Náš tragický vesmír

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Meg Carpentierová je na dně. Už léta se marně pokouší dopsat román. Její věčně nespokojený partner k domácí pohodě také příliš nepřispívá. Když Meg dostane nabídku napsat recenzi na pseudovědeckou knihu slibující věčný život, okamžitě souhlasí. Meg se probírá teoriemi kosmologie, fyziky, tarotu, studuje kóany, novodobé teorie všeho, Nietzscheho, Baudrillarda a vzory na pletení, razí si cestu "naším tragickým vesmírem". Ptá se na vše možné. Existují nadpřirozené bytosti? Kouzla? A jak spolu souvisí impulzivní nápad zatlačit auto do řeky, loď v láhvi, tajemné zvíře volně běhající po planinách a kontroverzní autor knihy Věda věčného života? Náš tragický vesmír je inteligentní a úchvatná kniha překypující nápady, jak je pro prózy Scarlett Thomasové typické. Vypráví o tom, jak se tvoří a ničí přátelství, jak můžeme přepsat svou budoucnost a jak nám příběhy mohou zachránit život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73561/nas-tragicky-vesmir-bZG-73561.png 3.842
Orig. název:

Our Tragic Universe (2010)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Host
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Náš tragický vesmír

Přidat komentář
soukroma
20. února

"Náš tragický vesmír" byl můj tragický omyl. Vybráno podle slibné anotace, ale když jsem si musela znovu tuhle anotaci přečíst po té, co jsem došla na stranu 50, usoudila jsem, že prostě čtu jinou knihu, nehledě na to, že ani jméno hrdinky mi v té chvíli ještě vůbec nebylo známo...
Plácání, nekonečně blábolení o malém životě v Devonu, přátelích minulých i současných, kamarádkách, příbuzných, košatilo se to až k pocitům nevolnosti - někdy i u hrdinů, stále více u mne jako tragického čtenáře. Tragédie, nejedna, se do strany 50 vešla, slibovaný humor ale byl pohřben nejspíš v řece Dart vedle jiných.
Jakmile cítím, že mi tuhne čelist a zatínám zuby při nekonečném proudu slov, vím, že je zle - jediným medikamentem je knihu okamžitě odložit (co je ale profylaxí v dnešním světě nabubřelých lživých anotací a zlatých pečetí "bestseller" rozdávaných plnými hrstmi, na to jsem ještě nepřišla).
Od autorky jsem nic nečetla a taky se tak nestane.

Ortie
05.04.2017

Čtení této knihy jsem si vysloveně užívala. Kniha na mě působila velmi příjemným a uvolňujícím dojmem, byl v ní popsán život, takový jaký je a nechyběl ani humor, trochu filozofie a tak prostě od všeho trochu a tím mě uchvacovala autorčina kreativita, že dokázala všechny tyto odvětví spojit.
Líbily se mi glosy hlavní postavy, u těch jsem se velice bavila a často i nad nimi přemýšlela. Naprosto na mě dýchaly emoce a celkově mi to připadalo, velice hezky a umě napsané...
Byla jsem nadšena, že to bylo něco jiného a svěžího... :-)

qinska
27.08.2016

Kniha se mi moc líbí. Možná pro to, že skoro vše, čemu se věnuje hlavní hrdinka, je mi zajímavé. Trochu filozofie, trochu vědy, trochu humoru.

Heyhey
13.03.2015

Je to jednoduše jiná kniha než většina.

+kora+
22.10.2014

veľmi intímna kniha a túto intimitu poskytuje aj čitateľovi. možno sa niekomu bude zdať, že sa v nej nič podstatné nedeje. je obyčajná a keďže ja tiež, dovolila mi cítiť sa pri jej čítaní výnimočne. predsa je to len kniha, s ktorou si dal niekto námahu a napísal ju. všetky palce hore,odporúčam.

Stromy
02.01.2014

Neobvyklé propojení vážných témat s lehkými každodenními, vtipné i smutné, lehké i těžké, kniha se jakoby houpe mezi různými pohledy...

Disease
14.03.2013

Asi raději nebudu hodnotit. V podstatě už ani nevím, zda jsem knihu dočetl nebo ne. Každopádně po výborném Konci pana Y a průměrné PopCo nejslabší kniha autorky.

Danafantom
29.12.2012

Tak tato knížka mě nezaujala. Možná je na mě příliš "intoušská" :-)

audrey
05.01.2012

Mně to naopak přišlo mnohem lepší. Autorka má fantazii a dokáže spojit zdánlivě nespojitelné,...

misssicccka
03.05.2011

Těšila jsem se, ale oproti PopCo mi to přijde slabší...Občas mi dělalo potíže udržet s autorkou tempo-netempo. Přijde mi, že to někde dost drhlo.

Autor a jeho další knihy

Scarlett Thomas

Scarlett Thomas
anglická, 1972

Podobné knihy

Kniha Náš tragický vesmír je:

v Právě čtených1x
v Přečtených56x
v Doporučených5x
v Knihotéce16x
v Chystám se číst24x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech1x