Posedlost

Vévoda Trey Hawthorne býval dlouhá léta mužem nevalné pověsti. Pak zahořel vroucí láskou k něžné, nevinné vikářově dceři Marii Ashtonové a přes odpor své rodiny se rozhodl, že se s neurozenou dívkou ožení. Avšak dříve, než tak mohl učinit, jeho nevěsta zmizela. Přestože po ní dlouho pátral, nenalezl jedinou stopu a nakonec se vzdal veškerých nadějí. Teprve v okamžiku, kdy stanul před oltářem s jinou ženou, se objevila osoba, která odhalila, kde se Marie ukrývá, nebo spíš kam byla kdysi odvezena v kočáře vévodovy babičky. Hawthorne svou lásku nalézá ve zbědovaném stavu v ústavu pro choromyslné. Je rozhodnut udělat vše, co je v jeho silách, aby ji zachránil, aby pomatené dívce pomohl vrátit zdravý rozum a aby odhalil všechna děsivá tajemství, která jsou s historií jejího zmizení spojená. Jen tak by snad mohl zachránit i sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30509/posedlost-30509.jpg 3.428

Hawthornovi (3.)

Obsession (2004)

Vydáno:, Oldag

Lembac

Mně přišla tato knížka trošku nadbytečná a myslím si, že by se bez ní celá série Hawthornovi klidně obešla. V podstatě postavila zakončení celého druhého dílu (Oddanost) na hlavu. Taky jsem měla pocit, že autorka naprosto změnila charakter téměř všech hlavních postav. Jako bych četla o úplně jiných lidech. Ze staré vévodkyně se stala sadistická megera, Trey byl popisován jako manicko-depresivní slaboch a Marie se jen pomalu dostávala ze tmy šílenství zpátky do reality.
Příběh je temný, neveselý a bezútěšný. Dvakrát ho číst rozhodně nebudu.

kackajh
29.03.2017

Ano na červenou knihovnu to bylo zvláštní, ano konec byl nahonem a romantika jakžtakž proběhla v poslední kapitole. Ano bylo to misty depresivní. Ale takový je život. Ja si to užila, celou dobu jsem jim držela palce aby si k sobě nakonec cestu našli. Tato autorka to svým hrdinům nikdy nedá zadarmo a jejich osudy jsou pohnute. Tady to bylo víc než jinde, ale za přečtení příběh Marie a Treye stoji, je to silný příběh v obou knihách.

havrmoni
19.02.2015

Tahle série je zvláštní. Téma není špatné,ale kdyby ho zpracoval někdo jiný. První díl šel tak od půlky do konce,druhý byl zbytečně rozepsaný až se v něm člověk ztrácel. Za to tenhle poslední jedním slovem zmatek. Dlouhé monology a žádná akce,jakákoli. Možná,kdyby z těch dvou byl jeden,dalo by se to i číst. Jak už jsem se zmínila téma, hl. těch dvou posledních, by v rukou jiných, třeba mých obl.(Drake,Kleypas, a jim podobných),bylo velmi čtivé. Škoda tento díl za víc jak 2* nestojí.

luci2
19.05.2013

Kdybych nečetla předcházejí díl ze série asi by mě knížka moc nenadchla.

19. století

Katherine Sutcliffe