Lenka276 Lenka276 komentáře u knih

Sestry Sestry Kamila Hladká

Kniha dala určitě paní autorce spoustu práce, můj dojem po přečtení: vlastně jsem se nedozvěděla nic nového, co by všeobecně o řeholnicích nebylo známo. Jinak pohodové čtení

15.04.2024 3 z 5

Velmi hezky popsané osudy hrdinů na území Sudet, předválečné období, války, odsun Němců. Zajímavé, jen ke konci celkem zdlouhavé.

18.03.2024 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Velmi zajímavé i když hodně smutné téma. Neskutečné, čeho jsou někteří lidé schopni, týrání dětí, odebírání rodičům. Příběh mě moc bavil, na mě ale kolem jádra příběhu spoustu omáčky, která by tam být nemusela, díky tomu se kniha místy táhla. Přesto pěkné.

06.02.2024 4 z 5

Holka statečná: Skutečný příběh Blanky Čílové Holka statečná: Skutečný příběh Blanky Čílové Daniel Polman

Nádherná kniha, u které jsem plakala a to se mi už léta nestalo. Neskutečný příběh o odvaze, morálních zásadách, lidském utrpení, lidské krutosti. Je neuvěřitelné, co dokáže lidská bytost. Souhlasím s komentářem níže, zařadit do povinné četby. Krásně srozumitelně napsané, velká pochvala pana spisovatele. Mám přečteno hodně knih s touto tématikou, ale tato je pro mě momentálně TOP.

30.12.2023 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Mé hodnocení je spíše neutrální, určitě zajímavé, nicméně chvílemi nezáživné, stále se opakující problémy, hádky. Obdivuji autorku, že šla s kůží na trh a vše popsala.

28.05.2024 3 z 5

Kathy Kathy Jan Štifter

Moc hezky napsané.

07.05.2024 5 z 5

Světlo z Pauliny Světlo z Pauliny Jan Štifter

Moc hezké.

07.05.2024 4 z 5

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Teda, to se mi líbilo, za mě napínavý příběh, oddychovka. Čtivě napsáno, nutilo mě číst další a další kapitoly, abych věděla, jak to dopadne. Velmi skutečný příběh, snadno jsem se vžila do hlavní postavy.

29.04.2024 5 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Kniha dala určitě paní autorce spoustu práce, můj osobní pocit po přečtení: vlastně jsem se nedozvěděla nic zvláštního, co by nebylo všeobecně o řeholnicích známo. Jinak ale hezké čtení.

15.04.2024 3 z 5

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Zajímavá kniha o odsunu Němců, poučná. Nečetla se lehce, zvláštní autorův styl psaní bez přímé řeči, velké množství jmen, které jsem si těžko pamatovala. Na druhou stranu velmi vtipné úseky. Celkem hodnotím kladně.

15.01.2024 3 z 5

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Více mě bavil první díl, obdiv paní autorce!

28.05.2024 3 z 5

Dívka v pruhovaných šatech Dívka v pruhovaných šatech Ellie Midwood

Mě se knížka moc líbila! Je v ní vysvětlena spousta věcí, jak to v koncentračních táborech chodilo. Příběh lásky také velmi zajímavý. Těžko uvěřitelné, že se to vůbec mohlo v takovém prostředí stát. Za mě palec nahoru.

20.05.2024 4 z 5

Unesená Unesená Elizabeth Gilpin

Zajímavé téma, to je prostě Amerika, nezvládám dítě, dám ho na převýchovu do lesa, pak do školy, která je sekta. Za 3 roky se mi dítě konečně vrátí domů. Nechápu americkou mentalitu. Konec knížky mě už moc nebavil, dopodrobna rozebírány rituály, metody ve škole atd.

17.05.2024 2 z 5

Super, super oddychovka!!! Mám raději vážnější témata, ale tahle knížka je vážně super! Hodně jsem se v knize viděla, doporučuji přečíst!

14.05.2024 5 z 5

Panna Panna Marek Toman

Moc hezká kniha, zajímavě napsaná. Určitě kouknu na další knihy od pana autora.

13.05.2024 4 z 5

Malé zázraky Malé zázraky Kateřina Dubská

Příjemné čtení, nicméně některé kapitoly mi přišly na stejné "brdo". Ale jinak hezké, oddychovka.

13.05.2024 2 z 5

Rozhodni se být zdráv Rozhodni se být zdráv Jan Vojáček

Pana Vojáčka sleduji dlouhodobě, takže mě jeho kniha zas až tolik nepřekvapila. Rady a myšlenky pana doktora se mi moc líbí a věřím, že na nich něco.

13.05.2024 2 z 5

Vyvolali jsme bouři Vyvolali jsme bouři Vanessa Chan

Zajímavé téma, Malajsie okupovaná Brity, poté Japonci. Neskutečné utrpení místních lidí pod nadvládou Japonska. Téma zajímavé, nicméně chvilkama se kniha "táhla".

13.05.2024 3 z 5

Barva nachu Barva nachu Alice Walker

Souhlasím s komentáři, že první část knihy se mi moc líbila. Zajímavě popsaný svět černošských žen. Druhá část knihy mě moc nebavila.

29.04.2024 2 z 5

Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Susanna Leonard

Za mě zajímavé, pohodové čtení o životě paní Sklodowské.

10.04.2024 4 z 5