lenka.g lenka.g komentáře u knih

Případ zmizelých kormidelníků Případ zmizelých kormidelníků Jan Frána

Ty jo, příjemné překvapení!
České autory moc nečtu, tentokrát jsem se ale nechala zlákat vysokým hodnocením a tím, že je mi prostředí blízké... a dobře jsem udělala! Určitě se poohlédnu po dalších autorových dílech a budu doufat, že v českých luzích, hájích a řekách zůstane ještě dost živých, aby měl o čem psát :)

25.02.2024 5 z 5

Chladná spravedlnost Chladná spravedlnost Ant Middleton

Nečekaně milé překvapení! Milovníkům Chrise Ryana nebo Lee Childa rozhodně můžu doporučit:)

06.09.2023 5 z 5

Inspektor s velkým mozkem Inspektor s velkým mozkem František Niedl

Předchozí dva díly se mi líbily víc, ale pořád dobrý:) Potrhlých detektivů moc není a tak je to příjemné osvěžení:)

18.06.2021 4 z 5

Volání hvězd Volání hvězd Emma Donoghue

Patrně nejsem cílová skupina, takže všeobecné nadšení z knížky nesdílím.
V půlce jsem pochopila, že se i nadále budu s různými lékařskými úkony u rodiček seznamovat podstatně detailněji, než bych chtěla a víc než toho a notné míry zoufalství a temnoty se mi nedostane. Jak se bude vyvíjet příběh hlavní postavy bylo taky poměrně jasné, takže nepřišlo ani překvapení...
Nerada nechávám knihy nedočtené, takže jsem to přečetla, ale upřímně řečeno nevím, komu knihu doporučit, protože matky to obrečí, bezdětné kamarádky vyděsí a pány to zajímat a bavit nebude.

16.01.2021 3 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Tak je to patnáctý díl série, tak se asi jisté schématičnosti nedá vyhnout. Ale pořád je to starej dobrej James Rollins :)

22.11.2020 4 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Dětské knížky už dávno nečtu, tady jsem musela udělat výjimku, protože mne při listování zaujala, no a knihovnice by měla vědět, co se může v knihovně stát :) Milý příběh!

07.10.2020 5 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Tak já jsem byla velmi příjemně překvapena až nadšená. Neotřelá zápletka, něco jiného, než je obvyklé... okamžitě jsem se vrhla na druhý díl a hodlám shánět třetí díl:)

16.09.2020 5 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Za mne zklamání. Od půlky bylo vcelku jasné, jak se věci mají a dočetla jsem jen proto, že jsem na základě komentářů doufala, že se pletu a závěr mne překvapí.

18.05.2019 3 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Moc nerozumím zklamání některých komentujících ze závěru knihy. Mně se knížka líbila od první do poslední stránky. Je jiná, zapamatovatelná, napínavá, takže za mně za pět hvězdiček.

23.03.2019 5 z 5

Advokátova dcera Advokátova dcera Anthony Franze

Od první do poslední stránky měla knížka spád a švih. Napínavé, zamotané, ale ne překombinované, ne zbytečně natahované.. Nechápu, že tenhle příběh nemá hodnocení kolem 90%.

23.10.2017 5 z 5

Radosti a strasti single ženy Radosti a strasti single ženy Eva Dolejšová

Moje druhá knížka od autorky a líbila se mi ještě víc než Babičkou proti své vůli. Ačkoli obvykle čtu detektivky a thrillery, občas zatoužím po jiném žánru a osvědčují se mi humoristické knížky od českých autorů. Tahle je vtipná, milá, snadno uvěřitelná, ze života.
A tak je rozhodnuto: definitivně vedle Evžena Bočka a Zuzany Hubeňákové zařazuji tedy i Evu Dolejšovou.

01.11.2022 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Nejlepší, co jsem od autora kdy četla!

16.07.2022 5 z 5

Nejhezčí mezi krávami Nejhezčí mezi krávami Zuzana Hubeňáková

Moje oblíbená autorka zase perlí a já doplňuji svou sbírku o další její knihu. A co víc: pár kamarádek dostane knížku jako dárek. :)

13.05.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

(SPOILER) Moje první kniha od této autorky a nemám ráda horory, ale musím říct, že mne to bavilo a poohlídnu se po dalších knížkách od paní Coates.

Tak trochu SPOILER:
Nejvíc jsem se bála, že zápletka bude nějak mystická, pohádková nebo prostě neuvěřitelná, ale nebylo tomu tak. Takže já jsem spokojená:)

10.04.2021 4 z 5

Jednotka Jednotka Don Winslow

První stránky se mi líbily, pak mne knížka nebavila, ale po první třetině mne chytla hodně. Není to optimistické čtení, je to drsné a syrové, hrdinové nejsou superkladní a budete mít o čem přemýšlet.. ale rozhodně jsem ráda, že jsem román dočetla.

16.03.2021 4 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

No tak jo, po zklamání ze Zabijáka Anderse jsem se obávala, že to s panem autorem půjde od desíti k pěti, ale Sladká pomsta se docela povedla. Už to není takové zjevení, jako byl Stařík, ale člověk ví, do čeho jde a příjemně se pobaví a oddychne si.

15.01.2021 4 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Skvělé! Napínavé od první stránky. Rozhodně ještě mnohem lepší než první díl. Doufám, že pan autor s psaním nekončí.

05.04.2020 5 z 5

1793: Vlk a dráb 1793: Vlk a dráb Niklas Natt och Dag

Tak já jsem asi divná, ale mne tedy knížka nejen že nenadchla, ale otrávila natolik, že jsem ji nedočetla. Zvládla jsem to cca po stranu 150, kdy jsem se definitivně rozhodla, že stačilo. Netvrdím, že zápletka nebyla zajímavá, ale jednak na mne kniha působila velmi temně (což byl patrně autorův záměr a musím uznat, že prostředí vykreslil dokonale) a to mi nedělá dobře, ale především nemám dojem, že bych potřebovala znát přesnou konzistenci ranní stolice některé z postav.

26.12.2019 2 z 5

Šťastní a mrtví Šťastní a mrtví Mark Edwards

Jízda od začátku do konce!

01.09.2019 5 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

No tak to bylo něco! Možná vážně kapku překombinované, ale rozhodně hodně dobré!

16.08.2019 5 z 5