Stromy Stromy komentáře u knih

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Jedním slovem...nádhera. Velmi příjemný soubor. Děkuji.

27.11.2022 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Fenomenální záležitost. Velmi vyvedené... Přečteno na jeden zátah.

18.03.2021 5 z 5

Žena noci Žena noci Nancy Price

Velmi nečekaně dobré dílo. Obálka vyzývala k naprosto odlišnému zážitku. Autorka bravurním slohem pojednává o nadané ženě, která svůj talent a veškerý čas svého života propůjčuje svému vážně nemocnému manželovi. Oddanost, loajalita. Volba člověka pomenšit se v jménu velikosti druhých. Zvrat ale nakonec nastává a to hned dvakrát. Příběh tak získává na přitažlivosti. Naprosto Vřele doporučuji. Zejména doporučuji pak těm, kdo hledají hodnotnou i poutavou zároveň literaturu, která pohltí naše myšlení a zároveň ho jistě posune.

11.12.2018 2 z 5

Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Jane Hawking

Kniha je Skvělá. Je taková, jak pomocí ní Jane ukázala světu život vedle velkého fyzika ze svého pohledu a svou pravdou a tím vyrovnala nevyvážený do té doby pohled pouze z druhé strany. Činila tak jistě pro svět, ale i pro samu sebe. Vypovídací hodnota má vysokou cenu i dle odezvy žen znalých podobných životních úloh. Za to jí patří obrovský obdiv a dík, kterého se jí i dostalo a dostává! !
Považuji za nepokorné až nevhodné její styl publikace snižovat nepochopením celého smyslu.

10.09.2017

Dokonalá past Dokonalá past Bill Clem

Spíše je to o tom, že je to děj pro "náročnějšího" čtenáře. Jedná se o věrný obraz dnešního stavu lobby farmaceutického prostředí s prvky thrilleru. Vřele doporučuji.

14.02.2017

Pohádková minizvířátka z korálků Pohádková minizvířátka z korálků Christiane Brüning

Skvělá technika. Sešit plný dílek s dokonalými popisy i fotografiemi. Skvělá technika, která vás bude bavit a zamilujete si ji.

19.11.2016

Biokuchařka Biokuchařka Thomas Thielemann

Vydařená kuchařka, bohatě fotografiemi provázené recepty. Snadná příprava zdravých jídel.

13.02.2016

Potraviny pro zdraví a dobrou kondici Potraviny pro zdraví a dobrou kondici Miriam Polunin

Skvělá publikace s klíčovými informacemi pro zdravé vaření i s různými tabulkami hodnot všech potravin včetně jejich fotografií. Je celá plná receptů s velkými fotografiemi u všeho. Navíc je zde velká část jak určitými jídly, potravinami a recepturami lze léčit ty která současná onemocnění a obtíže. Velmi úspěšná publikace ve světě a všestranný pomocník.

24.01.2015

Brigita Brigita Hana Rebeka Šiander

Proč by zrovna životní příběh, kde se věci dají do pořádku a hlavní hrdinka dost věcí krásně zvládne a dokáže si sama vybrat prima život, měl být nezajímavý, nereálný či nepříjemný. Naopak, pozitivita příběhu vás některé možná přiměje k naději a odvaze se svým životem udělat cosi, abyste v něm měli, co si sami uděláte, k čemu sami dojdete a co si tím pádem sami změníte k obrazu svému. Násilí a napětí a depky a hlubokých emocí je přeci všude kolem i tak dost, tato kniha ten počet svou existencí nijak nesnižuje.

20.01.2015 5 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Perfektní detektivka. Detektivka roku 2012 Kanady. Jako dárek nezklame nikoho, perfektní, i pro babičku i pro toho, kdo detektivky nemusí i pro toho, kdo čte jen je. Výjimečná, rozhodně bude zážitek překvapivý pro každého.

05.12.2014

Svoboda Svoboda Malika Oufkir

Příběh plný síly. Opravdu nelze očekávat nějakou dojemnost - spíše sílu, jež ocení v popisu ten, kdo něco z tohoto psychosektoru zažil.

19.09.2014 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Maximálním využitím možností krásného českého jazyka a brilantními slohovými výkony se stává tato knížka perlou České tvorby. Není divu, když autorem je sám velmi nadaný režisér a herec Zdeněk Svěrák. Jen se bojím, že s odchodem této generace tvůrců odejde i tato bohatost a čistota projevu.
Vřele proto doporučuji a s povděkem zjišťuji, že oč méně stránek zde najdete, o to většího hřejivého zážitku dostanete!!!

17.05.2014

Dívka se zlatými kalhotkami Dívka se zlatými kalhotkami Juan Marsé

Plné černoty a rezignace, ale i lidské blízkosti a světla z beznaděje, přesně z reálu...

02.01.2014

Náš tragický vesmír Náš tragický vesmír Scarlett Thomas

Neobvyklé propojení vážných témat s lehkými každodenními, vtipné i smutné, lehké i těžké, kniha se jakoby houpe mezi různými pohledy...

02.01.2014

Milovala jsem tyrana Milovala jsem tyrana Caroline Bréhat

Svého druhu jedna z nejlépe napsaných knih!! Na velmi vysoké úrovni věnováno uvedenému problému.

Dokonalá past Dokonalá past Bill Clem

Je to skvělá kniha z lékařského prostředí, tolik oblíbené téma.

Konec léta Konec léta Danielle Steel

Nádherný příběh, který pohladí...

Nová domácí kuchařka Nová domácí kuchařka Joza Břízová

Jedna z nejlepších kuchařek dřívějších českých vydání..

15.11.2013

Síla Měsíce - Kráčejte vlastní cestou ke zdraví v harmonii s rytmy přírody a Měsíce Síla Měsíce - Kráčejte vlastní cestou ke zdraví v harmonii s rytmy přírody a Měsíce Johanna Paungger

Jedinečná svého druhu. Jsou zde informace o všech běžných životních úkonech a správném načasování skrze pochopení ovlivňování výsledku silou momentálního nastavení Měsíce. Pochopením těchto zákonitostí zajistí ten nejlepší výsledek aktivity nebo akce, jež se chystáte zrealizovat. Skvělá..

Bylinné léčitelství Bylinné léčitelství neznámý - neuveden

Publikace s mnoha recepturami čajů a kúr, koupelí a mazání z dostupných českých bylin.
Postupně se k těmto vědomostem stejně vracíme, jedna z publikací, jejichž info by nemělo zaniknout.