Lembac Lembac komentáře u knih

Vezmu si tě Vezmu si tě Jayne Ann Krentz

Líbilo se mi, že se Edison k Emmě choval vždy hezky a mile. Emma byla někdy trochu svéhlavá, takže by Edison měl důvod k naštvání, ale nikdy se na ni vážněji nerozlobil. Myslím, že se k sobě obě "Éčka" opravdu hodila. Detektivní zápletka se mi líbila, až do konce knihy jsem netušila, kdo se za celým komplotem skrývá.
Hezké čtení, které se zaslouží pět hvězd.

21.08.2018 5 z 5

Posedlost Posedlost Katherine Sutcliffe

Mně přišla tato knížka trošku nadbytečná a myslím si, že by se bez ní celá série Hawthornovi klidně obešla. V podstatě postavila zakončení celého druhého dílu (Oddanost) na hlavu. Taky jsem měla pocit, že autorka naprosto změnila charakter téměř všech hlavních postav. Jako bych četla o úplně jiných lidech. Ze staré vévodkyně se stala sadistická megera, Trey byl popisován jako manicko-depresivní slaboch a Marie se jen pomalu dostávala ze tmy šílenství zpátky do reality.
Příběh je temný, neveselý a bezútěšný. Dvakrát ho číst rozhodně nebudu.

18.08.2018 2 z 5

Oddanost Oddanost Katherine Sutcliffe

V prvním díle série Hawthornovi byl Trey popsán jako dost nesympatický muž. Proto jsem byla zvědavá, jak z něj chce autorka této knihy vytvořit aspoň trochu přijatelného hlavního hrdinu. Vymyslela to tak, že nebohého Treye nechala přepadnout lapky, přičemž tento zločin si vybral daň na Treyově duševním a tělesném zdraví. A s invalidou mají lidé soucit....
Marie pochází z hodně náboženské rodiny, její otec je fanatický vikář, který terorizuje celou rodinu. Proto není divu, že se Marie rozhodne raději odejít z domu a začne pečovat o postiženého Treye. Už dříve opatrovala svého bratra Paula, takže v péči o nemocné nějaké zkušenosti má. Trochu udivující je, že vévodova babička nechá starost o aristokratického vnuka na bedrech mladé dívky, kterou téměř nezná. Trey se nachází ve stavu apaticko-agresivním, nechodí, nemluví, někdy někoho škrtí...žádný lehký případ. Nicméně chytrá Marie se nenechá zastrašit, vyvětrá mu pokoj, umyje ho a nařídí pravidelnou rehabilitaci, čímž se z velkého morouse stává morous o něco menší...hezčí...přitažlivější...až se do něj zamiluje. Romantické lásce by už nemělo stát nic v cestě, kdyby se na scéně znovu neobjevila stará babka vévodkyně, která si najednou vzpomene, že Trey je vlastně zasnoubený s lady Laurou a teď by se podle ní hodilo, kdyby si svou snoubenku konečně vzal. A následuje cliffhanger, který má čtenáře donutit sáhnout po Posedlosti - což je pokračování ságy Marie a Treye.
Tento příběh je melancholický a temný, plný zoufalství, ale i touhy bojovat a žít. Není to lehké čtení, ale mně se líbilo. Jsem zvědavá na další díl.

