Lana33 Lana33 komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Kniha me upoutala uz svoji obalkou. Po otevreni knihy a prectenych prvnich par vetach jsem nemohla knihu pustit z ruky ani hlavy. Silny pribeh, ktery ve vas proubouzi emoce vseho druhu, bez hluchych mist a s ohromujicim osobnim doslovem.
Silnejsi knihu jsem v posledni dobe necetla. Tleskam a obdivuju vsechny zeny, ktere si necim takovym dokazaly projit.

30.09.2018 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Prijmne cteni. Knihu jsem precetla na jeden zatah, byla zabavna,cist ji pro me bylo skvelym odpocinkem. Za me 5 hvezdicek.

23.08.2018 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Knihu jsem si pořidila, abych neustále nečetla detektivky, thrillery a podobně. Čekala jsem přeslazenou romanťárnu, ale kniha mě velmi překvapila. Kniha je vtipná, sem tam napínavá a občas se zamyslíte a říkate si: "ale no tak", ale ve skrytu duše vyhlížíte happyend, bez kterého by to nešlo.
Knihu jsem přečetla na jeden zátah, kniha mě bavila, ikdyž už nejsem věková skupina, na kterou kniha míří :)
Za mě super oddechovka!

23.07.2018

Počátek Počátek Dan Brown

V novém díle se již známý profesor Langdon vydavá opět za dobrudružstvím, které je svým tématem velmi aktuální. Setkáváme se s rozporem mezi vědou a náboženstvím, které je líčeno velmi poutavě. Jak už jsem tu několikrát četla, kniha není nejakčnějším dílem autora, nicméně je velmi současná. Velmi se mi líbí, že Brown vyúžívá začlenění různých biologických tezí, technických poznatků i detailních popisů míst bez mystifikace čtenáře.
Kniha je poutavá, nicméně se neustále opakuje stejný styl všech autorových knih s RL - navození problému, tragédie, únik s atraktivní ženou, obvinění Langdona, prchání a pronásledování, velké odhalení.
Tentokrát zde byl i nastíněn problém s umělou intelgencí a celkově toto nové téma mělo osvěžující nádech.
Na druhou stranu si říkám, že by to bez toho klasického "brownovského" děje nebylo ono :)
I přesto - skvělá kniha jako vždy.

08.07.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Z hlediska stylu psani je kniha dokonala. Ikdyz se dej strida a je slozen z ruznych obdobi,tak je vse skvele vysvetleno a nepusobi to vubec rusive.
Kdyz se zamerim na dej, tak..uf...nikdy jsem necetla knihu, ze ktere by mi bylo tak smutno, ze ktere bych se bezmoci nemohla nadechnout..a to jsem byla pouhy ctenar. Kniha ma opravdu az zvlastni moc nad ctenarem, velmi na nej zapusobi a zanecha v nem stisnene myslenky po dlouhou dobu. Ikdyz mi je z knihy smutnu, rada si ji znovu prectu.
Jeste ted mi tece slza po tvari...

16.05.2018 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Na muj vkus jsem cetla knihu az moc dlouho (nemela jsem bohuzel cas), ale verim, ze kdybych si cas nasla, tak prectu knihu na dva zatahy. Kniha mela pozvolnejsi rozjezd, ale finish byl o to lepsi a skvele napsany. Prolinani pribehu s pribehy z minulosti, s myslenkami postav i s neustalou depresivni pritomnosti vyprahle Australie vykresluji celistvost pribehu a me tudiz v knize nic nechybelo. Uz se tesim az si prectu dalsi knihy autorky.

28.04.2018 5 z 5

Léčitel Léčitel Antti Tuomainen

No..že bych byla z knížky nějak odvařená, to se teda říct nedá. Myšlenka zajímavá, téma neohrané, nicméně kniha nemá šťávu. Reference na obálce knihy mi přijdou zcestné, jakoby k jiné knize. Určité zklamání dovršuje i přímočarost a neosobnost hlavních postav. Za nápad dávam jednu hvězdu, víc ani ťuk.

18.03.2018 1 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Nekdo tu pise, ze ta kniha je pro ne zklamanim, ze to neni typicky Kepler a podobne. Ja jsem s tim pocitala, pac jsem si to precetla na obalce a musim rict, ze se mi libi vsechny Keplerovi knihy.
Playground me chytla hned od zacatku. Nebyla jsem schopna ji odlozit, dokud jsen nedocetla posledni slova. Kniha mela spad, zajimavou zaplatku a hlavne tema, ktere neni obvykle. V deji jsem se neztracela, vsechno melo logicky sled a navic spoustu zajimavych postav. Psychologie jednotlivych postav pro me udelala z knihy jedinecny zazitek. Podle me tato kniha stoji za precteni.
Vsichni kteri tvrdi, ze jsou zklamani a ze cekali typickeho Keplera, by se meli zamyslet nad tim, zda jsou vubec ochotni prijmout jiny styl Keplera. Ja obdivuji snahu autoru, se kterou se vrhli do tohoto dila.

