Radost až do rána

Viola utekla z domu a ze školy. Bydlí u své sestry Jany v Mostě. Viola pije moc džin a v ničem nevidí smysl svého života. Jana má manžela Jardu, který Violu nesnáší. Pošle na ni Kazana Somra, notorického povaleče, aby ji z jejich bytu vyhnal. Viola s Kazanem spolu uzavřou mír a sní o společném životě v Dormobilu. Nakonec se do sebe zamilují a Viola si konečně najde práci. Kazan od ní poté uteče, protože si připadá jako zvířátko. Krátce na to ale zjišťuje, že u Violy mu bylo líp. Ukradne 30 000 Kčs a koupí Dormobil. Jede za Violou a vezmou se. Ale za ukradených 30 000 jde do vězení. Viola však na něj čeká....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11307/radost-az-do-rana-11307.jpg 3.7103

Kniha Radost až do rána

Peťulík64
06.09.2020

Za mě dobrý. Taková sonda do socialistického života, kdybychom náhodou chtěli už zapomenout, jaké to tenkrát bylo (a že mnoho lidí má skutečně velice krátkou paměť). Příběh sám o sobě není nijak složitý, což v daném případě oceňuji. Stejně tak styl psaní Párala mi sedí, vždy v tom cítím takový lehký závan ironie, což mě prostě baví :-)

Katka2382
24.05.2020

Za mě moc fajn příběh dvou lidí kteří prostě chtěli žít trochu jinak.Ale tehdá bohužel moc šancí žít jinak nebylo.

SSTknihy
07.11.2018

Takový hořko-sladký, se špetkou černého humoru a z dnešního pohledu docela depresivní pohled do života dvou životních ztroskotanců, kteří pohrdají všemi, kteří se bez mindráků smířili se svou každodenností stereotypností a podřizují se svým povinnostem. Violka a Kazan jsou zdánlivě šťastní, netrápí se konvencemi a jsou přesvědčeni, že právě oni si život umí užívat. Ve skutečnosti utápějí svůj život v alkoholu, sexu a marných snech o lepší budoucnosti.

Isew
05.08.2018

Úžasná sonda do života socialistické rodiny. Úkolem ženy bylo připravit ráno manželovi snídani, běžet do práce, po práci připravit večeři, vyprat mu košili a spodky a popřípadě schytat nějakou ránu a poté, co usuší slzičky, poslušně za ním odkráčet do ložnice. Tolerovat mu případné odskočení jinam a milovat ho tak, že to ani víc už nejde. Manžel byl středobodem života manželky. Jak jsem ráda, že jsem se vdávala až novém tisíciletí. V jiné a mnohem rovnoprávnější době. Upřímně nevím, jestli bych do tohoto koloritu zapadla nebo ne. Nechala bych s sebou takto orat, když to patřilo k dobrému tónu té doby? Kdy všichni přes papírové zdi slyšeli vše a soukromí v podstatě neexistovalo? Děkuji za takové knížky, které mi připomenou, v jak spokojené době žiji.

los
28.06.2018

zaradoval jsem se a pak ta ranní depka...

koubi
29.10.2017

Super připomínka toho, co se u nás dělo :)

Damato
07.01.2017

Hm, kniha je prostě páralovská, čte se sama , trochu blbý je, že takhle podobně jsme jsme v 80 letech fakt žili- nějak se mi to spojuje všechno do jednoho chumlu- škola, svatba, byt,sedačka, televize, první dítě, čekání ve frontě na první pračku, na banány, na toaletní papír druhé dítě, jesle, a bác do toho revoluce a najednou jsme přišli na to, že se dá žít jinak a jak jsme to dost neuměli, co?

lenyleny
18.11.2016

Moje srdcovka od pana Párala. Jeho styl psaní, popis postav a prostředí, ....11111. I filmové zpracování se mi moc líbilo.