Ladiva Ladiva komentáře u knih

Nevesta z Ivy Greenu Nevesta z Ivy Greenu Julie Klassen

Ak sa vám páči séria Historky z Ivy Hillu, nebudete ľutovať ani po prečítaní 3.dielu. Je to veľmi príjemné čítanie určené skôr pre romantické duše. Príbehy hlavných hrdiniek síce romantické sú, ale našťastie nie "presladené" a tak bola kniha pre mňa milým relaxačným čítaním v kulisách anglického vidieka viktoriánskej doby.

02.03.2020 4 z 5

Bod nula Bod nula Jørn Lier Horst

Ani nenadchne, ani neznechutí. Taký priemer.

17.01.2020 3 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Veľmi dobrý námet, z ktorého mohla autorka vyťažiť viac . Spisovateľka sa zamerala hlavne na vnútorné prežívanie hlavnej postavy, jej pocity a pohnútky. Chýbalo mi tam viac reálií zo súdobého života jednotlivých vrstiev vidieckej spoločnosti a aj postava manžela Fleetwood sa mi zdala vykreslená iba veľmi povrchne, hoci v živote hlavnej hrdinky hral veľmi významnú úlohu.

06.01.2020 3 z 5

Na Leopardí skále Na Leopardí skále Wilbur Smith

Čitateľsky veľmi príjemná kniha, z ktorej cítiť, že pán Smith svoju prácu spisovateľa robil nielen zodpovedne, ale aj s veľkým zápalom a láskou. A je to z jeho kníh cítiť. Kniha sa mi nielen páčila, ale podrobnejšie ma zorientovala aj v jeho románoch.

08.12.2019 5 z 5

Králova třetí žena Králova třetí žena Jindřiška Kracíková

Príbeh je veľmi zaujímavý, ale kniha ma zaujala až v druhej polovici deja. Tá prvá sa mi zdala pomerne rozvláčna a neustále som očakávala, kam to bude smerovať. Potom však príbeh začal gradovať až (pre mňa) k prekvapivému záveru. Trochu mi nesadol štýl autorky a starobylé texty, ktoré zaradila do knihy boli síce zaujímavé, ale dej nijak neposúvali. Myslím, že tento príbeh mal oveľa väčší potenciál, ktorý autorka nevyužila.

23.11.2019 3 z 5

Zlaté časy Zlaté časy Anne Jacobs

Príjemná kniha, ktorá sa dobre čítala. Autorka strieda rozprávačov aj časové línie, trochu mi to pripomínalo strih vo filme. Predvojnové roky rodiny na vidieku boli vykreslené až veľmi idylicky. Viac ma zaujala atmosféra Nemecka v 90.rokoch po páde Berlínskeho múru a dopad týchto udalostí na každodenný život ľudí z bývalej NDR.

20.10.2019 3 z 5

Súmrak monarchie Súmrak monarchie Greg King

O udalosti v Mayerlingu som toho prečítala už dosť veľa a toto spracovanie sa mi zatiaľ zdá ako najlepšie. Vidieť, že autori sa témou zaoberali veľmi dôkladne, naštudovali si množstvá materiálov a snažili sa zrekonštruovať čo najvierohodnejší priebeh udalostí bez falošnej romantiky či prevratných odhalení. Je to literatúra faktu, ale písaná veľmi zrozumiteľne. Mne sa kniha páčila a mám pocit, že takto nejako sa tento príbeh mohol odohrať.

11.10.2019 4 z 5

Žena v modrém plášti Žena v modrém plášti Deon Meyer

Sériu Benny Griessel čítam veľmi rada, ale ostala som trochu zaskočená. Dobre rozohraná detektívna zápletka je veľmi rýchlo vyriešená a celý príbeh rázne ukončený. Je to škoda, pretože námet mal veľký potenciál, ale ostal nevyužitý.

06.09.2019 3 z 5

Návrat Návrat Sarah Lark (p)

Séria Spev mušlí je voľným pokračovaním série Vysnívaná krajina. Pokračovanie sa autorke vydarilo viac ako prvá séria. Dej je zaujímavý, plný zvratov a bolo veľmi zaujímavé dozvedieť sa niečo nielen o pôvodných obyvateľoch Nového Zélandu aj o jeho kolonizácii.

22.07.2019 4 z 5

Letní host Letní host Alison Anderson

Táto kniha ma do deja vťahovala tak pozvoľna, postupne, prinútila zvoľniť a zamyslieť sa nad hodnotami života. Neočakávaná záverečná pointa príbeh krásne dotvorila.

