Muž z domu naproti, čo mi prešiel cez rozum

Muž z domu naproti, čo mi prešiel cez rozum https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346945/bmid_muz-z-domu-naproti-co-mi-presiel-ce-0EZ-346945.jpg 4 39 13

Keď Marek dostane zásielku z advokátskej kancelárie, ani za svet mu žiaden dôvod na kontakt s právnikom nenapadá. Alimenty platiť nemusí, účty hradí načas, a pokuty za rýchlosť platí nerád, ale na mieste. Nečakané dedičstvo starého domu a rozpadnutej požiarnej zbrojnice ho privádzajú do dedinky kdesi pánubohu za chrbtom. Tam sa v sérii šokujúcich udalostí zapletá do obecných intríg a rozprávania miestneho podivína. Jeho príbeh je taký bizarný, že si ho ten starý čudák musel vymyslieť! Alebo je naozaj možné, že sa stretol s líbyjským diktátorom, či sedel v známej väznici Sing Sing v New Yorku? Mohol ovplyvniť voľby v USA, účinkovať vo veľkofilme, ba dokonca pretekať na olympijských hrách, hoci údajne za celý život nevytiahol päty z dediny? Kniha plná zvratov, humorných situácií, pri ktorých sa budete držať za brucho, a napokon i nečakaného rozuzlenia, na ktorej si naozaj pochutíte.... celý text

monika3332
16.07.2023 5 z 5

Parádní oddechovka, plná zvratů a rozuzlení, je geniální :)

Aknerid
23.08.2021 5 z 5

Skvělá oddechovka, bavila mne od začátku do konce, a pěkné rozuzlení.

Sarapet
19.05.2021 2 z 5

Chtěla bych si tuto knihu přečíst ve slovenštině. Jinak doporučuji knihu vzít k vodě. Je to taková oddechovka.

saumur
06.09.2020 odpad!

Uz podle nazvu snaha o napodobu Stoleteho starika, i syzet se o neco takoveho snazi, ale prave pro tu neoriginalitu mi to prislo hloupe a tuctove... Neverohodnost pribehu asi byla autorovym zamerem, bohuzel vytrzeny z reality mi prisel i “hlavni” pribeh s dedictvim. Obcasny otrocky preklad ze slovenstiny jen zavrsil muj celkove nevalny dojem. Kniha putuje do dobrocinneho antikvariatu, snad udela vetsi radost mene narocnemu ctenari.

Kami97
01.09.2020 5 z 5

Škoda, že kniha není delší, protože příběh muže odnaproti byl prostě skvělý. Částečně mi připomněl Stoletého staříka, který mě neskutečně bavil. Doporučuji!

lucakuca
16.08.2020 5 z 5

Roním slzy, trhám oděv! Slovenský Forrest Gump je zde! A tak žalostně málo stránek! Úžasně prdlá, letně bláznivá a dovolenkově oddechová! Díky za etapové hlučné noční příchody, mí zlatí sousedé! Trhaný spánek mi hrál do noty a musela jsem číst, číst až dočíst.

jimbow
05.08.2020 4 z 5

To je neskutečné, jak si Marek Boško vymýšlí, ale setsakramentsky dobře se to čte. :-)

Zdenek2898
05.08.2020 5 z 5

Za mě doporučuji, je to zábavné a poutavé čtení. Autor se pohrál s historickými fakty a fantazie mu také nechybí. Kniha stojí za strávenej čas, Já se rozhodne nenudil.

Kerolka_P.
02.08.2020 2 z 5

Štval mě název, který nápadně připomíná moderní severské knihy. Ale dala jsem tomu šanci, lákalo mě prostředí slovenské vesnice. Začátek byl poměrně slibný, vlastně i ústřední téma bylo zajímavé, ale jako celek tedy ne e. Plácání Lojky mi v knize přišlo skoro zbytečné, zkrátila bych ho ani ne na třetinu. Chyběl mi zde vtip. Konec zaváněl kýčem. Skoro si říkám, že jsem ten čas mohla strávit jinak.

Miro67
31.05.2020 4 z 5

Muž odnaproti měl perfektně vymakaný plán.

L.Helena
22.05.2020 4 z 5

Ano, opravdu je to ve stylu vzdáleného bratrance Foresta Gumpa i stoletého staříka. Jen těch setkání s postavami světových dějin je poněkud méně a vlastně se k nim čtenář dostane pouze prostřednictvím vyprávění "souseda odnaproti". Pokud se však smíříte s absurdností příběhu, tak se i celkem pobavíte.

dusan27
22.11.2019 5 z 5

Na konci mi bolo ľúto, že kniha je taká krátka. No príbeh ma stále nútil ísť ďalej, bol som zvedavý ako to dopadne a ako mu prešiel cez rozum. Dobrá kniha na odľahčenie. :)

Ladiva
14.07.2018 3 z 5

Príbeh mi pripadal ako jedna z variácií na tému " Storočný starček, ktorý ..." zasadená do prostredia malej dediny na Slovensku.

Marek Boško
slovenská
2016  48%Vtáčkar
2017  76%Muž z domu naproti, čo mi prešiel cez rozum
2018  78%Vitajte v KĽDR! Ako ukradnúť nosorožca a poraziť vietnamskú mafiu

Kniha Muž z domu naproti, čo mi prešiel cez rozum je v