisovatel žil. Kniha ačkoliv to není nejsnadnější čtení, je velkým obohacením.

29.03.2016 4 z 5