Ladiva Ladiva komentáře u knih

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Vcelku zábavný príbeh, ktorý sa dobre a ľahko číta. Páčila sa mi snaha autorky ukázať, ako veľká časť dnešnej mladej generácie podlieha pozlátku sociálnych sietí a snaží sa svoj život "napasovať" a prezentovať podľa vyhliadnutej šablóny virtuálneho sveta.

21.02.2018 3 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Kniha sa ľahko číta a hneď od začiatku zaujme. Sľubne rozbehnutá zápletka však v poslednej tretine akoby stratila dych a autorka to celé už iba ukončila. Aj napriek tomu to bolo príjemné a oddychové čítanie so sympatickou hrdinkou.

07.01.2018 3 z 5

Po stopách časov zašlých, dávno minulých Po stopách časov zašlých, dávno minulých Zoltán G. Meško

V podtitule knihy označil autor svoje dielo ako ságu ôsmich storočí rodiny spod Choča na Orave, avšak najväčšia časť je venovaná životu rodiny v Košiciach medzi dvoma svetovými vojnami. Sú to veľmi pútavé spomienky na život strednej vrstvy v Košiciach, videné očami malého chlapca a neskôr študenta, kedy už do životov ľudí zasiahne druhá svetová vojna .Kniha neobsahuje súvislý dej, ani románový príbeh, má dokumentárny charakter a spomienky autora sú doložené aj bohatým obrazovým materiálom. Osloví asi hlavne čitateľov, ktorí mesto Košice dôverne poznajú, i tých ktorí si radi prečítajú niečo o spôsobe života za prvej republiky na východe Slovenska.

28.12.2017 4 z 5

Samotný historický príbeh o Anne Boleynovej je fascinujúci a keď som čítala, ako ho autorka literárne dotvorila, tak mi napadlo: "áno, takto nejako to mohlo byť aj v skutočnosti".

15.12.2017 4 z 5

Modrá hvězda Modrá hvězda Jan Guillou

Mierne ma sklamalo, že autor vrátil dejovú líniu späť k roku 1941. Opäť sledujeme vojnové roky, ale tentokrát z pohľadu Johany Lauritzenovej - predstaviteľky mladej generácie Lauritzenovcov. Príbeh je to, nepochybne, zaujímavý, ale ja by som radšej čítala, ako sa vyvíjali osudy rodiny v povojnovom období.

15.07.2017 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha pomerne vychválená, čakala som preto viac. Až tak ma neohúrila a záver bol dosť predvídateľný.

18.05.2017 3 z 5

Prázdná místa Prázdná místa J. M. Köhler

Výborná detektívka. Veľmi pútavá, napínavá a výborne vypointovaná. Predmetom pátrania sú veľmi ťažké zločiny a napriek tomu nie je dej vulgárny a nelejú sa z neho potoky krvi. Po severských detektívkach je české prostredie osviežujúcou zmenou. Rada by som si v budúcnosti od autora opäť niečo prečítala.

11.02.2017 5 z 5

Slavičí píseň Slavičí píseň Fiona McIntosh

Ľúbostný príbeh rámcovaný udalosťami 1.svetovej vojny, ma sklamal. Silnou stránkou románu je práve tá jeho časť, ktorá sa odohráva počas vojny a kde autorka na príbehoch mužov i žien poukazuje na jej krutosť a nezmyselnosť. Ľúbostný vzťah , ktorý tu vzniká medzi hlavnými postavami sa takmer okamžite mení na sladkobôľny príbeh, kde hlavné postavy iba vzdychajú a zdĺhavo filozofujú o láske a vzájomnom odlúčení a stretnutí. Pre seba túto knihu hodnotím ako sklamanie a tri hviezdičky dávam za to, že sa to aspoň dalo čítať.

07.02.2017 3 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Tretí diel je vyvrcholením celej dejovej línie. Dobre napísané veľké finále, v ktorom je naznačené možné pokračovanie príbehu. Zatiaľ však všetko dopadlo dobre, tajomstvá boli odhalené a hrdinovia našli (na chvíľu) kľud. Kniha sa opäť veľmi dobre čítala, hoci dej bol miestami trochu predvídateľný, ale napriek tomu pútavý. Viem, že séria má pokračovanie, ale ja si v tejto chvíli dávam od nej pauzu.

