Lady Jane Lady Jane komentáře u knih

MMS - Průvodce návratu ke zdraví MMS - Průvodce návratu ke zdraví Jim Humble

S mms mám skvělé osobní zkušenosti a nedám na něj dopustit. Upřímně nechápu, proč se k tomuto tématu mají potřebu vyjadřovat lidé (viz. uživatel lyriq níže), kteří nejenže žádnou vlastní osobní zkušenost nemají, ale ani se neobtěžovali si přečíst alespoň jednu knihu od Jima Humbleho nebo Andrease Kalckera a snažit se pochopit, o co se vlastně jedná a jak to funguje. Lékaři a biochemici, kteří s mms pracují musí být zřejmě naprostí pitomci. To, že veškeré "léky", které produkuje farmaprůmysl jsou vyráběné z ropy, nemluvě o sajrajtech obsažených ve vakcínách, kritikům nedochází. Užívání mms zcela zásadně ohrožuje samotnou existenci farmaprůmyslu. Každého volba, jestli chce být zdráv, nebo doživotně podporovat parazity vyrábějící a distribuující jedy.

28.10.2023 5 z 5

Ohňová země Ohňová země Pascal Engman

Tohle byla moje poslední kniha od švédského autora. Je otřesné, co se se Švédskem stalo. Bezuzdné pouliční násilí, války gangů, vraždy za bílého dne už Švédi vnímají jako něco normálního a bohužel se to promítá i do veškeré literární tvorby, kdy se to jen hemží postavami, které se jmenují Ahmed nebo Mohamed, zřejmě typická švédská jména současnosti. Při slově integrace mi už vstávají vlasy. Čekala jsem, že se autor bude více věnovat historii a případně současnosti německé enklávy Dignidad v Chile, ale toto téma není v knize nijak detailněji rozvedeno, je pouze dílčí paralelní součástí hlavního příběhu odehrávajícího se ve Švédsku. Hromady mrtvol, zástupy imigrantů a zločinců z celého světa, šílené násilí a naprosto nesmyslné ničení lidských životů. Sbohem, švédská literaturo.

25.06.2023

Miserere Miserere Jean Christophe Grangé

Naprosto skvělé čtení. Autor má úctyhodné znalosti novodobých dějin a stejně jako ve svých ostatních románech (vyjma Černé linie) staví příběhy a zápletky na skutečných historických událostech a postavách a umně prolíná minulost se současností. Příběh románu je inspirován skutečnou kolonií Dignidad, německé enklávy na území Chile, kterou zde založil v 60. letech bývalý nacistický lékař, pedofil Paul Schäfer, z kterého se stal po válce náboženský fanatik a část jeho příběhu je v knize též popsána více méně autenticky. Během Pinochetova režimu se v kolonii mučili a vraždili nejen političtí vězni, nějakou dobu zde ve svých experimentech pokračoval i doktor Mengele a docházelo zde mimo jiné k masivnímu zneužívání malých dětí. Autor rozvinul zajímavý fiktivní příběh o tom, jak se to s kolonií a jejím vůdcem třeba mohlo vyvíjet v průběhu let dál, kdyby po skončení Pinochetovy diktatury nebyla její činnost ukončena a společnost na základě prezidentského dekretu rozpuštěna, Paul Schäfer nezmizel v Argentině a následně po letech neskončil za mřížemi. Mě kniha nadchla a pokud má někdo rád historii, zde ji dostane "zabalenou" do akčního a napínavého příběhu. Vřele doporučuji !! Dílem zajímavý a dílem děsivý je skutečný příběh kolonie Dignidad, který se zároveň stal předlohou pro stejnojmenný film, který rovněž stojí za zhlédnutí a který tímto rovněž doporučuji.

02.06.2023 5 z 5

Pohrobci zla Pohrobci zla Nicolas d'Estienne D'Orves

Kniha se mi líbila i přesto, že tématu Lebensbornu se dotkla spíše jen okrajově. Po trošku těžkopádnějším a pomalém "rozjezdu" se začal odvíjet vícevrstevný příběh odehrávající se v několika časových osách, které se mezi sebou protínají a proplétají, přibývá akce i napětí až do vcelku fantaskního konce, kdy autor hodně popustil uzdu své fantazii, přestože v příběhu se objevují reálné události i postavy nedávné historie. Ale proč ne? Spousta nacistických výzkumů a objevů zůstala světu skryta a je otázkou, čím všīm se zabývali napřīklad významní nacističtí vědci přesunutí do USA po skončení války v rámci projektu Paperclip. Za mě zdařilá fikce nejen na téma, čím vším by se možná zabýval jeden z významných Hitlerových vizionářů Otto Rahn, kdyby nespáchal sebevraždu ještě před začátkem války a kdyby upřednostňoval ženy namísto mužů.