17.08.2018 4 z 5

Zázrak Zázrak Katherine Sutcliffe

Miracle žije celkem osamoceně ve zchátralém hradě Cavisbrook na ostrově Wight, kde chová stádo ušlechtilých koňů, pár slepic, pěstuje svoji vlastní zeleninu, šije úžasné košile a po nocích pracuje jako strážce dosti nestabilního majáku. A občas zachrání právě naplavené pocestné. Takto se seznámí s Treyem, vévodou Salterdonem, který se však nestane jejím hledaným miláčkem, poněvadž má chladné ruce, oči a beztak i charakter. Trey je vůbec v této knížce popsán tak negativně, že jsem zvědavá na to, jak z něj chce autorka vykřesat aspoň trochu snesitelného hrdinu svého dalšího románu. Naopak Clayton, o pár minut mladší vévodovo dvojče, je vylíčený nesmírně kladně. Veškerý majetek vydřel vlastníma rukama (občas tedy taky něco vyhrál v kartách, ale to obratem zase ušlechtile zhodnotil, takže jeho morální kredit zůstává neposkvrněn), je také vzdělaný, tolerantní, laskavý a má teplé ruce. Mírnou skvrnkou na jeho sněhobílé vestě je až přehnaná loajalita k bratrovi, která by ho mohla v důsledku připravit o životní lásku = Miracle. Naštěstí se v celkem zamotaném příběhu nachází i babička obou dvojčat, která jako deus ex machina přivede toho správného - teplorukého - bratra do Miracliny náruče.
Knížka se četla velmi dobře a plynule, téma bylo hezké a neotřelé. Po napínavém konci jsem si oddychla, že všechno dobře dopadlo. Dávám pět hvězd.

17.08.2018 5 z 5

Socha Afrodity Socha Afrodity Amanda Quick (p)

Knížka stojí především na vtipných dialozích mezi Leem a Beatrice - a musím říct, že ty se se autorce opravdu povedly. Jejich slovní výměny jsou svěže ironické a škádlivě dvojsmyslné, přitom ale nikoho nezraňují. Detektivní zápletka na červenou knihovnu taky ujde.
K této knize nemám výhrad, je to romantické osvěžení pro horké letní odpoledne.

13.08.2018 5 z 5

Řekni, že mě miluješ Řekni, že mě miluješ Johanna Lindsey

Okolností dražby mi příjdou trošičku přitažené za vlasy, ale jinak by zase neměl Derek možnost nebohou Kelsey účinně zachránit a posléze se do ní zamilovat, takže jsem ochotná tuhle jemnou nepravděpodobnost autorce prominout. Kelsey si s Derekem hned sednout a nebýt vlezlé Maloryovic rodiny, možná by v neposvěceném svazku žili dodnes. Výlet do SM sklepení lorda Ashforda děj knihy určitým způsobem ozvláštňuje, i když i zde není čtenář uchráněn užvaněných Derekových strýčků. Naopak odhalení Derekova původu na konci příběhu mě opravdu dojalo.
Knížku považuji za jednu z těch lepších v celé sérii. Dávám hezké čtyři hvězdy.

12.08.2018 4 z 5

Druhá šance Druhá šance Rebecca Hagan Lee

Gillian Daviesová se zapletla s podvodníkem, který ji sprostě využil. Tím si nejen zcela zkazila pověst, ale způsobila tak problémy i celé své rodině. Východiskem je sňatek s Colinem McElreathem, vikomtem Granthamem. Gillianin otec - bohatý obchodník s hedvábím - nabídné Colinovi nejen dceřinu ruku, ale také nemalý majetek. Peníze Colin dost potřebuje, protože celé dědictví, které měl získat, promrhal v kartách už jeho otec. Své pozice svobodného muže se zřekl také proto, že Gillianin otec svým pátráním po dceřině svůdci velmi ohrožuje jeho skrytou identitu tajného agenta. Naštěstí se Colin Gillian líbí, takže po rychlé svatbě nic nebrání tomu, aby se na sebe novomanželé vášnivě vrhli. :-)
Knížka se četla celkem dobře. Místy byla možná trochu zdlouhavá, protože autorka dopodrobna popisuje téměř každý pohyb hlavních hrdinů a každé hnutí jejich mysli. Někdy také docházelo v textu k záměně jmen účinkujících postav, takže například Colin hleděl na Jarroda a Colina, což mírně mátlo a nabourávalo plynulost četby. Naopak se mi moc líbilo sbližováni Colina a Gillian, bylo to takové milé, něžné a vášnivé.
Dávám čtyři hvězdy.