21.01.2017 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Tvrdili mi, že druhý diel je lepší ako jednotka a je to pravda. Autorke sa podarilo naďalej rozvíjať dejovú líniu a to tak pútavo, že nenudí a udržuje čitateľa stále v napätí. Pozitívne hodnotím aj fakt, že "neutopila" dej vedľajšími dejovými líniami a rôznymi odbočkami z deja. Fakt sa teším, že mám k dispozícii hneď aj tretí diel.

19.01.2017 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Veľa paralelných dejových línií, ktoré sa vzájomne splietajú a rozplietajú, veľa malých aj veľkých postáv, ktoré sa mi občas zamotali, ale celé je to úžasné, úžasné, úžasné.

06.01.2017 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Také milé, romantické čítanie. Autorka mala zaujímavý nápad (hoci pripomenulo mi to svojho času populárne reality show, v ktorých si milionár hľadal nevestu). Pre mňa to bola taká príjemná "oddychovka" na vyvetranie hlavy, ale keby som bola vo veku s koncovkou "-násť"tak by som ten príbeh vášnivo prežívala.

31.12.2016 3 z 5

Věčné mládí Věčné mládí Alix Girod de l´Ain

Milá a vtipná kniha, s ktorej hrdinami sa skôr stotožní stredná generácia. Duša je mladá, ale telo neúprosne starne a vy ste valcovaní predstavou, že úspešní môžu byť iba tí mladí, krásni a sexy. Kniha sa číta príjemne, v strede sa mi zdala trochu rozvláčna, ale záver bol svieži a vtipný. A je pravda, že životné skúsenosti a charizma môžu byť viac ako tvár bez vrások a vypracované telo.

26.10.2016 3 z 5

Fulmaya Fulmaya Dorota Nvotová

Dorota píše veľmi pútavo, hoci používa, na mladú ženu, až príliš drsný jazyk. Veci okolo seba vníma v prvom rade srdcom a až potom rozumom, čo je na nej sympatické. Zážitky z trekov opísala sugestívne a rozhodne by si to mali prečítať tí, ktorí o takej ceste uvažujú. Kniha sa končí v podstate šťastne, ibaže dnes je to už zase všetko inak.

20.10.2016 4 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Ako námet to nebolo zlé, ale príliš ma to nebavilo. Knihou som sa ,aspoň zo zotrvačnosti, prehrýzla, ale sľubovala som si od nej viac, než mi poskytla.

24.09.2016 3 z 5

Tajný mandarín Tajný mandarín Sara Sheridan

Podľa popisu som čakala zmes romantiky a dobrodružstva. Nakoniec tam bolo viac dobrodružstva, ako romantiky. Príbeh bol veľmi zaujímavý vďaka reáliám Číny 19.storočia. Ženská hrdinka Mary mi celkom nesedela.

04.09.2016 4 z 5

Úterní ženy mezi bylinami a řepou Úterní ženy mezi bylinami a řepou Monika Peetz

Aj tretí diel sa príjemne čítal a aj zabavil, ale zdal sa mi slabší, ako predchádzajúce dva diely.

30.08.2016 4 z 5

Ve službách krále Ve službách krále C. C. Humphreys

Jack Absolute mi pripadal ako James Bond 18.storočia. Príbeh má otvorený koniec, možno si autor nechal zadné vrátka pre prípadné pokračovanie. Nečítalo sa to zle, ale ani jedným dychom.

22.08.2016 3 z 5

Němá dívka Němá dívka Hans Rosenfeldt (p)

Tento diel ma trochu zaskočil. Kam až autori dovedú príbehy vyšetrovateľov ? Sebastian je ešte nevyspytateľnejší ako v predošlých dieloch a pomaly už každý z vyšetrovateľov bol niečím zasiahnutý. Vadila mi aj postava vraha, chladnokrvné vraždy malých detí mi k nej nesedeli. Aj tento diel som ale hltala a už čakám na september a 5.diel.

01.08.2016 4 z 5

Falošná stopa Falošná stopa Jeffery Deaver

Dej knihy začína ako thriller, v druhej polovici sa zmení na detektívku. Pointa je prekvapivá, ale zdala sa mi prekombinovaná.

08.05.2016 4 z 5