Zkrocená láskou

Zkrocená láskou https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1443/bmid_zkrocena-laskou-mkT-1443.jpg 4 150 16

Reid Family série

Ophelia Reidová je mimořádně krásná dívka, která ráda vyvolává skandály. Poté co zruší zasnoubení s markýzem MacTavishem, rozhodne se vrátit do Londýna a sama si vybrat manžela. Na cestě domů se jí ale přihodí něco nečekaného... Raphael Locke, nejžádanější muž v Anglii, začne Ophelii v okamžiku, kdy ztrapní jeho přítele MacTavishe, nenávidět. Přesto se s ním vsadí, že dívku dokáže převychovat. Ophelii přepadne a odveze ji na venkovské panství. Lekce slušného chování začnou brzy nést ovoce. Když se Ophelia vrátí do Londýna, nabídky k sňatku se jen hrnou. Až tehdy Rafea napadne, že se do dívky zřejmě zamiloval...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Devil who tamed her , 2007

janqa410
14.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Zpočátku jsem byla z děje trošku rozčarovaná, ale to trvalo jen do chvíle, kdy Rafael Ophelii unesl. Pak už se děj pěkně rozvíjel a mě začal opravdu bavit. Celou tu dobu jsem si říkala, jak to asi tak dopadne, zůstane Pheli opravdu mrcha? No jasně že nezůstala, ikdyž se snažila o tom Rafa přesvědčit. A závěr knihy, tak to byla bomba. Nehoda s kočárem byla něco, co jsem nečekala a vnesla do děje více napětí. A jsem ráda, že o miminko nepřišli, ale co mě dojalo nejvíc? To, když se probrala a seděl u ní její otec a plakal, to se hrdlo stáhlo i mě. Příjemné letní čtení.

Lembac
11.10.2019 2 z 5

V prvním díle série Reid Family vědomě ničila sobecká a manipulativní Ophelie životy jiných lidí. Proto jsem byla zvědavá, jak ji v této knize autorka polidští. Bohužel si myslím, že se polepšení potvory moc nepovedlo. Důvody jejího prohnaného chování nebyly vysvětleny přesvědčivě. Její konání bylo zlehčováno a omlouváno. Vliv jejího otce mi přišel přehnaný a jeho motivace nelogická. Vždyť byl sám vévoda, tak do jakých vyšších vrstev chtěl svou dceru proboxovat?

Raphael byl celkem kladný hlavní hrdina. Jen mi přišla trochu úsměvná "léčebná kúra", kterou Ophelii jako psycholog-amatér naordinoval. Hlavně terapie sexem mě rozesmála.
Knížka je obsahově průměrná, ale čtivá (a naštěstí relativně krátká).

RADIN
05.07.2017 2 z 5

Dá sa povedať,že na knihe ma vlastne nič nezaujalo,ale čítať sa dá.

pegasek
10.03.2017 4 z 5

Pohodové čtení :-)

dudunka
25.01.2017 5 z 5

Krásná oproti předchozímu dílu se tato povedla! :-)

jaja10
11.09.2016 4 z 5

Pěkné a příjemné čtení

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Tak u této knížky jsem byla zvědavá, jak to s hrdinkou dopadne, sice jsem tušila konec, ale vůbec jsem se nenudila.

ovpana
12.06.2015 3 z 5

Hezké a příjemné počtení.

pajka0071
12.06.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila, krásný příběh a dobře čtený autorčin styl psaní. Určitě si od ní přečtu více knih.:)

Aracely
18.02.2015 4 z 5

Budu za tu ,, zlou " a dám 4* :-) Kniha se mi líbila, byla čtivá, ale na plný počet to není... Pěkné a nenáročné čtení .

jaja1989
27.05.2014 5 z 5

moooooc se mi libi, super kniha

PomněnkaPrvní
06.03.2014

Příběh nemastný, neslaný. V prvním díle autorka Ophelii vylíčila jako zákeřnou drbnu, nyní se snaží ji ukázat v lepším světle, prý měla špatné dětství, proto se chovala, jak se chovala. Motivy a charakter Raphaela jsou vykresleny dost slabě. Celkově se dá řict, že paní Lindsey umí mnohem líp.

miruska1
09.07.2013 5 z 5

Tato časť bola zo serie naj,pačila sa mi. Ale aj ostatne časti su dobre.

liletka_a
24.03.2013 5 z 5

Tato kniha je první, co jsem od autorky četla. Hned od začátku jsem si zamilovala jak autorku, tak knihu. Rozhodně se mi líbil více druhý díl. Phelie a Rafe mě bavili celou knížku a nádherně to mezi nimi jiskřilo. Stojí za přečtení.:)

Kaety
28.12.2012 4 z 5

Kniha se mi líbila, po přečtení shledávám, že je lepší než další díly série Markýzův dědic a Dareba.
Kniha se četla lehce a je zde více romantiky, než v předcházejících knihách této série.

Elisa.Day
26.01.2012 4 z 5

Samozřejmě nic duchaplného, rozhodně to není kniha, jejíž četba by byla bůhví jak silný zážitek, ale zrovna na něco takového byla nálada a četlo se to vlastně dobře (a to i přesto, že jsem ji četla v originále), takže proč ne...

romance historické romance

Johanna Lindsey