Lembac Lembac komentáře u knih

Zkrocená láskou Zkrocená láskou Johanna Lindsey

V prvním díle série Reid Family vědomě ničila sobecká a manipulativní Ophelie životy jiných lidí. Proto jsem byla zvědavá, jak ji v této knize autorka polidští. Bohužel si myslím, že se polepšení potvory moc nepovedlo. Důvody jejího prohnaného chování nebyly vysvětleny přesvědčivě. Její konání bylo zlehčováno a omlouváno. Vliv jejího otce mi přišel přehnaný a jeho motivace nelogická. Vždyť byl sám vévoda, tak do jakých vyšších vrstev chtěl svou dceru proboxovat?

Raphael byl celkem kladný hlavní hrdina. Jen mi přišla trochu úsměvná "léčebná kúra", kterou Ophelii jako psycholog-amatér naordinoval. Hlavně terapie sexem mě rozesmála.
Knížka je obsahově průměrná, ale čtivá (a naštěstí relativně krátká).

11.10.2019 2 z 5

Markýzův dědic Markýzův dědic Johanna Lindsey

Duncan se Sabrinou mi byli celkem sympatičtí, ale proradnou Ophelii jsem vydýchávala docela dlouho. Jsem zvědavá, jak z té potvory autorka vykřeše alespoň trochu ucházející hrdinku další knížky (Zkrocená láskou).

Námět knihy není zvlášť originální (nucení nebohého jinocha do sňatku), ale příběh trochu ozvláštňuje vzájemné špičkování dědečků-dohazovačů. Závěr románu bych trochu zkrátila - hlavně historku s výkupným. Taky mi ke konci přišlo, že jinak sebevědomá a rozumná Sabrina až příliš podlehá citům a Duncan se chová trochu zmateně.
Knižka právem patří do přihrádky červená knihovna: je naivní, černobílá (ta bídná Ophelie!) a srdcebolná, ale mně se docela líbila.

09.10.2019 3 z 5

Za časů růže Za časů růže Judith O'Brien

No, je to pohádka. Pořádně romantická pohádka. Ale četla se dobře.

25.09.2019 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek Suzanne Enoch

V knize se toho zase až tak moc neodehrává. Sullivan jde sice sem tam vyloupit nějaký ten dům, ale jinak se poctivě věnuje výcviku Isabeliny kobylky Zefiry. Při té příležitosti si oba hlavní hrdinove vyměňují (nejen) žhavé pohledy a trochu se i hádají. Překvapila mě velmi tolerantní Isabelina rodina.
Ničím zvláštní, trochu rozvleklý román.

23.09.2019 4 z 5

Dopisy do minulosti Dopisy do minulosti Judith O'Brien

Propojení časových pásem bylo zajímavé, i když těch dopisů do minulosti zase tolik neodešlo.

Líbilo se mi:
+ popis osob a událostí z doby občanské války
+ cestování v čase

Nebyla jsem nadšená:
- nadpozemská krása hlavních hrdinů (počítala jsem s tím, že Margaret bude i v minulosti sama sebou - i v nedokonalém těle)
- extrémní Ashtonova oblíbenost - kam přišel, tam ho všichni milovali - dokonce i nepřítel
- závěrečná část knihy odehrávající se v cizině

03.09.2019 4 z 5

Zoufalé vévodkyně Zoufalé vévodkyně Eloisa James

Nevím, čím to je, ale kniha se mi nečetla plynule. Často jsem se musela v textu vracet, abych pochopila, kdo co komu říká. Buď je tak kostrbatý překlad, nebo jsem se na četbu dostatečně nesoustředila.
Klady:
+ vtipné Robertiny glosy na poezii jejího otce
+ vztah Roberty a Damona
+ Teddy
+ celkově (morálně) uvolněná atmosféra tehdejší společnosti

Zápory:
- nedokončené příběhy dalších dvou párů - snad se jich dočkám v dalších dílech série
- Jemma mi svou frivolností někdy lezla na nervy
- šachy - vím, že je kniha z větší části právě o nich, ale mě osobně zrovna moc nezaujaly

30.08.2019 3 z 5

Ztracená duše Ztracená duše Teresa Medeiros

Ztracená duše je upíry prostoupena dost intenzivně, ale ani tak mě nadpřirozeno (k mému vlastnímu údivu) příliš nerušilo. Vztah prokletého Juliana a Portie je smutný, skoro až tragický, ale přesto moc hezký.