12.05.2023 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Kdysi dávno jsem viděla film a líbil se mi, i když jsem si už moc nevybavovala, o čem přesně byl...na knihu jsem narazila letos náhodou v jednom maličkém nádražním knihkupectví při čekání na vlak a koupila ji a rozhodně nelituji...za mě naprosto famózní mrazivý příběh, který mě úplně pohltil a od kterého jsem nebyla schopna se odtrhnout, dokud jsem ho nedočetla...zdánlivě nesouvisející události z dávné minulosti se začínají proplétat se současností a dohromady skládají šokující mozaiku a odhalení...jedna z nejlepších knih tohoto žánru, které jsem četla...na film jsem se poté podívala znovu a musím bohužel konstatovat, že dějově byl "vykuchán" natolik, že knize nemůže konkurovat ani v nejmenším a nezachránili to ani pánové Jean Reno a Vincent Cassel...

14.12.2022 5 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Forsyth v té nejlepší kondici, skvělá akční literární fikce na základě skutečných historických událostí, za sebe si knihu dovolím postavit na piedestal vedle mého milovaného Šakala. Kniha by rozhodně neměla uniknout nikomu, koho téma zločinů (a zločinců) nacismu a jejich (ne)potrestání zajímá. Realita je poněkud jiná než školní osnovy dějepisu...za zhlédnutí stojí rozhodně i film s Johnem Voightem natočený podle knihy, i když obsahově je bohužel o dost chudší, kniha je prostě kniha ;)

11.12.2022 5 z 5

Mizerové Mizerové John Connolly

První kniha od autora, Hněv andělů, která se mi dostala do ruky, byla ze série o Charliem Parkerovi a jelikož se mi moc líbila, přečetla jsem Vlka v pasti a Píseň stínů, které se mi líbily ještě víc. Pak jsem sáhla po knize Na ostří nože, kterou jsem dočetla tak nějak "na sílu", protože se mi chvílemi zvedal žaludek a měla jsem pocit, že mi krev kape i ze stropu. Ale dala jsem Connollymu ještě šanci a zkusila tuhle knihu, což byla naprostá trefa vedle. Po zhruba třetině jsem ji odložila definitivně, bylo to tak odporné a hnusné, že se to prostě dočíst nedalo, kdybych měla kamna, asi bych ji do nich rovnou strčila. Číst tohle může snad jen člověk trpící nějakou duševní poruchou.

11.12.2022 1 z 5

Na ostří nože Na ostří nože John Connolly

Na mě to byla už trochu moc velká řezničina...

11.12.2022

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knihu jsem, i přestože má necelých 300 stran, četla poměrně dlouho...byl to naprosto příšerný, výborně a velmi sugestivně napsaný příběh, který jsem si musela pokaždé dávkovat po pár stránkách, abych se tím chorým lidským zlem úplně nezahltila, tenhle psychopat byl opravdu extra třída... ;)

01.01.2019 5 z 5

Quentin Tarantino Quentin Tarantino Jim Smith

Quentina Tarantina miluju, jeho styl je naprosto originální a nezaměnitelný,má jedinečný smysl pro humor a projdou mu věci, které by opravdu nikomu jinému neprošly. Čtení o jeho životě bylo pohodové a příjemné, stejně jako jeho život od jeho narození až do dospělosti. Žádná traumata, násilí nebo zneužívání v rodině a z toho pramenící frustrace v dětství a následně i v dospělosti. Dítě, které mělo sice velmi mladou, ale velmi milující a praštěnou matku a hlavně možnost věnovat se s láskou tomu, co ho bavilo. Pro mě příjemné oddechové čtení , díky kterému jsem měla možnost nahlédnout do Tarantinova soukromí i zákulisí jeho filmové tvorby. Quentin mě prostě baví ;)

11.12.2018 5 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Za mě bezkonkurenčně nejlepší Forsythův román, ve své kategorii nepřekonané a nepřekonatelné dílo.

