Odvážné srdce

Závěrečný díl historicko-romantického příběhu z období válek o královskou korunu v Anglii ve 12.stol. Po skončení křížových výprav v dalekém Orientě se vrací lord Renard FitzGuyon do Anglie, která je zmítána bojem o královskou korunu. Přiváží s sebou krásnou kurtizánu. Mezitím jeho snoubenka Eleanor dospěla v inteligentní a půvabnou dívku, která se musí utkat o jeho lásku... 1. díl Rytíř z Walesu 2. díl Amorův šíp...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20048/odvazne-srdce-20048.jpg 3.931

Ravenstow Trilogy 3.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)

The leopard unleashed, 1992

Kniha Odvážné srdce

Lembac
07.01.2019

Kniha se zaměřuje především na popis událostí souvisejících s bojem o nástupnictví mezi Štěpánem z Blois a Matyldou Anglickou. Historii středověké Anglie v malíčku nemám, takže jsem si několik informací k tomuto tématu musela osvěžit i z jiných zdrojů. Zajímavé je, že hlavní zlosyn Ranulf z Chesteru je skutečná historická postava.
Milostný příběh Renarda a Eleanor byl na můj vkus tak nějak uměle přišroubovaný na skutečnou historickou kostru příběhu. Bohužel mě nepřesvědčil. Renardova neochota se vzdát milenky mi byla krajně nesympatická, stejně tak i jeho celkem vlažný vztah k Eleanor. Hlavní ženské postavy jsem si taky moc neoblíbila.
Dávám tři hvězdy za exkurz do dějin středověké Anglie.

gabca007
28.12.2013

Příběh špatný nebyl, ale Renard mne vyloženě vadil,jeho rozpolcené city k milence a manželce.
Vše snášející a chápající Eleanor doufající v lepší zítřky...
No pro mne to byl pár postrádající vášeň a celkově vzato není to kniha, ke které bych se někdy vracela.

ivuska.nick
13.01.2013

spisovatelku mám velmi ráda, četla jsem všechny její romány až na tento,. zatím se mi ho nepodařilo sehnat. Jestli má někde tento román a chtěl by ji prodat, kontaktujte mě prosím na mailu: ivuska.nick@seznam.cz Díky Ivana

hortenzie
11.01.2013

Od Chadwickové jsem čekala trochu víc. Podle mě to je jeden z jejích slabších románů. Ale číst se to dá - historie, trocha romantiky.

jaja10
08.01.2013

nebyla to špatná kniha, jen na můj vkus více popisování, hodně textu jsem vynechávala, aby to mělo větší spád :-)