lenulitah lenulitah komentáře u knih

Dědečku, ještě vyprávěj Dědečku, ještě vyprávěj Ladislav Špaček

Mě i dceři se kniha moc líbila, možná i o trochu víc než první díl.

20.11.2016 5 z 5

Velké dobrodružství Pepíka Střechy Velké dobrodružství Pepíka Střechy Pavel Čech

Úžasná kniha. Krásný příběh, a ty ilustrace.. Původně jsem knížku půjčila pro dceru, ale sama jsem si ji přečetla už dvakrát..

12.11.2016 5 z 5

Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Dědečku, vyprávěj - etiketa pro kluky a holčičky od tří let Ladislav Špaček

Bezva kniha - poučná a přitom zábavná. Navíc hezké ilustrace.

06.11.2016 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Příšerná kniha - svým tématem. Nedokázala jsem ji přečíst celou. Škoda, že není vysvětleno, proč se matka najednou tak změnila. Také jsem absolutně nepochopila, jak bylo možné, že se na to ve škole nepřišlo dřív (tohle by se např. v Norsku stát nemohlo..) a proč otec nezakročil a jen se díval..

25.10.2016 4 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Pěkná kniha. Agatha Christie měla opravdu zajímavý život. Musím říct, že díky této knize jsem si autorku hodně oblíbila a vrhnu se teď na všechny její detektivky, které ještě neznám. Navíc se toho člověk dozvěděl spoustu i o životě z přelomu století.

24.10.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Jak už bylo tady víckrát napsáno - kniha má krásné ilustrace. Když Aňa vypráví zážitky ze svého života, je to vtipný i zajímavý. Ale ty obecný úvahy na téma láska, přátelství, rodina atd. mě nebavily..

18.10.2016 3 z 5

Ženy bez mužů Ženy bez mužů Helle Helle (p)

Četla jsem i Jestli chceš a přišlo mi to podobné. Obě knihy mě celkem bavily, ale pořád jsem čekala co příjde a ono nepřišlo nic..

30.09.2016 3 z 5

Osudová Sisi Osudová Sisi Jean des Cars

Mě se to celkem líbilo. Byla to moje první kniha o Sisi, takže nemůžu porovnávat, ale dobře se četla a dozvěděla jsem se spoustu věcí, nejen o císařovně, zopakovala jsem si dějepis... Vrhnu se teď na další četbu na stejné téma.

26.09.2016 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Zajímavé téma. Nikde předtím jsem na příběhy zatopených vesnic nenarazila a docela mě to vzalo. Kniha se četla dobře.

14.09.2016 5 z 5

Horká půda Horká půda Thomas Enger

Všechny díly se mi líbily. Jediné co mi vadilo, že po napínavém konci si musím počkat na další pokračování..Kdy už se ksakru konečně dozvím, jak to všechno bylo?:-)

Snadno & rychle Snadno & rychle Roman Vaněk

Pěkná a přehledná kuchařka. Jenom - myslela jsem, že podle ní budu vařit na mateřské, ale pro malé děti ty recepty moc nejsou.-)

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Tahle kuchařka se mi líbí moc. Vše je dopodrobna vysvětleno a zatím vše, co jsem podle ní uvařila, se povedlo a to je u mě co říct.-)

Kuchařka ze Svatojánu Kuchařka ze Svatojánu Eva Francová

Pěkná a srozumitelná kuchařka. Velmi zajímavé bezmasé pokrmy. Některé možná až moc zvláštní, třeba zapečené zelí s bramborovou kaší nebo dort z červené řepy..:-)

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Tahle knížka byla moje první kniha s tématem koncentračních táborů, kterou jsem kdy přečetla a velmi mě zasáhla. Nechápu, jak to všechno vůbec někdo mohl přežít. Myslím, že paní Fantlová musí mít nad sebou anděla strážného. Anebo přežila díky své odvaze, kterou v mnoha situacích prokázala.

09.09.2016 5 z 5

Jedna z mých oblíbených knih, které čtu pořád dokola. Pravda, jsou tam některé nudnější pasáže, ale ty vtipné vše bohatě vynahradí.

Pařížská manželka Pařížská manželka Paula McLain

Ani jsem nečekala, že mě tahle knížka bude tak bavit. Dobře se to čte, měla jsem problémy se odpoutat..Téma je zajímavé, jen z toho vztahu Ernest - Hadley, hlavně jeho konce, mi bylo trochu nanic..