Rudolf II. - Spiknutí

Rudolf II. - Spiknutí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299214/bmid_rudolf-ii-spiknuti-szP-299214.jpg 4 136 14

Jedno z nejoblíbenějších Bářiných dobrodružství se dočkalo nového vydání! Tentokrát ji atlas přenesl přímo na dvůr císaře Rudolfa II., kde s příchodem věhlasných alchymistů, umělců a astrologů vzkvétaly věda i umění. Vzápětí se však Bára ocitla ve spárech intrikána Makovského z Makové. Při útěku z jeho domu náhodou vyslechla rozhovor spiklenců, kteří Rudolfovi II. usilovali o život. Kdyby zjistili, že o jejich plánech Bára ví, neváhali by ji okamžitě odstranit… Podaří se Báře zabránit spiknutí a zachránit císaři život?... celý text

Snílek1980
dnes 4 z 5

Další báječné dobrodružství zvědavé a odvážné Báry. Knížky čtu na přeskáčku, ale vůbec to nevadí. Z téhle, stejně jako ze všech předchozích, jsem si odnesla spoustu zajímavých faktů z historie. Baví mě, jak se mi díky spojitosti s příběhem vybavují věci, které bych si ze suchopárných dějepisných knih nikdy nezapamatovala.

Kikulka97
15.07.2023 4 z 5

Další jednohubka. Zase trošku jinak postavený děj, pořád napínavé a milé čtení zaloené na skutečnosti a boření mýtů.

martin č.
09.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Asi nejlepší Bářin nástup na scénu, co jsem zatím četl. Doprostřed seance Jeronýma Makovského z Makové. To mne velmi pobavilo :-) Skoro jak Císařův Pekař a Pekařův císař.
Atmosféra renesanční Prahy je v knížce podobná té z Leonardovy renesanční Florencie. Průvodcem Báry tu tak stejně jako ve Florencii jsou až na sluhu Vávru vesměs skutečné osobnosti bohatého rudolfínského dvora. Škoda, že se tu neobjevili i další. Popis odívání či stravování opět velmi poučný.

allebra
20.08.2020 5 z 5

Četla jsem s desetiletou vnučkou. Už jsem jí dvě knížky od Veroniky Válkové koupila a líbily se jí, tak jsme si tu třetí přečetly společně a oběma se nám moc líbila. Dozvěděly jsme se spoustu zajímavých věcí ze života z doby Rudolfa II. a to velmi příjemnou formou, s jemným humorem. Ocenila jsem za vnučku, že autorka s přehledem vysvětlila všechny cizí pojmy. Těšíme se, že si postupně přečteme celou sérii dobrodružných výprav s Bárou do minulosti. Určitě doporučuji.

Isew
27.06.2020 4 z 5

Na pozadí kratičké (třídenní) epizodky s nebezpečným flakónkem, jsme byli svědky mnohých zákulisních intrik. Seznámili jsme s běžnou krmí, zvyky a osobnostmi té doby. Krátce se v příběhu mihl i sám Rudolf II. Za mě spokojenost. Já bych taky, stejně jako Bára, chtěla za dědečka Jehudu Arje ben Becalel (rabi Löwa). Jen mi tam chyběl Mordechaj Meisel, ale to je jen můj soukromý povzdech nad mou oblíbenou a velmi zajímavou osobností té doby.

Halt468
08.02.2020 5 z 5

Dokonalé.

lemur007
26.05.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, protože mám moc ráda historii a bářina dobrodružství.

MirijamFrankl
21.08.2016 3 z 5

Fajn knížka,ale Bára se v cele sérii chová na devět deset.
Pro me bylo hodne zvláštní,ze ve dvanácti neměla prsa.Jako já vím,ze většina dívek je v tím veku jeste nemá,jenže já začala normální podprsenku nosit v jedenácti.
Zajímavý pohled.
Doporučuji tak v desíti letech.

any333
06.07.2016 5 z 5

O samotném císaři se příliš nedozvídáme, spíš o jeho dvoře plném astronomů a alchymistů. Musela jsem se usmát, když si konečně "zatracení bratři Brahové" všimli, že Bára není Bárta.

Galadwen
01.07.2016 4 z 5

Vůbec nejsem cílová skupina (zkoušela jsem na dvou "vzorcích", zda bych mohla sérii doporučit dceři), ale i tak mě knížka hodně bavila - je čtivá, vtipná a přináší i trochu poučení o dějinách (v tom správném slova smyslu), které se na příběhu lépe zapamatují.

aknel.77
19.01.2016 5 z 5

Kniha ukazuje historii z jiného úhlu, né jak jsou děti biflovat se ve škole. Dětem kniha má co nabídnout :-D

Viki22
08.11.2015 4 z 5

Moc hezká kniha stejně jako ostatní ze série

Pavlnka
06.05.2015 4 z 5

Opět zajímavá dětská kniha. Po husitech opět dobrá.

DračiceLaura
04.06.2014 5 z 5

Nejlepší díl co jsem zatím četla. Sranda. :)