lenka9044 lenka9044 komentáře u knih

Pohádky o dopravních značkách - Zábava a poučení pro školáky i předškoláky Pohádky o dopravních značkách - Zábava a poučení pro školáky i předškoláky Peter Stoličný

pohádky jakž tak ušly, ale dost mi tedy vadilo, že třeba vodník krade značku - nepřijde mi vhodné říkat dětěm, že je normální vzít z nebezpečného místa značku, která na toto nebezpečí upozorňuje, a doufat, že si nějaký šikovný člověk všimne, že tam značka chybí a dá tam novou

13.05.2019 2 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

chtela jsem to cist jen kvuli vyzve (kniha o vezeni), ale teda wow. Proc to nebylo ve skole v povinne cetbe??? Ten konec je zdrcující.
Dobře napsaná kniha na téma II. světové války. Ale tenhle pohled, nebo jak to říct?, tuhle stranu války Vám ve škole učitel nepopíše. Připomeňme si, že II. světová probíhala po celém světě - ne jen v Evropě a u Pearl Harboru... DOPORUČUJU

17.04.2019 5 z 5

O malém tučňáčkovi a jiné pohádky O malém tučňáčkovi a jiné pohádky Zdenka Pšeničková

Název je velmi zavádějící - o tučňákovi je tam jedna jediná pohádka. Ale i tak nás pohádky zaujaly, protože jsme se při čtení setkali se spoustou neobvyklých zvířátek - želva, kapustňák, mořský koník, platýs, chobotnice, tuleň, hvězdice, ale i "u nás běžně dostupná" zvířátka se v knize objevila - husa, kohout, ježek, prasatko... Zajímavé také byly pohádky třeba o ledových květech nebo některých našich kytičkách...
Stručně řečeno - kniha je to hezká, pohádky docela dobře napsané, ale název neodpovídá obsahu knihy.

11.04.2019 4 z 5

Pohádky z českého království Pohádky z českého království František Zacharník

jiné převyprávění českých bájí a pověstí... pro děti by to šlo možná napsat ještě jednodušeji, ale syna to i tak zaujalo

07.04.2019 4 z 5

O vodníčkovi Píďalovi O vodníčkovi Píďalovi Stanislava Boušková

hezká pohádková knížka, syna příběhy vodníčka Píďaly moc zaujaly

01.03.2019 4 z 5

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

moc hezká kniha, napínavá. Zajímavý náhled do života indiánů v zavřených v rezervacích.

16.02.2019 4 z 5

O Radostníčcích O Radostníčcích Jan Houkal

Příběhy hezké, ale hodně zvýrazněný záměr náboženské nauky

31.01.2019 2 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

psí život pohledem psa, silný a dojemný příběh

30.01.2019 5 z 5

Ježíšek vypráví vánoční pohádky Ježíšek vypráví vánoční pohádky František Ber

hezké dvě pohádky

22.01.2019 5 z 5

S láskou, Nina S láskou, Nina Nina Stibbe

Zvláštně pojatá kniha, zaujala mě nejdříve svou obálkou, když jsem se do ní podívala, říkala jsem si, že bude zajímavé číst si "dopisovou formu"... ale při čtení me zklamalo, že jsou tam jen dopisy z jedné strany, kdyby to bylo třeba alespoň doplněno o dopisy od Viky, bylo by to jako velký dialog... takto je to místy trochu zmatené. Nicméně knihu jsem přečetla celou ale nemohu dát víc než 3 hvězdy

22.01.2019 3 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

po první knize jsem asi cekala trochu víc, nebylo mi příjemné to přeskakování mezi příběhy jednotlivých postav a pak ten Wayland... první díl byl lepší

01.01.2019 4 z 5

Asi nejsem ženská Asi nejsem ženská Marcela Mlynářová

spis by se to melo prodavat jako turisticky pruvodce, ale nektere hlasky dobre

25.10.2018 3 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Vzpominka na dětství, ted jsem to cetla synovi, je jeste ale maly a tak se k tomu určitě ještě někdy v budoucnu vrátíme

18.03.2018 4 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Syn tu knížku miluje...

17.01.2018 5 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Pěkný příběh z reality...

22.05.2014 5 z 5