02.08.2018 4 z 5

Noc v ráji Noc v ráji Candice Proctor

Tato knížka mě nadchla! Samotný příběh je sice trošku předvídatelný, ale tak krásně a čtivě napsaný, že jsem ho zhltla ze jedno horké letní odpoledne. Bryony je velmi silná žena, která při vší své smůle naštěstí narazí na čerstvého vdovce Haydena St. Johna, který si ji vybere jako kojnou pro svého synka. Záhy to mezi nimi začne jiskřit tak silně, že jsem místy měla obavu, že svou touhou zapálí okolní vyprahlou buš. Samozřejmě se jim do cesty postaví i několik problémů, ale nakonec všechno dobře dopadne. Knihu jsem zavřela s dlouhým aaaaach na rtech a s chutí si ji přečíst ještě jednou. :-)

27.07.2018 5 z 5

Skandální noc Skandální noc Teresa Medeiros

Druhý díl série má úplně jinou atmosféru než díl první. Je temnější a vážnější. Zprvu jsem měla strach z toho, že Lotka bude pokračovat ve vyvádění stejných skopičin, jako když jí bylo deset let a stane se z ní hysterický diblík. Naštěstí tomu tak není! Okolnosti totiž donutí milou Lotku poměrně rychle dospět v rozumnou mladou ženu, která převezme do svých rukou zodpovědnost nejen za sebe, ale i za lidi jí blízké. Trochu výhrady mám snad jen k Haydenovu zdrženlivému chování vůči Lotce. Trvalo celou věčnost, než zjistil, co za poklad mu jedna skandální noc přívala do náruče.
Knížka se četla dobře. Není moc dlouhá, takže se dá zvládnout za jedno volné odpoledne.

23.07.2018 4 z 5

Nezapomenutelný polibek Nezapomenutelný polibek Teresa Medeiros

Příběh Sterlinga a Laury se mi líbil. Místy docela vtipné vyprávění se čte plynule, člověk nemá tendenci přeskakovat stránky. Laura je sladká a dětsky naivní, když se rozhodne, že si zraněného mladíka prostě nechá...jako zatoulaného kocourka. A Sterling tím dostane šanci prorazit ochranný krunýř, který si po dramatických zážitcích z dětství kolem sebe vybudoval.
Hezké letní čtení. :-)

22.07.2018 5 z 5

Okouzlení Okouzlení Johanna Lindsey

Nijak extra nadšená z knížky nejsem. Věčné Amyno nadbíhání Warrenovi mě moc nebavilo. Její vnucování se mi přišlo spíš trapné než zábavné. Asi mělo potvrdit její tvrdohlavost a neústupnost, ale ve skutečném životě bych si na podobnou stíhačku dala - být Warrenem - velmi dobrý pozor.

17.07.2018 2 z 5

Zajatkyně Zajatkyně Shannon Drake (p)

Knížka obsahuje hodně historie, nemálo bojů, ale také něco milostného jiskření mezi statečným válečníkem Arrynem a krásnou Kyrou. Hlavní motiv knížky se velmi podobá jiným příběhům této autorky, takže nedoporučuji číst více dílů za sebou.

07.07.2018 3 z 5

Nevěsta na ocet Nevěsta na ocet Rebecca Hagan Lee

Protože je Griffin jedináček a dědic hraběcího titulu, je svým otcem donucen se ještě před odjezdem na válečnou frontu oženit. Hloupé je, že na hledání vhodné nevěsty a svatbu má šibeniční lhůtu 14 dní. Naštěstí mu na jednom večírku padne do oka mladá hraběcí dcerka Alyssa, která se sňatku s hezkým vikomtem nebrání. Dívka velmi ráda zahradničí, jenže tuto zálibu jí její agilní matka zakazuje. Pro Alyssu je tak manželství možností, jak se vymanit z matčina vlivu a zabývat se věcmi, které jí přinášejí potěšení.
A jsme v polovině knížky. Kromě jednoho polibku a jakýs takýs sympatií mezi hlavními hrdiny nemám pocit, že čtu milostný příběh. Druhá polovina knihy je emocionálnější - počínaje líbankami, přes dlouhé odloučení, až po návrat válečného hrdiny. Zvlášť pak konec románu je hodně dojemný.

