lenka.g lenka.g komentáře u knih

Pro vyšší dobro Pro vyšší dobro Tim Ayliffe

Nebylo to špatné, ale úplně můj šálek kávy taky ne. Líbily se mi prostřihy z Iráku.

26.12.2020 3 z 5

Dům špionů Dům špionů Daniel Silva

Silva je můj velký oblíbenec a dost se bojím, že jeho hlavní hrdina Gabriel už brzy nebude mít na dobrodružství síly, ostatně v podstavení ředitele Ústavu už by asi klasického hrdinného operativce hrát neměl. Ale mám ráda i Chrise, třeba bude série pokračovat s ním.. A nebo dorostou dvojčata. Prostě nechci, aby tahle série skončila, protože je skvělá! :)

28.11.2020 5 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Tak je to patnáctý díl série, tak se asi jisté schématičnosti nedá vyhnout. Ale pořád je to starej dobrej James Rollins :)

22.11.2020 4 z 5

Černý sršeň Černý sršeň Rob Sinclair

Více Jamese Rykera! Druhý díl ještě lepší než první, chci další!

08.11.2020 5 z 5

Červená Kobra Červená Kobra Rob Sinclair

Tak trošku Jason Bourne, tedy rozhodně můj šálek čaje.

08.11.2020 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Úplně jiná knížka, než čtu obvykle, ale rozhodně za plný počet hvězdiček. Zejména první půlku jsem hltala a nemohla se odtrhnout.

04.11.2020 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Stejně skvělá jako první díl a už se těším na další, které nám třeba poodhalí Poeovo soukromí.

01.11.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Já tedy nechápu, že tahle knížka nemá přes 90%! Okamžitě se vrhám na druhý díl a doufám, že autor bude psát dál.
Kromě zajímavého a dobře vystupňovaného příběhu oceňuji krátké kapitoly. Ačkoli ty jsou vlastně prokletím, protože člověk si řekne, že teda ještě jednu a pak už knihu odloží.. a ono to nejde:)

01.11.2020 5 z 5

Tati, už tam budem? Tati, už tam budem? Vojtěch Bernatský

Milá knížka zachycující situace ze života rodiny Bernatských. Laskavé čtení plné dětské bezprostřednosti určitě stojí za přečtení.

25.10.2020 4 z 5

Důvěra až za hrob Důvěra až za hrob David Rollins

Třetí kniha, kterou jsem od autora četla a mne prostě pořád baví. Ano, trošku připomíná DeMillea i Childa a právě proto mne série s Vinem Cooperem baví.

25.10.2020

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Parádní detektivka! Knížka se mi líbila ještě víc, než první díl a už se těším na další. Sayer řeší zamotané případy, ale o smrti jejího snoubence ani o zákulistních bojích v pozadí FBI stále nevíme nic...

10.10.2020 5 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Dětské knížky už dávno nečtu, tady jsem musela udělat výjimku, protože mne při listování zaujala, no a knihovnice by měla vědět, co se může v knihovně stát :) Milý příběh!

07.10.2020 5 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Upřímně řečeno, nebýt to právě Lee Child, tak knížka ode mne dostane jen 3 hvězdičky a další nečtu. Tento díl mi nějak nesedl stylem psaní. Příběh byl zajímavý, ale něco mi nesedlo.

28.09.2020 4 z 5

Rudý úder Rudý úder Chris Ryan (p)

Tentokrát to není na maximální počet hvězdiček a nebýt autor můj velký oblíbenec, nejspíš by schytal jen tři. Jednak mi hlavní postavy téhle série nejsou sympatické obecně, ale tentokrát mne nestrhl ani děj.

28.09.2020 4 z 5

Rituály vody Rituály vody Eva García Sáenz de Urturi

První díl se mi líbil asi maličko víc, ale i tak platí, že knížka je milé překvapení, není nudná ani na stejné brdo jako desítky jiných a že se těším na závěrečnou část trilogie.

28.09.2020 5 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Tak já jsem byla velmi příjemně překvapena až nadšená. Neotřelá zápletka, něco jiného, než je obvyklé... okamžitě jsem se vrhla na druhý díl a hodlám shánět třetí díl:)

16.09.2020 5 z 5

Poslední polibek, co za něco stál Poslední polibek, co za něco stál James Crumley

Zápletka hodně zajímavá, konec nečekaný. Ale... hlavní hrdina je tak v pohodě týpek se drsňáckým smyslem pro humor, až to hezký není a podle mne by příběhu docela prospělo, kdyby v něm nebylo tolik chlastu.

28.08.2020 3 z 5

Hlídka duchů Hlídka duchů David Rollins

Moje první knížka od tohoto autora a jsem nadšená. Stylem psaní je to tak trošku něco mezi Chrisem Ryanem a Nelsonem DeMillem a mne to tedy bavilo hodně. Napínavé, akční a přitom má hlavní hrdina smysl pro humor.

08.08.2020 5 z 5

Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Zuzana Hubeňáková

Moje oblíbená autorka opět nezklamala! Vtipná knížečka na dovolenou jako stvořená.

26.07.2020 4 z 5

Morfeův gen Morfeův gen Tibor Rode

A mně se to líbilo! Bylo to zas trošku něco jiného, než čtu obvykle a líbily se mi pražské a krumlovské kulisy. Parádní oddychovka!

19.06.2020 4 z 5