Lemonie Lemonie komentáře u knih

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

V angličtině jsem to nebyla schopná přelouskat, takže jsem si musela počkat než se to uvolní v knihovně v češtině :D. Čte se to dobře, i když musím říct, že mě už ty Stepheniiny absolutně nesobecký hlavní postavy s maximálně nízkým sebevědomím mírně vytáčí :-)

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Knížka je to vtipná, což o to, ale Ignácius mě tak šíleně vytáčel, že jsem s ní měla co dělat..

30.11.-0001

Valčík na rozloučenou Valčík na rozloučenou Milan Kundera

Málokdy se mi stane, aby mi v knížce nebyla sympatická ani jedna postava a hle - tady se to podařilo. Vlastně nevím co si o tom mám myslet. Pouvažuju nad tím u příštího Kunderova díla :-).

30.11.-0001

Hitlerova dcera Hitlerova dcera Jackie French

Zajímavá knížka. Protože když se nad tím zamyslíte, klidně by to mohla být pravda..

Lola Rose Lola Rose Jacqueline Wilson

Knížky od Jacqueline jsou tak trochu na jedno brdo, ale tohle byla první co jsem od ní četla, takže zaujala..

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Cena nevinnosti nebyla špatná, ale neubránila jsem se srovnání s první knížkou autorky, protože byly v mnoha ohledech podobné. Ať už se jedná o styl psaní, kdy pomalu odkrýváte, co se vlastně stalo, postavy (Katie x Anna, Alice x Lilla) nebo celý ten koncept, který sem nechci z důvodu spoilerů psát. Celkově si myslím, že pro toho, kdo četl i Krásné zlo nebude knížka až tak překvapivá a to i přes to, že je zápletka propracovanější a podle mě i zajímavější.

07.12.2014 3 z 5

Šašek a vévodkyně Šašek a vévodkyně Celia Rees

Osobně Šaška a vévodkyni vnímám jako zatím nejslabší knihu od této autorky. Zatímco ostatní knížky jsem přečetla skoro jedním dechem, tady jsem se musela hodně přemáhat.

10.03.2012 3 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Sparks prostě není šálek mé kávy. Ani jsem to nedočetla.

10.03.2012

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Místy jsem se smála i nahlas. Skvělé! :-)

Skleněné slovo Skleněné slovo Kai Meyer

Chtěla jsem si přečíst něco s happy endem a takováhle podpásovka mě čekala! :D

Aaronův skok Aaronův skok Magdaléna Platzová

Číst se to dalo, ale čekala jsem trochu zajímavější rozuzlení.

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

No nevim. Všichni mi pořád říkali, že si musím od Murakamiho něco přečíst a když jsem to konečně udělala, tak mám trochu rozporuplné pocity. Ten tolik zde vychvalovaný pohled kamery mě naopak docela rušil. Ale nechci autora odsoudit na základě jedné knížky, ještě mu dám šanci.

Balady a romance Balady a romance Jan Neruda

A mně se to líbilo :-).

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Ano, je jiná než její ostatní knihy. Ale přesto (nebo možná právě proto) je má nejoblíbenější. Neexistuje knížka, kterou bych si za těch 9 let od prvního přečtení oblíbila víc a ke které bych se tak často a ráda vracela.

30.11.-0001 5 z 5