LenkaWal LenkaWal komentáře u knih

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Sice je to opravdu dívčí román, ale mě se to líbilo. Logiku v takových příbězích nehledám. A technické věci okolo mi taky nechyběli. Příběh utíkal velmi rychle. A na konci bylo i trochu akce. Tak nějak jsem tušila jak to je, ale stěně jedna část překvapila. Jestli vyjde i druhý díl, rozhodně si ho pořídím. Ale i takový konec by stačil.

17.03.2018 5 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

Měla jsem jako audio knihu. Bylo to skvělé, napínavé a děsivé (Teda, jen, že jsem se bála o hlavní hrdinku).
Hlavní hrdinka mi na úplném začátku byla absolutně nesympatická. Což autor udělal asi záměrně, aby byla vidět ta změna. Později jsem si ji zamilovala.
Možný spoiler

Že se ještě něco semele je jasné, vždy, když se věci vyřeší a zbývá ještě tolik stran.(v mém případě minut)
Ale čekat na to bylo velmi dlouhé. Pravda, ta její aktivita jen dokreslila Nininu proměnu. Takže to beru. Jinak to rozuzlení bylo tak nějak už moc překombinované. Ale i tak se mi to líbilo na 5 hvězdiček

21.02.2018 5 z 5

Smoothies na každý den Smoothies na každý den kolektiv autorů

Nádherné (člověk jí i očima) a chutné recepty na Smoothies. Stávám se na nich závislá

08.02.2018 5 z 5

Fitness diář® 2018 Fitness diář® 2018 kolektiv autorů

Nádherný diář. Nikdy jsem žádný nepoužívala, ale tenhle jsem si pořídila.
Letošní rok se nechám motivovat. :-)
Zatím to funguje

02.02.2018

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Na začátku mě to bavilo, mluvilo se o hrdinčině agorafobii a to bylo zajímavé, ale pak už to bylo dlouho o ničem. Nakonec se to rozjelo, ale až za hodně dlouho. Nejdříve jsem chtěla dát tři, ale když se zamyslím není to špatná kniha, jen není pro mě ;-) . A konec mě překvapil. Za čtyři hvězdičky určitě stojí.

31.01.2018 4 z 5

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

Další zajímavý díl série. Většina se těší z Erika, já čekám jestli se Sookie dá dohromady s Alcidem.

21.01.2018 5 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Knížka skvělá, i když jsem ji musela na dlouho odložit a dělalo mi problém ji dočíst. Ale to spíš bylo mnou. Začátek mě bavil hodně a dětská Vicky, byla strašně sympatická. Pak to pro mě trošku ztratilo tempo. Ale nemyslím, že by se ztratila kvalita příběhu. :-)

Možná spoiler - nejspíš ne:
Poděkování jako seznam hodných jsem přeskočila, abych zjistila jestli je tam seznam zlobivých. Pobavilo mě, že zlobiví jsou ti ,co přeskakují poděkování. Trest mě asi nemine.

07.01.2018 5 z 5

To To Stephen King

Drsný příběh, krásný příběh, zdlouhavý příběh, příběh o zlu, příběh o dojemném přátelství. To vše a ještě víc je TO. Někoho odradí jak je knížka dlouhá, ale to je škoda. I mě se chvilkama četla špatně a některými částmi jsem se horko těžko prokousávala. Ale vydržela jsem a jsem ráda. Viděla jsem obě zfilmované verze, ale to je slabota oproti knize. Opět se ukazuje, že King je genius (a psychopat, mimochodem). Ale opět jsem přesvědčená, že si chci přečíst jednou všechny jeho knihy.

16.12.2017 5 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Většinu knihy bych thrillerem nenazvala, ale i tak mě příběh vtahl. Postavy, byly moc dobře propracované a na konci pár zvratů.
Rozhodně jsem nebyla zklamaná. Četla jsem dlouho do noci, abych zjistila jak to dopadne. Něco jsem odhadla,většinu ne. Opravdu doporučuji.

10.12.2017 5 z 5

Slabší než první kniha, ale i tak skvělé.