Trošku na rozpacích jsem ze Společenství svobodných mužů. Jako vážně míněná úmluva desetiletých hochů je o.k., ale proč se jí řídí dospělí muži?

Knížka obsahuje hodně nadbytečné vaty, ale jímavý závěr mé hodnocení zmírňuje. Dávám dobré tři hvězdy.

30.06.2018 5 z 5

Noc s princem Noc s princem Sabrina Jeffries

Zápletka s dopisy je místy tak zapeklitá, že jsem se v ní občas trochu ztrácela. Nicméně i já jsem pochopila, že právě tato psaní byla důvodem, proč se Gavin a Christabel spolu spřáhli. A co začalo jako partnerství z rozumu, skončilo láskou jako trám. :-) Popis milostného sbližování hřišně krásného karbaníka a mladé vdovy je osvěžující...zábavný byl především necudný whist.
Knížka se četla docela dobře, i když místy byla na můj vkus mírně rozvláčná. Dávám hezké tři hvězdy.

23.06.2018 3 z 5

Princova milenka Princova milenka Sabrina Jeffries

Tento druhý díl ze série Princů, tedy přesněji řečeno princových synů, se mi líbil krapet víc než kniha první. Hlavní mužský hrdina - Markus North, vikomt Draker - má být sice neblaze proslulý podivín, ale ve skutečnosti je to celkem správný chlap, který se snaží chránit sebe a svou sestru tak, aby se jim oběma dobře žilo. Stojí oběma nohama pevně na zemi, je rozumný, sečtělý a svědomitě se stará o své panství a své poddané. Regina má přezdívku "Dáma bez slitování", ale ani u ní první dojem není ten správný. Nese si v sobě totiž velkou nejistotu, kterou se snaží obrážením večírků jen zamaskovat. Jako pár se mi Regina a Markus líbili, což už nemůžu říct o jejich sourozencích Louise a Simonovi.
Knížka se četla docela dobře. Trošku zdlouhavé bylo jen neustálé Markusovo a Reginino škorpení, které klasicky vyústilo ve vzájemnou dohodu, která byla ale záhy jedním z nich nedodržena, což zase vedlo k hádce, která zase vedla k další dohodě.....pořád dokola. Jinak se mi příběh zamlouval a dávám hezké tři hvězdy.

14.06.2018 3 z 5

V princově loži V princově loži Sabrina Jeffries

Katherine správně tušila, že Alecovi jde především o její dědictví. Dokonce se ho několikrát ptala, co je pravým důvodem jeho zájmu o ni, ale Alec jí nikdy čistého vína nenalil a jen dál lhal a mlžil. Nějak v sobě nemůžu vykřesat sympatie k chlapovi, který pro svůj prospěch (a je jedno, že ty prachy nechtěl prohýřit, ale smysluplně investovat) manipuluje ženou, která se mu vydá všanc.
Katheriny mi bylo převážně líto, Alecovi jsem pro jeho neupřímnost nemohla přijít na chuť a nedomrlý Sydney uprostřed hledání vlastní identity mi taky k srdci nepřirostl. Pouze Katherinina sobecká matička svým nesprávným používáním cizích slov sem tam zpestřila jinak celkem předvídatelný děj knížky.

12.06.2018 2 z 5

Z temné noci Z temné noci Meagan McKinney

Tato knížka je nefalšovaný psychothriller s prvky hororu, přičemž dobrá polovina účinkujících postav by si zasloužila dlouhý uklidňující pobyt v zařízení pro duševně choré. Myslím si, že nejlepší léčbou Samuelových potíží by bylo, kdyby Alexandra vzala po svém příjezdu na hrad hrůzy nějakou tlustou louči a celou barabiznu vypálila do základu - včetně strašidýlka Ursuly a římských katakomb.
Duchařiny moc ráda nemám, ty s otevřeným koncem už dvakrát ne. Pro mě je příběh zklamáním, přitom tato autorka umí psát tak pěkné a zajímavé knihy. Za mě jen dvě hvězdy.