12.11.2018 5 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Tuhle knihu zapomněl jednoho večera někdo z hostů v baru, kde jsem pracovala a jelikož si ji nikdo nevyzvedl, vzala jsem si ji a pustila se do čtení...dotyčnému jsem dodnes nesmírně vděčná, protože vyprávění příběhu lékařky Adélie mě naprosto uchvátilo...díky této knize jsem následně propadla četbě historických detektivních románů... styl psaní paní Franklinové mi bez výhrad "sedl" a následně jsem přečetla všechno,co napsala...s Adélií jsem se těžko loučila a asi nejvíc ze všeho mě mrzí, že autorka tak úžasných historických příběhů už bohužel nežije...mohu jen vzkázat aspoň vřelé díky za překrásné čtenářské zážitky :)

12.11.2018 5 z 5

Hlava nehlava Hlava nehlava Augusten Burroughs

Knihu jsem dostala kdysi jako dárek od kamarádky a jsem jí velmi vděčná, protože jsem se neskutečně pobavila...ani se mi nechtělo věřit, že tohle je opravdu něčí skutečný příběh...někdo jiný by mohl tohle téma zpracovat jako těžké depresivní drama, ale autor ho pojal s velkým osobitým humorem a nadhledem a jsem přesvědčená, že příběhem o svém poněkud netradičním dospívání pobavil zástupy čtenářů na celém světě...film natočený podle knihy stojí za zhlédnutí ;)

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Pecka!!! Moje první kniha autora, ale rozhodně si mě získal do svého fanklubu ;)

10.11.2018 5 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Příběh o tom, jak se během chvíle...kdy z prosté a přirozené zvědavosti a touze zjistit, kdo vlastně jste, uděláte jedno chybné rozhodnutí a spustíte tím lavinu nevratných událostí...od samých kořenů změní život nejen váš, ale i životy všech lidí kolem vás a na světlo jsou vytaženy nejen věci, které měly raději zůstat spát, ale i emoce, o kterých by se jinak nikdy nemluvilo, protože byly léta zakryty rouškou rodinné přetvářky, i když nakonec tato katarze naopak mnohým prospěla...moc se mi to líbilo, určitě si od autorky přečtu i něco dalšího ;)

Tma Tma Bernard Minier

Z trilogie se mi Tma líbila nejvíc...bylo to tak "neuvěřitelně zběsilé", že jsem nebyla schopna přestat číst...s Christine jsem opravdu upřímně soucítila, připadá mi naprosto nepředstavitelné být vystaven tak brutální psycho-šikaně, kdy vám někdo rozbombarduje život až do samých základů, dostane vás na samé dno, téměř všechno vám vezme, zbytek rozdupe a zničí, pokusí se vás připravit o zdravý rozum a ve finále i o holý život...ale, zaplaťpánbůh, člověk v krajních situacích extrémního ohrožení a kdy už nemá co ztratit, dokáže zmobilizovat své síly a pak se můžou dít věci...jak by řekla teta Kateřina ze Saturnina..."kdo jinému jámu kopá..." ;) Velmi kvalitní román ve své kategorii, vřele doporučuji!!

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Skvělá kniha o tom, jakou nesmírnou mocí manipulovat s lidmi disponuje zlá a chorá mysl psychopata a čeho všeho je schopen pro svůj profit a pro svou šílenou zábavu...kdo měl někdy tu čest někoho podobného potkat, toho bude kniha určitě bavit ;)

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Mně se kniha velmi líbila...detailně propracovaný příběh o tom, jak bravurně dokáže svědomí a výčitek prostý psychopat využít jakýchkoli prostředků k naprostému ovládnutí a zmanipulování vašeho života a udělá z vás poslušnou, rezignovanou loutku a vmanévruje vás tam, kde vás chce mít pro svůj egoistický prospěch a zvrácené potěšení...není šance se ubránit a na únik můžete rovnou zapomenout...film drží v celku na úrovni krok s knižní předlohou ;)

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Poslední díl uzavírá trilogii v rámci možností s "dobrým koncem", pokud se to v případě takového tématu dá říct...náročné čtení o otřesných a zvrácených věcech, které se bohužel dějí, očima obětí a jejich nelehké cestě zpět do normálního života z traumatizované rozštěpené mysli...

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Druhý díl trilogie jsem přečetla hned po prvním dílu, protože příběh plynule navazuje a i přesto, že to je velmi těžké a hutné čtení o samém dnu lidské zkaženosti, jsem chtěla vědět, jak se bude příběh dál vyvíjet. Chvílemi se člověku nechce ani věřit, jakého odporného hnusu jsou někteří lidé schopni a bez výčitek dokáží pro své zvrácené uspokojení ničit životy nevinných bezbranných dětí, které se, pokud přežily, musejí po zbytek svých životů potýkat s nepopsatelnými traumaty...