lenka9044 lenka9044 komentáře u knih

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

Opravdu cteni urcene k odpocinku. Vubec neni treba premyslet. Opet mi prisly nadbytecne ty vulgarismy - slo by to urcite i bez nich.

18.08.2020 3 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Diky doporuceni od kamaradky jsem asi cekala vic, ale uznavam, ze misty je to velmi vtipne. Autorka nepostrada nadhled ani smysl pro humor...

18.08.2020 3 z 5

Starosti z radosti Starosti z radosti Alena Blanářová

Po první knize jsem neměla příliš velká očekávání a bohužel mě kniha nepřekvapila. Líbilo se mi, jak autorka popisuje svůj vztah k Rafaelovi. Chvilkami jsem autorce docela rozumněla, a snad i pocítila jistou sounáležitost (mateřská je občas trochu peklíčko). Jinak na odpolední odpočinek nebo dovolenou je to dobré čtení.

10.08.2020 3 z 5

Slzy od smíchu Slzy od smíchu Alena Blanářová

některé historky byly dobré, ale "slzy od smíchu" u mě opravdu nepřišly. Jinak jednotlivé příběhy jsou napsány celkem čtivě.

10.08.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Téma holocaustu je občas těžké správně uchopit a popsat. Ale myslím, že paní Mornštajnová to zvládla na jedničku. Ten příběh je tedy opravdu velmi drsný. Nikdo, kdo to nezažil si nedokáže představit, jaké to muselo pro Hanu být, jaký kříž s sebou vlekla po celý zbytek svého života. Přečetla jsem za jeden den, nemohla jsem prostě od toho odejít a jít spát.

Konkurz na nevěstu Konkurz na nevěstu Helen Hoang

setkání dvou lidí z naprosto rozlišných prostředí. Tématika autismu tu mohla být myslím i víc rozpracovaná, ale i tak to bylo příjemné čtení s poučením.

10.08.2020 4 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Nejdříve mě zaujala obálka a název. Jakmile jsem začala číst, příběh mě pohltil. Závěr nebyl snadno předvídatelný jako tomu občas u románů bývá. Líbilo se mi, že autorka popsala docela dobře i události v tehdejším Rakousku - z obálky ani názvu mě nenapadlo, že to je z doby druhé světové války (obsahy si před čtením knih nečtu - vsázím hodně na dojem "na první pohled"). Opravdu hezky napsaný román s jistým poučným prvkem.

Kniha pohádek Kniha pohádek Hans Christian Andersen

Andersenovy klasické pohádky ve zkrácené podobě - ideální jako pohádky před spaním.

10.08.2020 5 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Na cteni tehle knizky jsem se hodne tesila. Vydrzela mi jen dva dny. A to moc casu na cteni nemam... Bylo to fajn cteni, ale dalsi knihu od teto autorky budu asi vice rozmyslet, zda si ji poridit. Shrnuti: zacatek docela dobry, zapletka relativne zajimava, rozuzleni dosti ocekavatelne. Prijemne oddechove cteni

04.02.2020 4 z 5

Vodníci v Čechách Vodníci v Čechách Simona Petrová

moderně pojaté, pohádky ideální na dobrou noc vyprávějí o vodnících a jejich kamarádech... hezké

03.01.2020 5 z 5

Návrat na plantáže Návrat na plantáže Ashley Carrington (p)

poslední knihu jsem četla jen proto, že mi přišlo líto nedočíst celou sérii. Kvalita od prvního dílů značně poklesla... o válce tam toho také moc není... od třetího dílu už mě to docela zklamalo, bohužel

01.01.2020 2 z 5

Knihovnické pohádky Knihovnické pohádky Zuzana Pospíšilová

z hlediska knihovnice, jeden z nejlepších návodů (nejen) pro děti, jak zacházet s knihami!!! doporučuji

28.12.2019 5 z 5

Plameny na plantážích Plameny na plantážích Ashley Carrington (p)

stále krkolomější konstrukce událostí

28.12.2019 3 z 5

Paní na plantážích Paní na plantážích Ashley Carrington (p)

lepší než první díl, ale i tak stále až moc popisných pasáží, které se daly přeskočit

10.12.2019 4 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

tak to je super... asi každý rodič si nejednou položí otázku: "co se tomu prckovi asi honí hlavou?" tady máme pár myslím celkem výstižných odpovědí na tuto otázku. A také se dozvíme, že není vše, jak to vypadá. Velmi vtipná záležitost...

09.12.2019 5 z 5

Valerie, dědička plantáží Valerie, dědička plantáží Ashley Carrington (p)

příjemný román pro ženy, možná občas by mohly být popisné pasáže kratší - ušetřilo by se určitě pár stránek, aniž by příběh ztratil smysl

Clarity Clarity Karolína Bendová

odpočinkové jednodenní čtení, nemusí se u toho vůbec přemýšlet

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Za mě "jen" čtyři hvězdy - jedna dolů za několikanásobné opakování některých věcí. I když vím, že opakování je matkou moudrosti, já osobně nemám moc ráda, když se v naučných knihách věc opakuje několikrát stejným vysvětlením. Snad by stačilo je připomenout - třeba: ... a o tom jsem psal již v kapitole 3.
Jinak kniha má svůj osobitý styl, který se moc často v odborných knihách neobjevuje. Spíš jako motivační texty, ale i tak se to docela dobře četlo.

Sedmives aneb Růžová holčička Sedmives aneb Růžová holčička Melita Denková

překvapení... nedávala jsem tomu velké šance na úspěch u mého syna, ale nakonec super
kniha plná fantazie, úsměvné příběhy lidí z malé vesničky, kde se jednoho rána objeví zčistajasna nový domeček...

14.06.2019 5 z 5

Pohádky ze statku Pohádky ze statku Gabriela Kopcová

docela hezke pohadky - jde o obrazkove cteni, takze muze dite cist s Vami...

27.05.2019 4 z 5