04.03.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Do poloviny knihy jsem se nemohla pořádně začíst. Neustále jsem přemýšlela, jaký je ve skutečnosti autorův záměr. Absolutně mě štvalo, že hrdinčina nedávná minulost s Leonem byla vysvětlena dost vlažně a přesto tam hrála utčitou roli. Body ale dávám za popis událostí z "onoho" léta, to bylo opravdu velmi povedené. Ke všemu jsem v první půliknihy nějak nemohla vystát hlavní hrdinku a to jsem se o ní vlastně ani nic moc nedozvěděla.
Nicméně od druhé půlky knihy to mělo spád, akci a dalo se to číst. Od nějaké 150. strany jsem nebyla ochotná dát knihu z ruky. Vera mi najednou přišla sympatická a obraz celý její rodiny byl dost pošramocený. Myšlenka rodiny poznamenaná ztrátou syna a bratra je najednou braná z jiného úhlu, ale velmi poutavě.
Konec mě velmi překvapil - tedy něco jsem očekávala, ale úplné rozuzlení a detaily mě trošku šokovaly.
Knihy hodnotím nakonec 5 hvězdami, bylo tam všechno, co jsem chtěla - akce, drama, vztahy a nakonec i trocha té romantiky.

03.02.2018 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Kniha, která mě od začátku chytla. Velmi dobře napsané, nic se tam sáhodlouze a zbytečně nepopisuje jen proto, aby to dalo 1000 stran. Děj příjemně frčí, má to spád, jedním slovem super.

15.01.2018

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Po přečtení tohoto dílu jsem ještě nadšenější než u dílu předchozího. Tato kniha měla spád, neustále jsem musela hltat další a další stránky. To co bylo již v předchozím díle perfektně napsáno je v tomto díle použito se stejným efektem a časté střídání jednotlivých postav je příjemné a přirozené.

Tato kniha mě opravdu mile překvapila. I když jsem v prvním dílem měla rozporuplné pocity ze Sebastiana, tak se mi v tomto díle právě tento egoista nějak dostal pod kůži a přála jsem mu, aby ho měl aspoň někdo rád. Za mě 5 hvězd.

10.08.2017 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Překvapivě skvělá kniha. Velmi mile mě překvapilo, že autoři dokázali propojit současné i minulé životy postav, aniž by to působilo rušivě.

Postavu Sebastiana jsem zároveň nesnášela i milovala. Konec knihy mě naprosto dostal, i přesto, že jsem si poměrně brzy myslela, kdo by mohl být jeho dítětem. Děj ubíhal přiměřeným tempem. Kvalitní čtivo.

31.07.2017 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Po trošku zmateném začátku a směsicí různých postav mě kniha mile překvapila. Nejvíce mě bavili pasáže, ve kterých se popisoval příběh Nobodyho. A při vyprávění Semiry mi doslova běhal mráz po zádech.
Hodně milé překvapení.

20.07.2017 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Kniha je zajimava - to ne ze ne - ale prislo mi, ze se autor snazi ve druhe pulce knihy ctenare za kazdou cenu rozbrecet a neco mi tam proste chybi.
Nicmene se mi libil vyvoj vztahu mezi Johnem a jeho otcem. Kniha je celkem okay.

04.07.2017 3 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Kniha ve me dokazala probudit rozpolcenost a neustale me nutila zamyslet se nad podivnym Hmyzounem. Brzo jsem si nejakym zpusoben dokazala odhanout, kdo je nejvetsim zlounem, kdo by za tim mohl stat, ale ani ve snu me nenapadlo, kdo vsechno je do zapekliteho pripadu zapojen. Konec byl velkym prekvapenim. Jako vzdy ve me Deaver probudil touhu sahnout po dalsi knize ze serie. Tento autor rozhodne vi, jak zaujmout ctenare.

18.06.2017 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Knížka, která umí vtáhnout do děje. Překvapivé rozuzlení a zajímavý příběh jen podtrhují celkový dojem z knihy, který je více než příjemný. Za osobnost vraha dávám 5 hvězd.

10.06.2017 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Ze začátku mě kniha nebavila, občas jsem se ztrácela mezi Melanií a duší, ale od druhé čtvrtiny mě knížka chytla a já musela číst dál. Velice se mi líbil vnitřní boj mezi Melanií a Poutnici, který ve výsledku přerostl v něco nečekaného. Velice povedené sci-fi.

13.04.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po pauze, kterou jsme museli preckat bez Joony, tu je dalsi pribeh. Rozjezd je trochu pozvolnejsi, teroristy bych do toho nezatahovala vubec, ale kniha byla velice ctiva a mela spad. Opet jsem se nedokazala od knihy odtrhnout, dokud jsem neotocila posledni stranu. Joona ani ve vezeni nezahali a je porad v bezvadne forme, skoda, ze zde vice nespolupracuje se Sagou. Hodnotim jako velice povedeny dil!

22.03.2017 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Rhyme je velice neobvykle volený hrdina, který i přes svůj handicap skvěle využívá svůj mozek a instinkt. Velice se mi líbí myšlenka propojení geniální a egoistické mysli. Popis některých scén byl pro mě až moc dobře představitelný (bohužel nebo bohudík?). Nicméně se mi líbí tento neotřelý příběh "vysloužilého" detektiva. Rozhodně si ještě něco o Rhymeovy přečtu.

15.03.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po té, co jsem asi v polovině chtěla knihu odložit, jsem nakonec ráda, že jsem ji dočetla. Rozjezd je poněkud zdlouhavý, občas jsem se v ději zamotala, ale rozuzlení celé knihy mě dostalo. Jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Až po přečtení knihy mi do sebe zapadly všechny naznačené souvislosti a ucelila jsem si celkový dojem z příběhu. Za celou dobu by mě nenapadlo, že "záporákem" bude zrovna postava, do které bych to v nejmenším neřekla.
V první půlce knihy bych dala dvě hvězdy, díky konci musím dát 4.

27.02.2017 4 z 5