22.08.2019 5 z 5

Jeho vyvolená Jeho vyvolená Gayle Callen

Lady Roselyn Harringtonová a sir Spencer Thornton byli lapeni do sňatkové pasti, vůbec se neznali a oba si v sobě hýčkali nějaký ten nepěkný předsudek vůči tomu druhému. Není proto divu, že vystrašená Roselyn ztratila nervy a doslova utekla od oltáře. O dva roky později je obrovská náhoda znovu svede dohromady na ostrově Wight, kde jsou okolnostmi donuceni dohnat to, co jim před svatbou nebylo dopřáno....pořádně se poznat.
Knížka se čte velmi lehce. Příběh je komorní a tichý. Emoce autorka popisuje úměrně, nemá tendenci tlačit na pilu. Špionážní Spencerova historie se do milostného románu hodí, rušivě nevyčnívá.
Vyprávění se mi líbilo a s čistým svědomím ho můžu dál doporučit.

03.08.2019 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot Teresa Medeiros

Hezký romantický příběh, ve kterém mě nerušila ani pravděpodobná přítomnost upírů.

14.06.2019 5 z 5

Tvůj svůdný dotek Tvůj svůdný dotek Teresa Medeiros

Jsem naprosto nadšená! Tato romance má naprosto všechno, co od červené knihovny očekávám. Svižný děj, vtipné dialogy, dojemné i veselé momenty, sympatickou hlavní hrdinku a sexy hlavního hrdinu. Klidně bych dala těch hvězdiček třeba sedm. :-) Vřele doporučuji.

22.05.2019 5 z 5

Ztracený vévoda z Wyndhamu Ztracený vévoda z Wyndhamu Julia Quinn

Začátek a konec knížky je dobrý, ale prostřední část se docela táhla. V této nudnější části se převážně jen konverzuje, dohaduje, uráží a sarkasticky usmívá. Příklad: Jack se otáže, Grace vybuchne, Jack na ni vrhne svatouškovský pohled, Grace se zlobí, Jack pokrčí rameny, Grace zůstane nechápavě hledět, Jack pokračuje posměšným tónem, Grace popuzeně povzdechne....a tak pořád dokola.
Některé Jackovy poznámky jsou vtipné, ale bohužel ne všechny. Docela líto mi bylo Grace, která se prostě nikdy nemohla zavděčit všem.
Zakončení příběhu bylo sice napínavé, ale ani to nevyvážilo neslaný nemastný prostředek. Chtěla jsem si hned v návaznosti na tuto knížku přečíst druhý díl (Pan Cavendish, jestli se nemýlím), ale protože se vlastně jedná o stejný příběh jen vyprávěný z pozice druhého páru, raději s četbou počkám. Zas takový literární klenot tento román není.

21.05.2019 3 z 5

Otrokyně Otrokyně Johanna Lindsey

Po přečtení anotace jsem měla obavy, že z bitev a rozepří mezi Vikingy a Sasy v této knížce nevýjdeme, ale opak je pravdou. Byla jsem mile překvapená poměrnou mírumilovností děje. Nejlítější boje mezi sebou vedou Kristen a Royce - a to především slovní. I když i pár tělesných sporů se najde. Někdy jsem se trochu ztrácela v momentálních náladách Kristen, která snad ani sama netušila, co konkrétně po Roycovi chce. Nebo to věděla, ale nechápala, že pro Royce není celá situace vůbec jednoduchá.
Lehké čtení s přímočarým dějem a předpokládatelným zakončením.

18.05.2019 4 z 5

Splněný sen Splněný sen Lisa Kleypas

Tato knížka je milým standardem milostné literatury. Téma příběhu není nijak originální, takže průběh Zachariášovy převýchovy má celkem předvídatelný konec. Líbilo se mi, že jednoduchý děj knihy rychle odsýpal a neměl příliš hluchých míst. Na druhou stranu mi přišlo pár věcí krajně nepravděpodobných.
SPOILER: Třeba způsob, jak se dostal Zachariáš ke svému neuvěřitelnému majetku. Podle svých slov nevzdělaný rváč byl schopen vybudovat za velmi krátkou dobu - jen na základě čeho? Svých instinktů? - obrovské impérium, které dominuje skoro celé Anglii. Ale dobře, je to pohádka. :-)
Další věc, která se mi moc nezdá, je ochota lady Holly přestěhovat se k pro ni naprosto neznámému chlapovi. Holly pouze konstatuje, že si prací u Zachariáše jen trochu pošramotí pověst a šup...už s ním bydlí. Vím, je vdova a nežije s ním sama, ale i tak...hm.
Intermezzo s Ravenhillem si podle mě mohla autorka taky odspustit.