09.06.2018 2 z 5

Králův rytíř Králův rytíř Shannon Drake (p)

Mellyora měla tu smůlu, že byla ve hře o budoucnost a bezpečnost Skotska pouhým pěšákem na šachovnici krále Davida. Její námitky a city nikoho nezajímaly. To Waryk na tom byl o hodně líp. Za dobré služby ho král odměnil půvabným ostrovem s úrodnou půdou....a krásnou nevěstou Mellyorou k tomu. Není se proto co divit, když nenadšená Mellyora před nechtěným sňatkem utíká. Docela pochopitelné. Zato druhý pokus o únik už mi přišel docela zbrklý, protože ohrozil nejen život samotné Mellyory, ale taky jejích blízkých. Prostě typická hlavní hrdinka knih Shannon Drake ... neví, kdy má přestat. Za další únosy a útoky Mellyora sice nemůže, ale i tak se při jejím zachraňování Waryk pěkně zapotí.
Romantický se mi tento příběh moc nezdá, ani jsem pořádně nepostřehla, kdy se do sebe hlavní hrdinové měli zamilovat. Celý jejich vztah byl prosycen nedůvěrou, což mi jako dobrá živná půda pro rašící city moc vhodné nepřipadá.
Zasazení děje do Skotska počátku 12. století bylo zajímavé, nicméně po určité době mě neustálé zmínky o Normanech, Skotech, Anglech, Sasech, Piktech, Keltech a Vikinzích začínaly pro svou nepřehlednost trochu nudit.
Knížka byla mírně rozvláčná, ale číst se dá. Dávám tři hvězdy.

07.06.2018 3 z 5

Síla osudu Síla osudu Lisa Kleypas

Tato knížka ve mně vzbuzuje smíšené pocity. Hlavní hrdinka Emma se mi docela líbila, ale mužské osazenstvo mě vůbec nezaujalo. Slaboch Adam, manipulátor Nikolaj i neoblomný Luke rozhodně nejsou moje krevní skupina. Chápu, že Nikolaj prošel peklem, ale jeho chování k Emmě po svatbě bylo otřesné. Jeho "výlet" do minulosti je podle mě jen dost nezvyklý způsob autorky, jak vysvětlit podivný obrat Nikolajova charakteru o 180 stupňů. No, budiž.
Knížka sice není mým šálkem kávy, ale nejhorší taky není.

04.06.2018 3 z 5

Půlnoční anděl Půlnoční anděl Lisa Kleypas

Tahle knížka je zajímavá hlavně tím, že se její děj částečně odehrává v carském Rusku (nezvyklé prostředí a reálie) a že hlavní hrdina Luke má místo jedné ruky kovový hák (a přitom to není pirát).
Hlavní hrdinka Taša je nadpozemsky krásná dívka (jak jinak), zkoušená osudem, jejímuž šarmu podlehne i životem už dost okoralý vdovec Luke, markýz Stokehurst. Čím Taša o šestnáct let staršího muže tak zaujala, to v knížce moc podrobně popsáno nebylo. Asi na něj zapůsobila dívčina svěžest, dobrota srdce a široká ruská duše. Každopádně se oba do sebe zamilovali a krátce poté i vzali. Jejich milostné sbližování je popsáno docela vkusně, bohužel mě víc než toužící milenci zajímalo, jak to autorkou popisované miliskování Luke zvládá jen s jednou zdravou rukou.;-)
I přes drobné mouchy se mi příběh docela líbil, a proto mu dávám čtyři hvězdy.

03.06.2018 4 z 5