19.11.2017 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

No, je to hodně zvláštní příběh. Vzpomínám si, že jako malá jsem viděla film, ze kterého jsem si pamatovala jen "namaluj mi beránka" . Teď jsem si ho přečtla kvůli výzvě a musím říct, že se mi fakt líbil. A dokonce jsem se rozvzpomněla, ten film mi tenkrát uvízl v hlavě víc než jsem tušila. Možná se k tomuhle příběhu ještě vrátím.

07.10.2017 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Nevím kde začít. Začátek, lehce pomalejší seznamování s dějem a realitou, ale nezbytný. Bez něho by to nedávalo smysl, ale taky byl zajímavý. Pak se to rozjelo, ale uprostřed děj trochu ztratil dech. Ale ke konci to zase frčelo. Těším se, až se podívám na film. Nevím, jestli s toho jako většinou neudělají blbost, ale opravdu se těším na vizuální stránku.

Pozor Spoiler: Ta ubrečená, zoufalá část s Wadem, kdy jen chodí a brečí, byla k uzoufání nudná.

06.10.2017 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Tak tohle bylo něco. Napínavé, děsivé a na tu délku bez hluchých míst.
Dokonce jsem to musela párkrát rozdýchávat. Tušila jsem jak to dopadne, ale i tak jsem byla překvapená. Doporučuji. Kdo se rádi bojíte, je ta knížka pro vás.

02.10.2017 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Stejně jako u druhého dílu, jsem se bála číst, protože spousta sérií má tendenci klesat v kvalitě. Tahle tedy ne. Na začátku mi dělalo problémy se začíst, když montovali ten stroj, protože to mě fakt nebavilo, ale potom už to zase jelo. Spousta otázek dostala odpovědi a myslím, že zakončení bylo opravdu uspokojivé. Doufám, že přeloží více knih tohohle autora, protože si je rozhodně chci přečíst.

25.09.2017 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

No, to bylo něco. Děj utíkal tempem závodního koně a najednou byl konec. Dokonce jsem se chvílemi fakt bála. I když ten konec mi přišel už trochu moc a přitažený za vlasy. Podrobnosti pitvy mi nevadili, spíše to bylo i poučné. Ale popisky toho násilí, tam být nemusely. O tom se mi vážně nečte dobře.

20.09.2017 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Mě se to líbilo. Hodně se tu kritizuje, že si nevšimla, že je všechno pravda a myslela, že je to součást soutěže. Těžko říct, jak bychom reagovali my. Prostě se sama přesvědčila, že je to nahrané, aby nemusela čelit realitě. Tomuhle opravdu věřím. Popírání kruté reality, vytěsnění hrůzného zážitku, to mozek dělá často, aby se ochránil. Jinak děj byl opravdu vleklý. V půlce jsem na dlouho knížku odložila, ale druhou půlku jsem už zhtla. Pak už to zrychlilo. Čtyři hvězdy podle mě zaslouženě.

11.09.2017 4 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Kraťoučká knížka, se skvělým dějem. Na začátku mi to chvilinku trvalo se začíst, ale pak už to jelo.
Možný spoiler: Měla jsem trochu pocit, že jsem do příběhu vstoupila až poté co začal a odešla ještě před koncem. Což mě mrzí, protože u tohohle bych do konce rozhodně vytrvala. Ale i tak jsem ráda, že jsem ji četla. A jen víc takových knížek.

13.08.2017 5 z 5

Galateia Galateia Marta Melicharová

Je to moc pěkná knížka, taková hodně pohádková. Opravdu pro děti a mládež, já už jsem kousek mimo. ;-)

04.08.2017 4 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Přečteno na jeden zátah. Napínavé a aspoň pro mě nepředvídatelné. Mary jsem odhadla správně, ale zbytek ne. Doporučuji všem milovníkům napětí.

15.06.2017 5 z 5

Bílý jasmín Bílý jasmín Leandra Sold (p)

Moje první knížka na andělské téma, a moc se mi líbila. Konečně zase jedna do sbírky z našich luhů a hájů. A musím říct, že skvělá. Yasminne je opravdu sympatická hrdinka a jsem zvědavá, jak to bude celé pokračovat. Doporučuji.

04.06.2017 5 z 5