09.07.2019 5 z 5

Cesta za šťastím Cesta za šťastím Sarah Lark (p)

Prvý diel tejto série celkom zaujal, dej bol zaujímavý a dobre rozohraný, ale pokračovanie ma sklamalo. Autorka sa sústredila už iba na milostný život hlavných protagonistov a ostatné okolnosti ich života vytesnila do úzadia a potom to rázne celé ukončila. Škoda.

22.06.2019 2 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Veľmi dobre vypointovaná detektívka, ktorej príbeh sa odohráva v reáliách u nás málo známeho Grónska. Zaujímavé čítanie.

30.04.2019 4 z 5

Falošný bozk Falošný bozk Mary E. Pearson

Keby som opäť mala sladkých " -násť", tak by som túto knihu určite hltala. Takto, však už nie je pre mňa. Príbeh som dočítala, pretože ma zaujímalo, ako ho autorka ďalej rozvinie. Hlavné postavy sa mi zdali trochu "ploché". Okrem ústrednej postavy - Lie, som sa o nich, okrem ich vzhľadu a povolania, takmer nič nedozvedela. Snáď ich autorka v ďalších dieloch vykreslí trochu hlbšie.

13.04.2019 3 z 5

Prázdne srdcia Prázdne srdcia Juli Zeh

Pomerne desivá kniha. Desivý nie je samotný príbeh, ani jeho zápletka, ale desivá je spoločnosť a zmýšľanie ľudí, ktoré autorka vykresľuje. Ľudí, ktorí obchodujú so samovrahmi a dokážu to racionálne odôvodniť ako prospešnú činnosť, spoločnosť, ktorá to potichu toleruje a v ktorej sa každý stará iba o svoj osobný svet, a svoje právo voliť je ochotný predať hoci za pračku. Román vnímam ako varovanie pred niečím, čo by sme nemali dopustiť.

07.01.2019 4 z 5

Pandořina hvězda – Bariéra Pandořina hvězda – Bariéra Peter F. Hamilton

Priveľa rôznych dejových línií, celý čas som čakala ako spolu súvisia a kedy sa pretnú. Trošku svižnejšie tempo deja by nebolo na škodu.

05.12.2018 3 z 5

Muž z domu naproti, čo mi prešiel cez rozum Muž z domu naproti, čo mi prešiel cez rozum Marek Boško

Príbeh mi pripadal ako jedna z variácií na tému " Storočný starček, ktorý ..." zasadená do prostredia malej dediny na Slovensku.

14.07.2018 3 z 5

Spoveď opatrovateľky Spoveď opatrovateľky Angie Oravcová

Ak sa chcete dozvedieť, čo obnáša práca opatrovateľky v cudzine, rozhodne siahnite po tejto knihe. Kniha nemá ucelenú dejovú líniu, je to skôr súbor zážitkov a skúseností autorky z práce, ktoré sa prelínajú s popisom jej osobných pocitov a životných názorov. S tým som mala pri čítaní problém a chvíľami sa mi zdalo, že čítam blog. A vadili mi aj vulgarizmy, na mňa ich tam bolo priveľa.

11.07.2018 3 z 5

Antonius a Kleopatra Antonius a Kleopatra Colleen McCullough

Vynikajúca séria mapujúca prerod Ríma z republiky na cisárstvo. Pre mňa osobne boli čitateľsky príťažlivejšie tie časti série, ktoré sa zameriavali na osud Caesara od mladosti až po smrť, to však nič neuberá na kvalite posledných dvoch dielov. Zaujímavé, že postava Kleopatry v literatúre býva dosť heroizovaná, ale v tomto diele ju autorka vykresľuje pomerne negatívne. Všetky diely série môžem milovníkom histórie vrele odporúčať.

10.06.2018 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

V porovnaní s výbornou predchádzajúcou knihou autora, je pre mňa Artemis sklamaním. Hlavná postava Jazz mi pripadá ako ženská verzia MacGyvera, ktorá všetko vyrieši a samotný príbeh, ma aj napriek jeho akčnosti, veľmi nezaujal.

22.04.2018 3 z 5

Ruzká klazika Ruzká klazika Daniel Majling

Kniha sa mi nepáčila. Poviedky sa dobre čítajú, je tam humor, irónia aj satira - registrovala som ich tam, ale nebavila som sa na nich.

30.03.2018 2 z 5