Celkově je knížka o.k., ale už jsem četla na podobné téma i lepší. Buď byly vzájemné dialogy vtipnější, nebo to mezi hlavními hrdiny víc jiskřilo....tady je to všechno takové vlažné...

15.05.2019 3 z 5

Půvabná vévodkyně Půvabná vévodkyně Bertrice Small

Poctivě přečteno jen prvních sto stran, potom jsem už stránky přeskakovala. Nebavilo mě neustálé opakování faktu, že Allegra je ta nejnejnejbohatší nevěsta Anglie, a že Quinton má sice velmi modrou krev, ale jinak je chudý jak kostelní myš. Jejich vzájemný vztah mi přišel zvláštně bezkrevný a bez emocí. A to i tehdy, když už by do sebe měli být zamilování.
Kniha je velmi dlouhá...až rozvláčná. Můj šálek čaje to není, ale někomu jinému se jistě líbit může. Možná se příběh jen zrovna netrefil do mojí nynější nálady.

29.01.2019 2 z 5

Ostrov Abandon Ostrov Abandon Jillian Hunter

Celkem hezký příběh, i když na můj vkus obsahoval až moc artušovské mystiky.

28.01.2019 5 z 5

Řeka to ví Řeka to ví Amanda Quick (p)

Klasická romantická "detektivka", ve které hlavní hrdinové - Luisa a Anthony - pátrají po hnusném zločinci, ale také si najdou čas na nějaké to techtle mechtle. :-)

Amanda Quick se v podobných příbězích dost vyžívá, obsahově se její romány s kriminální zápletkou mezi sebou příliš neliší. Na druhou stranu jsou její knihy napsány čtivě, takže když mám chuť na typickou červenou knihovnu, sáhnu po knížkách právě od ní.

27.01.2019 5 z 5

Osud a vášeň Osud a vášeň Linda Lael Miller

Evangeline a Scully jsou tak ctnostní a mravní, že celou zimu, kterou společně tráví v malém srubu, po sobě jen nešťastně koukají a sem tam si vzdychnou. Jejich potlačovaná vášeň je vlastně jediným akčním prvkem příběhu, ale knížka je napsaná tak čtivě, že mi jejich jednotvárný život ani moc nevadil.

Oddechové čtení, které mi připomnělo, jak dobré je mít ústřední topení, tekoucí vodu a splachovací záchod. ;-)

13.01.2019 5 z 5

Dokonalý hřích Dokonalý hřích Kat Martin

Caitlin je na svou dobu opravdu velmi svobodomyslná. Zatímco jsou hrdinky jiných ženských románů nuceny do vdavek už tehdy, když jsou se švarným aristokratem načapány při nevinném miliskování za zaprášenou palmou nebo v blízkém křoví, chodí Caitlin s Randallem na rande naprosto veřejně a dokonce s ním stráví o samotě celý víkend. Na manželství ani jeden nemyslí, takže se jejich cesty po určité době zase rozdělí. Jenže jejich dostaveníčko nezůstalo bez následku...
Příběh není sice zvlášť originální, ale je čtivý a místy dojemný. Prostě ta pravá červená knihovna. :-)

10.01.2019 4 z 5

Odvážné srdce Odvážné srdce Elizabeth Chadwick

Kniha se zaměřuje především na popis událostí souvisejících s bojem o nástupnictví mezi Štěpánem z Blois a Matyldou Anglickou. Historii středověké Anglie v malíčku nemám, takže jsem si několik informací k tomuto tématu musela osvěžit i z jiných zdrojů. Zajímavé je, že hlavní zlosyn Ranulf z Chesteru je skutečná historická postava.
Milostný příběh Renarda a Eleanor byl na můj vkus tak nějak uměle přišroubovaný na skutečnou historickou kostru příběhu. Bohužel mě nepřesvědčil. Renardova neochota se vzdát milenky mi byla krajně nesympatická, stejně tak i jeho celkem vlažný vztah k Eleanor. Hlavní ženské postavy jsem si taky moc neoblíbila.
Dávám tři hvězdy za exkurz do dějin středověké Anglie.

07.01.2019 3 z 5

Zakázané doteky Zakázané doteky Ann Maxwell

Milostný příběh, který je prodchnutý magičnem a nadpřirozenem. Knížka je vlastně taková středověká love story s fantasy prvky. Bohužel na mě bylo těch Poučených už trochu moc...

23.12.2018 2 z 5