Lemonie Lemonie komentáře u knih

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Cena nevinnosti nebyla špatná, ale neubránila jsem se srovnání s první knížkou autorky, protože byly v mnoha ohledech podobné. Ať už se jedná o styl psaní, kdy pomalu odkrýváte, co se vlastně stalo, postavy (Katie x Anna, Alice x Lilla) nebo celý ten koncept, který sem nechci z důvodu spoilerů psát. Celkově si myslím, že pro toho, kdo četl i Krásné zlo nebude knížka až tak překvapivá a to i přes to, že je zápletka propracovanější a podle mě i zajímavější.

07.12.2014 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Když jsem se dozvěděla, že chystaný seriál je podle knižní předlohy, okamžitě jsem si ji musela sehnat. Kniha je neuvěřitelně čtivá, takže jsem ji zdolala během pár dní. Líbilo se mi hlavně, že se to rozjelo celkem brzy, což u takhle rozsáhlých děl nebývá pravidlem. I když nejsem zrovna fanoušek ich formy, tady mi to kupodivu nevadilo a hlavní postava Claire mi docela přirostla k srdci. Myslím ale, že mírné osekání milostných scén na úkor těch akčnějších by vůbec neškodilo.

Největší zápor téhle knihy je ale jednoznačně překlad, respektive asi jeho (neexistující) korekce. Tolik chyb a překlepů jsem v knize snad v životě neviděla. Uvozovky sem, uvozovky tam - přímá řeč přece musí začít i SKONČIT. Mít knihu koupenou a ne z knihovny, tak snad chci vrátit peníze. Je mi líto, že strhávám hvězdičku za něco, za co autorka vůbec nemůže, ale prostě mi to strašně pokazilo dojem. Pokud máte možnost číst knihu v jiné verzi, rozhodně ji využijte.

07.07.2014 3 z 5

Šašek a vévodkyně Šašek a vévodkyně Celia Rees

Osobně Šaška a vévodkyni vnímám jako zatím nejslabší knihu od této autorky. Zatímco ostatní knížky jsem přečetla skoro jedním dechem, tady jsem se musela hodně přemáhat.

10.03.2012 3 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Sparks prostě není šálek mé kávy. Ani jsem to nedočetla.

10.03.2012

Nenasytná Nenasytná Meg Cabot

Větší slátaninu jsem už dlouho nečetla. Kníže temnot? Seňor špičatý? WTF? :D
Celé to na mě působí, jako by autorka usnula při čtení Stmívání a ráno z toho vzešlo tohle.

21.12.2011 2 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Ještě se mi asi nestalo, abych se s nějakou knížkou dokázala tolik ztotožnit.
Nejsem si jistá, jestli na své samotě nic měnit nechtějí (jak říká misssicccka). Spíš si myslím, že jejich samota je volba zprvu a pak už na ní dost dobře nic změnit nemohou.

15.10.2011 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

V naší rodině jsme se vždycky vyhýbali Austenové jako čert kříži a proto mě překvapilo, že se mi Pýcha a předsudek nakonec vážně líbila. Hned při následující návštěvě knihovny jsem si půjčila další Austenku :-).

07.10.2011 4 z 5

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Kniha o knihách - co víc si může knihomol jako já přát :D.

27.06.2011 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

"Já mužné srdce ještě nemám,
sám v těžké své hodině;
a proto nevěřím."

28.05.2011 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Možná kdybych neviděla prvně film...

23.04.2011 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Ačkoli jsem věděla jak to dopadne (fakt díky pančelko!), stejně jsem po přečtení málem vzteky házela knihu do kouta :D

17.03.2011 4 z 5

Škola života Škola života Lynn Barber

Nevím, jak z té jedné kapitoly v knížce vyždímali děj na dvouhodinový film :D.
Bylo to něco úplně jiného, než jsem čekala, ale docela se mi to i líbilo :-). Pokud nic jiného, tak tahle žena rozhodně měla zajímavý život.

14.03.2011 3 z 5

Láska zčistajasna Láska zčistajasna Hortense Ullrich

Oddychovka, ale nasmála jsem se. Řekla bych, že zatím nejvtipnější díl.

"Měla jsem dvě možnosti. Rozvíjet dál báchorku o 'něčem spadlém do oka', nebo říct pravdu. Ajajaj, říct pravdu neznělo zrovna lákavě. Takže raději báchorku s okem.
'Jen si nevymýšlej žádné báchorky,' varoval mě předem Sven."

21.11.2010 4 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Vzhledem k časové tísni (1 den) jsem musela některé stránky přeskočit, ale i tak na mě knížka silně zapůsobila. Uvažuju, že si ji pořídím do své sbírky.

30.11.-0001 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Před 8 lety jsem tuto knížku považovala za úplně splantanou. Teď, když jsem si ji přečetla podruhé už to nebyl tak děsný zážitek, pár věcí zapadlo na své místo, ale pořád mi nějak srdéčko neplesá blahem.

30.11.-0001 3 z 5

Neautorizovaná autobiografie Neautorizovaná autobiografie Daniel Handler

Člověk se z toho nic nového nedozví, navíc to nemělo hlavu ani patu, ale bavila jsem se dobře :-). Lemony Snicket je buď blázen nebo génius :D.

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Místy jsem se smála i nahlas. Skvělé! :-)

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Bylo to úplně jiné než jsem čekala. Žádná sebelítost, pouze holé vylíčení reality. Měla jsem to štěstí a ocitla jsem se na jedné přednášce paní Fantlové a musím říct, že je to vskutku obdivuhodná žena.

Skleněné slovo Skleněné slovo Kai Meyer

Chtěla jsem si přečíst něco s happy endem a takováhle podpásovka mě čekala! :D

Aaronův skok Aaronův skok Magdaléna Platzová

Číst se to dalo, ale čekala jsem trochu zajímavější rozuzlení.

30.11.-0001 3 z 5