lemur007 lemur007 komentáře u knih

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Když jsem Klan Rudé lišky četla poprvé, skončila jsem u 50 stránky, nebavilo mě to. Později když vyšel 15 díl HU, jsem se odhodlala a dala knížce druhou šanci.

Bylo to lepší než poprvé, ale pořád nic extra,s porovnáním s předchozími díly. Knížka měla celkem pomalý rozjezd a pořádná akce se dostavila až ke konci. Kniha je vlastně hlavně o Maddie, kterou jsem si ve dvanáctce moc neoblíbila, zkrátka mi tam chybělo Halt a Will, kteří byli kdesi v království a chytali zloduchy.

Polovina knihy je jen o tom, jak se Maddie vrací na zámek Araluen a Horác s Gilanem jedou zastavit povstání takzvaného klanu Rudé lišky, klanu, který nesouhlasí se zákonem, jenž opravňuje ženské nástupnictví na trůn. Vyprávění bylo zpestřeno, Maddiiným hledáním Araluenských tajných chodeb.

Co se autorovi musí nechat je svět, který mám moc ráda a popisy. Téměř vše jsem si dovedla živě představit a popisy soubojů byly vážně skvěle provedené. Já celkově mám ráda styl psaní Johna Flanagana, i když tenhle díl byl, spolu s jedenáctou, asi nejslabší ze série.

Důvěřuj pláštěnce.

04.06.2021 2 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Jak začít, hmm...Jako jo, bylo to lepší než předchozí díl, ale pořád žádná sláva. Bylo tu o trošku více akce, o trošku víc mě to bavilo, ale pořád tam byly nudné pasáže, kde se nic nedělo a celé by se to dalo zkrouhnout do jedné knížky spolu s třináctkou. Tento díl je pokračováním třináctého dílu, který je o jakémsi klanu Rudé lišky, který se chce zmocnit trůnu a taky se mu to podaří. Nezmocní se přímo trůnu, ale uvězní princeznu Kasandru na hradě Araluenu, kde ji “obléhají” samozřejmě se jim to nedaří. A v tomto díle se je Maddie spolu se Skandijci pokouší zachránit.

Přijde mi, že už to tak nějak není o Willovi, Halt šel do penze a už se asi nevrátí. Děj celkově se zbytečně natahuje a Maddie mě nebaví, ani jsem si ji moc neoblíbila a v tom to asi je. Jednou z mála pozitivních věcí na knížce jsou Skandijci. Skandijce mám moc ráda už od asi druhého dílu (tam se myslím prvně vyskytují) a proto za Skandijce dávám knížce kladnější hodnocení:). Autorovi se opět musí nechat styl psaní, popisování a nám už dobře známé postavy.
Série Hraničářův učeň byla jednu dobu moje nejoblíbenější a i když teď už mě zas tak nebaví, zůstane mojí srdcovkou a myslím, že se k ní určitě jednou vrátím, možná si už nepřečtu díly od třináctky dál, ale to se asi dá čekat:).

14.05.2021 3 z 5

Japonsko - gejša a samuraj Japonsko - gejša a samuraj Veronika Válková

Tuhle knihu naprosto zbožňuju.

27.05.2020 5 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Když jsem tuto knihu četla poprvé byla jsem malá a tak jsem jí nerozuměla. Teď když už jsem starší tak se tato kniha stala jednou z mých nejoblíbenějších.

08.04.2020

Anna z ostrova Anna z ostrova Lucy Maud Montgomery

Knihu jsem četla, protože mám moc ráda tuto sérii. Anna je mi sympatická. Kniha se mi líbila asi nejvíce z těch tří.

08.04.2020 5 z 5

Magický náramek Magický náramek Natalja Ščerba

Kniha mi přišla velice podobná Časodějům. V postavách, i v ději a způsobu psaní.
Tyto knihy jsou si velice podobné, ale i tak se mi tato kniha líbila a vtáhla mě do děje, takže jsem ji přečetla téměř za den.

08.04.2020 5 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Mně se tato kniha velice líbila. Líbí se mi to, že Amy má zajímavou a originální schopnost.

26.12.2019 5 z 5

Husité - Ve znamení kalicha Husité - Ve znamení kalicha Veronika Válková

Knihy Veroniky Válkové se mi líbí a obdivuju, že se Bára dokázala dostat až na místo kde byl Borek vězněný a to šla i v noci.

07.06.2019 5 z 5

Svatý Václav - Vraždou to nekončí Svatý Václav - Vraždou to nekončí Veronika Válková

Kniha se mi moc líbila a jsem ráda, že ji paní Válková napsala.

26.05.2019 3 z 5

Král Karel IV. - Osudový turnaj Král Karel IV. - Osudový turnaj Veronika Válková

Kniha je pěkná a líbilo se mi, že se Bára zase setkala s Karlem IV.

Egypt - V nitru pyramidy Egypt - V nitru pyramidy Veronika Válková

Kniha je zajímavá a dozvíte se v ní spoustu věcí o tom jak se žilo v Egyptě.

Rudolf II. - Spiknutí Rudolf II. - Spiknutí Veronika Válková

Kniha se mi líbila, protože mám moc ráda historii a bářina dobrodružství.

Dvanáct úkolů Flavie Geminy Dvanáct úkolů Flavie Geminy Caroline Lawrence

Mám moc ráda dobrodružství Flavie Gemini a moc mě to baví číst. Škoda že v Čechách vyšlo tak málo dílů.

12.03.2019 5 z 5

Zvěrolékař opět v jednom kole Zvěrolékař opět v jednom kole James Herriot (p)

Kniha se mi líbila a baví mě číst něco o zvěrolékařích. Moc se mi líbí krajina ve které se to odehrává.

12.03.2019 4 z 5

Karel IV. - Příběh českého krále Karel IV. - Příběh českého krále Veronika Válková

Super kniha

23.01.2019 4 z 5

Mezi piráty: dobrodružství za třicetileté války Mezi piráty: dobrodružství za třicetileté války Veronika Válková

Úžasné Bářino dobrodružství. Tohle mě obzvláště bavilo, protože mám ráda Island a něco nového jsem se o něm díky knize dozvěděla.

23.01.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Krásná a poutavá kniha. Tuto sérii jsem začala číst jen proto, že jsme na táboře měli téma Harry Potter a já nechtěla být pozadu. Ale jakmile jsem přečetla pár kapitol tak jsem se začetla až jsem přečetla všechny díly a z Harryho Pottera se stala jedna z mých oblíbených knih.

18.01.2019 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Trochu zvláštní kniha. Když jsem jí četla v páté třídě jako povinnou četbu, nechápala jsem jí, ani jsem se nesnažila. Byla to prostě povinná četba. Ale později jsem ji četla znovu a zamyslela se. Myslím, že jsem trochu pochopila i když jen trochu. Tato kniha se myslím nedá pochopit za dvě přečtení.

18.01.2019 5 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Kniha na kterou nikdy nezapomenu.

18.01.2019 3 z 5